Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta je dozvoljeno a šta ne?

[es] :: Pretraživači i SEO :: Šta je dozvoljeno a šta ne?

[ Pregleda: 2089 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cola
Slađan Čolić
Banja Luka

Član broj: 23736
Poruke: 160
80.87.242.*

Sajt: www.knjigaimena.com


+5 Profil

icon Šta je dozvoljeno a šta ne?15.01.2013. u 09:58 - pre 136 meseci
Nedavno mi kolega saopšti da ukoliko imaš više sajtova da kod čika goola možeš da popiješ penale ukoliko ih sve linkaš međusobno. Ne znam samo da li je mislio da će te manje biti u rezltate pretrage ili na adsense zaradu.
Šta je preporučljivo, a šta se ne preporučuje, tj. da ne dobiješ pljesku od googla :) ?
Kakva su vaša iskustva sa ovima i sličnim pitanjima?
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Šta je dozvoljeno a šta ne?15.01.2013. u 12:57 - pre 136 meseci
Losije ce te rangirati ako popijes penale, sto ce uticati i na adsense zaradu, valjda je logicno? Manje poseta = manje klika = manja zarada.

Linkuj relevantne sajtove/strane, ali izbegavaj A-B link seme, linkuj na A-B-C...Z i kombinuj to sa piramidom ( A-X, B-X, C-X a onda X-Z gde je Z glavni sajt).. I ne bi trebalo imati ikakvog negativnog uticaja, cak naprotiv.
 
Odgovor na temu

Cola
Slađan Čolić
Banja Luka

Član broj: 23736
Poruke: 160
*.teol.net.

Sajt: www.knjigaimena.com


+5 Profil

icon Re: Šta je dozvoljeno a šta ne?15.01.2013. u 22:46 - pre 136 meseci
Ok prvi dio jasan kristalno mada ne vidim zašto bi za takvo što popio penale...

Što se tiče drugog djela kolko sam ja shvatio htio si da kažeš ukoliko imam sajt A, sajt B, ..., sajt Z da ne linkam svaki sa svakim. Da ne linkam tehnički sajt sa sajtom o uzgajanju krompira :D samo da bi ovaj bio posjećeni.
Ali ipak smijem da linkam svoje sajtove ukoliko su srodne teme?
 
Odgovor na temu

dj011

Član broj: 27347
Poruke: 272
*.eastlink.ca.

Sajt: www.enquisition.com


+7 Profil

icon Re: Šta je dozvoljeno a šta ne?31.01.2013. u 22:14 - pre 135 meseci
ako ima poente da zbog svojih posetioca linkujes sajtove, slobodno ih linkuj. googlov glavni cilj nije da kaznjava sajtove nego da svojim korisnicima da kvalitetnu informaciju. Ako je tvoj sajt X kvalitetan izvor informacije i ti linkujes na neki slican sajt Y sve je u redu. Da li to znaci da u trenutku kada webmaster Y odluci da je tvoj sajt dobar, i linkuje prema tebi, da tvoj sajt prestaje da bude kvalitetan izvor infomarcije (posto je linkovanje X->Y->X) ? naravno da ne. i na internetu ima desetine miliona ovakvih slucajeva. Mozda ovi linkovi nece imati bas neku vrednost, ali zbog njih neces biti KAZNJEN

evo sta google inzenjer kaze o tome


i na njihovom kanalu ima dosta informativnih videa
http://www.youtube.com/user/GoogleWebmasterHelp/videos?view=0

 
Odgovor na temu

Deni web dizajn
web dizajner, web programer
Beograd

Član broj: 295445
Poruke: 344
*.dynamic.sbb.rs.



+71 Profil

icon Re: Šta je dozvoljeno a šta ne?06.04.2013. u 20:15 - pre 133 meseci
Evo ja da kazem nesto iz prve ruke, pisao sam na jednom usa forumu gde su neki od celnih ljudi Google pricali na tu temu.

Previse likova losih kazu ne utice na mesto sajta, kako oni kazu svako bi mogao da napravi 10 000 linkova losih za tudji sajt ili preko nekog alata da napravi 1 000 000 linkova i obori mesto.

Ali ako sajt ima samo lose linkove to je kao da ih nema.

Oni broje samo dobre linkove koji izgledaju skroz prirodno...

I kazu da se dosta cesto menjaju pravila i da moze da se desi da neki sajt koji ima 100 dobrih ima dobro mesto Vi mu dodate jos 200 losih onda Google dodje vidi tih 200 losih (nikom nista) ali u onih 100 nadje da imaju 40 losih i tada ostaje samo 60 dobrih...

Po njima dobar link je onaj koji je ostavio neko drugi ili kad neko pise o vasem sajtu. A los je onaj koji ste Vi sami ostavili ili platili za njega...

To oni trvde, nemaju razloga da lazu zar ne?

Dakle svako dodavanje novih linkova pokrece ocenu i njih i starih i ako se primeti da neki od ovih lice na stare tad su velike sanse da i stari postanu losi i da se gubi mesto...

I da nije tako pa svi bi mi mogli da napravimo x linkova ili neki spam sajt odakle linkujemo konkurenciju...


...
 
Odgovor na temu

MTodorovic
Milan Todorovic
Inzenjer
Beograd

Član broj: 158261
Poruke: 163
*.3gnet.mts.telekom.rs.

Sajt: www.tt-group.net


+8 Profil

icon Re: Šta je dozvoljeno a šta ne?08.04.2013. u 21:15 - pre 133 meseci
Da, link koji vredi, treba da je relevantan, da ima trust i da na njega ne možemo da utičemo,

Tj. da nije na tom domenu neki naš GA kod, Adsense kod, da nemamo vlasništvo nad domenom ili WT fajl i slično. Svi ovi faktori smanjuju vrednost linka. IP adresa naravno ...
TT Group prognoza |
Billing-systems.net |
SeoExpert.rs/ za optimizaciju na pretraživačima|
Filmovi7
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Šta je dozvoljeno a šta ne?

[ Pregleda: 2089 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.