Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kradja adsl interneta

[es] :: ISP :: ADSL :: kradja adsl interneta

[ Pregleda: 2740 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zelmil83

Član broj: 303891
Poruke: 74
91.205.68.*

ICQ: 142


+2 Profil

icon kradja adsl interneta02.02.2013. u 22:10 - pre 136 meseci
pozdrav,ovakva je situacija. Imam problem kod jedne osobe sad posto koristim wirelless pomoc od adsl mtel korisnika bila bi vise nego dobrodosla,zena koristi Huawei modem MT882 od Mtel BiH,sada sumnjam da je neko fizicki(zicama spojen) na njen telefon jer prolazi kroz jednu ustanovu njena linija,nekad kad digne slusalicu cuje kako neko razgovara. Zanima me je li taj ruter zakljucan pomocu sifre kod mtel-a i je li izvodljiva kradja interneta ukoliko osoba koja se spojila na njen fiksni telefon ima isti takav ruter i pomocu njenih podataka surfa,mozda je glupo pitanje ali opet kazem imam wirelless godinama pa ne znam o adsl-u. Stada uradim da sprijecim kradju interneta bez da skidam zice koje su ilegalno prikacene moze li se kako odraditi promjena sifre a da osoba koja prade ne uradi to isto pa opet ista stvar,molim za odgovore posto je preslo sve granice,iz telekoma kazu kao to je nemoguce ja im ne vjerujem jer bitno im je samo da dobija zena racun a ko se kaci zabole njih,pozdrav i hvala unaprijed svima na odgovoru,pozdrav svima
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kradja adsl interneta02.02.2013. u 22:24 - pre 136 meseci
Kako je uopšte to povezano? Linija prolazi kroz tu ustanovu pa dolazi do rutera? Misliš da mogu da se na jednu liniju zakače dva modema pa svaki radi za sebe? Kako je uopšte povezan telefon koji ima smetnje, linija ide u spliter pa jedan kraj u ruter a drugi u telefon? Neka uzme listing za prošli mesec pa proveri pozive, ako ima neki poziv broja koji ne zna i u vreme kada nije mogla da zove ... onda neka to prijavi.
 
Odgovor na temu

zelmil83

Član broj: 303891
Poruke: 74
91.205.68.*

ICQ: 142


+2 Profil

icon Re: kradja adsl interneta02.02.2013. u 22:41 - pre 136 meseci
da upravo tako sumnjam na splitter postavljen na toj ustanovi na njen broj i iz njega izvod na modem drugi na telefonski aparat,sad me zanima nisam pokusao da li mtel zakljucava svoje rutere ili je po defaultu za MT882 log in/password kombinacija admin/admin. Ta osoba na koju sumnjam bila kod nje kao popravljala joj laptop sad jel moguce da je lik resetovao ruter po defaultu pa sad pristupa na osnovu poznate sifre ruteru,jel imam ja mogucnost da promijenim svoju korisnicku lozinku koja je vezana za otvoren nalog kod mtela (ne mislim na ruterov debilni password) jel moguce da je tip to uradio i da ima pristup njenom netu,ako su to nebuloze recite da se ne mucim dalje,znaci da li mogu promijneiti u ruteru korisnicku sifru da je niko vise osim mene ne moze promijeniti jer ne zna staru lozinku tj.onu koju bi ja sada stavio
 
Odgovor na temu

az123465
az1234652
Kuca

Član broj: 310364
Poruke: 8
*.teol.net.



Profil

icon Re: kradja adsl interneta03.02.2013. u 01:14 - pre 136 meseci
Promeni sifru koju si izabrao u Telekomu , ne onu kada se logujes u router , vec ono drugu sifru i tvoje korisnicko ime npr: nesto@adsl tako nesto...
vujo
 
Odgovor na temu

zelmil83

Član broj: 303891
Poruke: 74
91.205.68.*

ICQ: 142


+2 Profil

icon Re: kradja adsl interneta03.02.2013. u 09:06 - pre 136 meseci
jel mislis na ovu sifru pod WAN sto je jel tu da podesim korisnicko i sifru ovo sto je zaokruzeno
http://img855.imageshack.us/img855/9937/mtelruter.jpg
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: kradja adsl interneta

[ Pregleda: 2740 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.