Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Navigacija za najkraći put

[es] :: GPS :: Navigacija za najkraći put

[ Pregleda: 4608 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragantimoti

Član broj: 271424
Poruke: 8
93.87.0.*



Profil

icon Navigacija za najkraći put30.12.2012. u 18:21 - pre 136 meseci
Pozdrav,
pokrecem firmicu za dostavu na kucnu adresu pica i sendviča.
Interesuje me da li postoji neki GPS uredjaj u koji bi ubacio recimo deset adresa gde treba da dostavim pice, a da sam uredjaj izračuna najkraće ili najbrze putanje, ali spakovane po redu od najblize do najdalje po mestu dostave.

Ovo mi je jako bitno jer bi na taj nacin optimizovao svoje troskove dostave.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put30.12.2012. u 20:14 - pre 136 meseci
Ako su uvek ista adrese ne treba ti GPS uredjaj...

Ako su razlicite, recimo iGo primo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dragantimoti

Član broj: 271424
Poruke: 8
93.87.0.*



Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put30.12.2012. u 21:49 - pre 136 meseci
Adresa nije nikada ista.
Naime, uvek je razlicita i rasuta po raznim delovima grada. Uvek treba da sačekamo desetak ili više porudzbina i onda da ih raznesemo po gradu. U tu svrhu potrebna mi je preporuka koji GPS da kupim kako bi momak koji raznosi pice bio optimizovan u voznji i pravio najkrace rute u tako uštedeo na troškovima za gorivo.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put30.12.2012. u 22:04 - pre 136 meseci
U tom slucaju tebi najpre treba iskusan vozac, a ne neka navigacija :)

Jos nesto, za tvoju situaciju je najbolje da nabavis iskljucivo garmin, jer iGo sa svojim skromnim mapama i lepim mogucnostima jednostavno nece znati da te odvede gde treba.

Preporucujem da procitas ovo pa ce ti biti dosta toga jasno:
http://www.elitesecurity.org/t...mape-srbije-po-vasem-misljenju

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dragantimoti

Član broj: 271424
Poruke: 8
93.87.0.*



Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put30.12.2012. u 22:31 - pre 136 meseci
Pročitao sam temu na koju ste me uputili. Hvala.

Da li u garminu postoji opcija da unesem recimo 10 adresa i da me GPS vodi do najblize, zatim do sledece koja je najbliza i tako redom dok ne dodjem do kraja, a pritom i da belezi put kuda sam prosao.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put30.12.2012. u 22:41 - pre 136 meseci
Ne, to Garmin ne moze, ali ni iGo ne moze da belezi putanju, ali mozes da napravis tacke kroz koje ce da se prolazi, ali to je vec komplikovanije koriscenje navigacije.

Samo jedna vrlo bitna stvar je da sa velikom verovatnocom nece naci tacnu adresu koju trazis, dok ce garmin da te navede tacno sa koje strane zgrade da pridjes a to ce kod tebe biti neprocenjivo korisno.
Desava se da ni garmin nema adresu, onda budi siguran da je tamo vrlo zeznuto doci :)

Dzaba ruta i dolazak na adresu kada je ulaz u zgradu iz druge ulice.
IGO u opste nema ucrtanih zgrada, sto je dostavljacu recimo neophodno.
Ovo ti pricam iz prakse i na situacije na koje sam nailazio a deo si mogao i da procitas na toj temi.

Naravno sve navigacije imaju svojih bubica i umeju gadno da pogrese, ali s vremenom naucis kako rade, najgora situacija je kada adrese nema u navigaciji!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put30.12.2012. u 22:46 - pre 136 meseci
Ako nije tajna, zasto ti treba odjednom 10 adresa i zabelezen predjeni put?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put31.12.2012. u 00:37 - pre 136 meseci
Pa rekao je: dobije deset porudžbina i treba mu optimalna putanja da sve isporuči.
 
Odgovor na temu

dragantimoti

Član broj: 271424
Poruke: 8
93.87.0.*



Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put31.12.2012. u 08:14 - pre 136 meseci
Kada sam radio biznis plan za ovaj posao, ispada da je najveća stavka i trošak upravo dostava. Ako put koji predje dostavljač nije idealan troškovi za gorivo mogu zatvoriti projekat. Takodje, ako dostavljac izadje sa rute koja mu je zadata bilo bi dobro da znam upravo zbog troskova i zato mi je potrebno da imam zabelezen put kuda je prosao.

Znam da na GPS u mogu da zadam tačke prolaska, ali onda ja pravim rute, a ja bih hteo da to uradi sam uredjaj jer bi (pretpostavljam) on to uradio optimalno prema podacima koje ima u mapama.

Da li se neko na forumu sretao sa ovakvim zahtevom ?

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put31.12.2012. u 09:44 - pre 136 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Pa rekao je: dobije deset porudžbina i treba mu optimalna putanja da sve isporuči.

To mi je jasno.
Ali svi znamo da je cesto nemoguce isplanirati tacnu rutu kojom ces doci do odredista.

Preko prece naokolo blize.
Dovoljno je da je recimo guzva na Brankovom mostu, i vozac ce brze stici preko zelezickog, to sto ruta bude duza kilometar ne mora da znaci duze vreme putovanja, i manje potrosenog uvek skupog goriva.

Jos jedan primer je recimo Vracar - Galenika, najkraci put je kroz grad, a najbrzi auto put i ako je duzi.
Znaci cesto je tu vozac koji mora na licu mesta doneti odluku ili bar covek koji ce da mu kaze kuda ce da ide, navigacija je tu samo pomocno sredstvo da gubi manje vremena da nadje precizno mesto.

Najkraci put, ne znaci i najbrzi, zato tu opciju ne treba birati u navigaciji jer cesto ne daje zadovoljavajuci rezultat.

Ako je bitna putanja zbog nekih drugih stvari, kao sto je pracenje radnika, za to postoje GPS trackeri koji su mnogo pouzdanije sredstvo jer kontrolu nad njima ima samo poslodavac.

Znaci Garmin + GPS treker je odprilike to sto tebi treba.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put31.12.2012. u 10:49 - pre 136 meseci
Citat:
dragantimoti: Kada sam radio biznis plan za ovaj posao, ispada da je najveća stavka i trošak upravo dostava. Ako put koji predje dostavljač nije idealan troškovi za gorivo mogu zatvoriti projekat. Takodje, ako dostavljac izadje sa rute koja mu je zadata bilo bi dobro da znam upravo zbog troskova i zato mi je potrebno da imam zabelezen put kuda je prosao.

Znam da na GPS u mogu da zadam tačke prolaska, ali onda ja pravim rute, a ja bih hteo da to uradi sam uredjaj jer bi (pretpostavljam) on to uradio optimalno prema podacima koje ima u mapama.


Nemoj se nadati da će ti to uraditi sam uređaj. Za to mora da se radi namenska aplikacija prilagođena tvojim potrebama.

Jedna mogućnost je da napraviš aplikaciju za na primer andorid pa da je dostavljači koriste kao si naumio.

Ipak, mislim da je mnogo bolje da to radi dispečer na PC računaru a da dostavljačima šalje pripremljene porudžbine i rute. Za određivanje optimalne rute, verovatno će ipak morati da se u to ukključi i sam dispečer, da izabere koje porudžbine će uopšte da šalje jednom dostavljaču a koje drugom, pa i da odredi tačne rute na osnovu svih dostupnih podataka, uključujući i zastoje i slično.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put31.12.2012. u 10:52 - pre 136 meseci
Citat:
Predrag Supurovic:
Ipak, mislim da je mnogo bolje da to radi dispečer na PC računaru a da dostavljačima šalje pripremljene porudžbine i rute. Za određivanje optimalne rute, verovatno će ipak morati da se u to ukključi i sam dispečer, da izabere koje porudžbine će uopšte da šalje jednom dostavljaču a koje drugom, pa i da odredi tačne rute na osnovu svih dostupnih podataka, uključujući i zastoje i slično.

Upravo tako!

Mada kontam i da on zeli da smanji broj radnika.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

l4m3r
Student pod "stare" dane
VISER
Beograd

Član broj: 6349
Poruke: 209
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Navigacija za najkraći put31.12.2012. u 15:01 - pre 136 meseci
Malo offtopic
Svaka cast ako si siguran da ces imati po 10 porudzbina na pola sata. Jer ako sam te dobro razumeo, ti neces da saljes dostavljaca ako nema barem 10 porudzbina!?
Sta ako dobijes od 7-8 uvece 4 porudzbine, pa od 8 do 10 jos 5, i onda u pola 11, jednu? Jer to znaci da ce musterija koja je porucila u 20h, cekati do 23h svoju porudzbinu!?

Izvini sto se mesam, ali ako je ovako kao sto sam gore napisao, neces dugo opstati.


Sve najbolje!
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Navigacija za najkraći put

[ Pregleda: 4608 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.