Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treba mi pomoc oko ovog zadatka!

[es] :: Python :: Treba mi pomoc oko ovog zadatka!

[ Pregleda: 2425 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dzi_Dzii
Tanja Kojic
Loznica

Član broj: 311177
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Treba mi pomoc oko ovog zadatka!20.01.2013. u 19:53 - pre 136 meseci
E ovako, ja imam problem sa ovim zadatkom, obzirom da se prvi put susrecem sa ovakvim tipom zadatka i da mi malo teze ide cenim da ovde ima neko ko moze da mi pomogne pa vas molim da mi se javite ukoliko nadjete slobodnog vremena


Implementirati aplikaciju za vođenje evidencije o prodaju polovnih automobila. Aplikacija treba da
obezbedi rad sa sledećim entitetima:
· Automobil koji je opisna brojem motora, markom, modelom, godinom proizvodnje, kilometražom,
tipom goriva, kubikažom, snagom i cenom. Pri tome ne mogu postojati dva automobila koja imaju
isti broj motora. Spisak automobila se čuva u fajlu. Fajl sa spiskom automobila se ažurira iz
aplikacije, nakon izvršavanja odgovarajućih komandi.
· Auto diler koji je opisan imenom, prezimenom, koirsničkim imenom i lozinkom. Pri tome ne mogu
postojati dva auto-dilera sa identičnim korisničkim imenima. Spisak registrovanih auto dilera se
čuva u fajlu, a fajl sa registrovanim auto dilerima se formira ručno.
Izbor formata u kome se podaci o automobilima i auto dilerima zapisuju u fajlove prepušten je studentu.
Nakon pokretanja aplikacije auto-dilerima ima mogućnost jedino da se prijavi na sistem, pri čemu unosi
korisničko ime i lozinku. Nakon uspešnog prijavljivanja na sistem aplikacija knjižaru treba da omogući:
· Pronalaženje automobila po broju motora. Nakon izvršavanja ove komande prikazuje se
informacije o automobilu sa unetim brojem motora.
· Pretraživanja automobila:
o Po marci automobila
o Po modelu automobila
o Po tipu goriva
o U zadatom opsegu kilomtraže
o U zadatom opsegu snage
o U zadatom opsegu cene
o U zadatom opsegu godišta
· Pregled svih automobila sortiranih po:
o Ceni
o Godištu
o Kilometraži
Pri tome se mogu prikazati automobili koji su trenutno u prodaju, prodati automobili ili zajedno i
prodati automobili i automobili koji su trenutno u ponudi. Prilikom prikaza prodatih automobila
prikazuju se i ime i prezime auto dilera koji je prodao automobil.
· Izmenu cene automobila. Pri izvršavanju ove komande auto diler unosi broj motora automobila i
novu cenu automobila.
· Nabavku automobila. Pri izvršavanju ove komande auto diler unosi broj motora, marku, model,
godinu proizvodnje, kilometražu, tip goriva, kubikažu, snagu i cenu automobila koji će biti u
prodaji.
· Prodaju automobila. Pri izvršavanju ove komade auto diler unosi broj motora automobila koji se
prodaje. Ova komanda prikazuje račun na kome su podaci o prodatom automobilu i ime i prezime
auto dilera koji je izvršio prodaju.
 
Odgovor na temu

disko

Član broj: 550
Poruke: 164
*.180.241.47.targo.rs.

ICQ: 84032332


+3 Profil

icon Re: Treba mi pomoc oko ovog zadatka!22.01.2013. u 17:09 - pre 136 meseci
Pocni, zalepi kod kako mislis pa cemo ti pomoci..
Mene iskreno mrzi i da procitam sve,lakse je pomoci gde zapne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Python :: Treba mi pomoc oko ovog zadatka!

[ Pregleda: 2425 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.