Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Portforward problem kod Telekoma

[es] :: ISP :: ADSL :: Portforward problem kod Telekoma

[ Pregleda: 2084 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nidzesi
Nikola Tabas
Bujanovac

Član broj: 13532
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.fudbalskazona.rs


+1 Profil

icon Portforward problem kod Telekoma15.02.2013. u 18:48 - pre 135 meseci
Imam neobičan problem. Imam telekom ADSL, 4mbps/512kbps i IPTV na jednom tv-u. Ruter je Hg520s.

Kad uključim download nečega, ili upload, i pustim punu brzinu, posle 5-6 minuta se na par sekundi resetuje IP, a to sam video ovde:



Dakle, PPP up time se resetuje i portforward više ne radi ni za jedan port niti za jednu unutrašnju adresu. Šta može da bude problem?

Da bih povratio da port bude otvoren moram da restartujem ruter, onda radi sve dok ne dostignem punu brzinu i onda opet isto...

Nemam firewall, niti koristim onaj Windowsov. Napominjem još jednom, kad se ruter restartuje portforward radi (proverim, utorrent javlja da je ok), nakon što se skida punom brzinom ili 5-6 minuta rada uploada punom brzinom (45-55 KBps, varira) onda se slika na IPTV malo zakocka, PPP vreme sa slike gore se vrati na 0:00:00 i promeni se IP adresa (znam jer me izbaci sa IRC chata), a portforward više ne radi (svi trackeri mi javljaju da sam nedostupan).

Da li je još neko imao sličan problem?

Bilo kakav odgovor je dobrodošao.
Unapred hvala.

[Ovu poruku je menjao nidzesi dana 16.02.2013. u 00:41 GMT+1]
www.fudbalskazona.rs
nidzesi.googlepages.com
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Portforward problem kod Telekom15.02.2013. u 20:08 - pre 135 meseci
Što se tiče portforwarda, nakon pucanja dsl konekcije DHCP od tvog rutera ti dodeli novu IP adresu i onda portforward logično ne radi...
Npr. forwardovao si TCP port 60001 i UDP port 60002 za 192.168.1.2.. i sve lepo radi. Nakon rekonekcije tvoj PC dobije novu IP npr. 192.168.1.3 a za nju nisu forwardovani portovi TCP 60001 i UDP 60002 i zbog toga torrent klijent svetli crveno. Ovo ćeš rešiti na dva načina: 1) Uključivanje uPnp na ruteru i torrent klijentu pa će ruter sam brinuti o otvaranju portova
2) Kako ruter ne podržava Static Lease, ti podesi Statičku IP adresu na svom PC-u... ako se povezuješ wirelessom onda u njoj, ako je mrežna onda tamo. Gledaj da ta statička adresa bude izvan DHCP pool-a ali u istom mrežnom opsegu. Da obrazložim:
npr. DHCP pool dodeljuje od 192.168.1.2 do 192.168.1.12 a ti stavi da ti IP PC-a bude 192.168.1.13, maska 255.255.255.0 i Gateway 192.168.1.1 (pretpostavljam da je ovo IP rutera, ako ne, onda upišeš odgovoarajuću)...
Zatim forwarduješ TCP 60001 i UDP 60002 za 192.168.1.13 i radiće.
Što se tiče pucanja veze, može biti zbog parice u šta ne verujem jer su ti odlični parametri, nego ja pre sumnjam zbog velikog broja konekcija pa je load na procesor veliki... evo šta tu možeš učiniti. Isključi DHT na torrent klijentu(ne znam koji koristiš utorrent ili vuze ili bitorrent), upload ograniči na 6 kbps jer je smešno juriti "ratio" na Adsl-u, isključi opciju prefer UDP conections, ograniči broj konekcija na 2000 MAX.
 
Odgovor na temu

nidzesi
Nikola Tabas
Bujanovac

Član broj: 13532
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.fudbalskazona.rs


+1 Profil

icon Re: Portforward problem kod Telekom15.02.2013. u 22:19 - pre 135 meseci
Zaboravih i to da napišem. Predvideo sam to što si napisao, fora je što se prilikom rekonekcije (dakle ONDA kada se PPP up time vrati na 0) ne promeni ništa drugo osim IP adrese (spoljne) i portforward više ne radi NIGDE. Podešena mi je statička ip adresa do rutera na 192.168.1.5, sve lepo radi dok se PPP ne vrati na 0 i onda više nema portforwarda (ponavljam, PPP up time se resetuje na 0 samo onda kda pustim full brzinu downloada i kad nešto uploadujem full brzinom).

Probao sam sa ograničavanjem uploada na 42 KBps, tad ne dolazi do pucanja veze, niti kad ograničim download na 400 KBps. Ne bih voleo da je to jedino rešenje.

Probao sam i da promenim ip adresu na neku drugu i da forwardujem port za tu adresu, ali nakon toga jednostavno ništa više ne pomaže osim restartovanja rutera... Radio sam to mali milion puta na različitim ruterima i nikad nisam imao ovakav problem.


Citat:
Mile-Lile:  Ovo ćeš rešiti na dva načina: 1) Uključivanje uPnp na ruteru i torrent klijentu pa će ruter sam brinuti o otvaranju portova
2) Kako ruter ne podržava Static Lease, ti podesi Statičku IP adresu na svom PC-u... ako se povezuješ wirelessom onda u njoj, ako je mrežna onda tamo.


Tražio sam ovo uPnp na ruteru, ali ne mogu to podešavanje nigde da nađem. Pomoć?


Hvala na odgovoru! :)
www.fudbalskazona.rs
nidzesi.googlepages.com
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Portforward problem kod Telekoma16.02.2013. u 18:31 - pre 135 meseci
evo ovde


Pošto nemaš ipv6 možeš da smanjiš broj konekcija tako što ćeš ubiti teredo konekcije (i one guše CPU i ako su unreplied)
Ako imaš Windowse u cmd-u kucaj:
netsh
interface
teredo
set state disabled
Naravno ove komande moraš pokrenuti kao admin.
 
Odgovor na temu

nidzesi
Nikola Tabas
Bujanovac

Član broj: 13532
Poruke: 101
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.fudbalskazona.rs


+1 Profil

icon Re: Portforward problem kod Telekoma24.02.2013. u 20:44 - pre 135 meseci
Ne vredi, ništa ne pomaže.

Uključio sam Upnp, ništa.

Probao sam ove komande u cmd-u, ali kaže da teredo komanda ne postoji (Imam Win XP SP2).

Neko drugo rešenje? Može li da bude da nešto nije u redu sa ruterom?

Generalno portforward ne radi kad se promeni IP. Samo mi to nije jasno zbog čega...

EDIT: Resetovao sam ruter na fabrička podešavanja, odradio portforward, radio je sve kako treba dok se nije resetovala IP adresa (spoljna) i od tad više ne radi. Primetio sam da sam odmah nakon resetovanja rutera mogao backupovati podešavanja (Tools - Restore & Backup - Backup), a sada ne mogu, dobijem ovakvu poruku:

[Ovu poruku je menjao nidzesi dana 24.02.2013. u 22:00 GMT+1]
www.fudbalskazona.rs
nidzesi.googlepages.com
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Portforward problem kod Telekoma

[ Pregleda: 2084 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.