Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

eBay.com(co.uk,de...) iskustva

[es] :: E-Kupovina :: eBay.com(co.uk,de...) iskustva
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142665 | Odgovora: 604 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon eBay.com(co.uk,de...) iskustva14.04.2013. u 20:35 - pre 133 meseci
Na forumu postoje teme sa iskustvima kupovine na kiniskim sajtovima.

Usled cinjenice da smo dobili PayPal, dosta ljudi se okrenulo gledanju proizvoda na eBay-u, pa bi u ovoj temi mogli da razmenjujemo iskustva.

Trenutno je aktuelna problematika oko placanja (''sorry we were unable to process your request'') i preporuke za resavanje.

http://www.elitesecurity.org/t67936-67#3281455


Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

nix.rs
neradim
Obrenovac

Član broj: 249708
Poruke: 123
195.252.98.*



+56 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva14.04.2013. u 20:46 - pre 133 meseci
Mene interesuje kako prodavati na ebay.com, imam PP na Bosnu,i nikako ne mogu da postavim aukciju na Ebay-u, dodjem do telefonske verifikacije i dalje ne mogu.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva14.04.2013. u 20:55 - pre 133 meseci
Samo upis na temu ....

Ne znam da li je neko sa foruma prodavao na EBay ....
 
Odgovor na temu

mayam
Arandjelovac

Član broj: 17093
Poruke: 94
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Sajt: https://distilledsilence...


+6 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva14.04.2013. u 21:28 - pre 133 meseci
Sto se tice aktuelne problematike zvane ''sorry we were unable to process your request'', ja nisam uspela da je nadmudrim niti resim.. Probala sam i sa sajta ebay.de, ebay.ie, ebay.co.uk.. cak i sa australijskog sajta i to preko Android mobilne aplikacije, i nista.. Na kraju sam kontaktirala prodavca robe i zamolila ga da mi posalje nalog za placanje direktno na moju PayPal email adresu.. Prodavac je pristao ali pre toga me je namucio eBay sistem za slanje poruka koji spijunira tj. filtrira svaku rec koja se vodi u prepisci izmedju kupca i prodava.. Tako da verovatno rec ''invoice'' ne dolazi u obzir, nego treba osmisliti drugaciji nacin da kazete istu stvar : ) ..Elem, zanimljivo je bilo pronaci nacin kako prodavcu poslati moju email adresu a da mi filter ne zabrani istu (jer mi je upravo to uradio).. Nacin sam pronasla tako sto odgovorim sa Reply u mom Gmail inboxu gde mi se eBay poruke od prodavca prosledjuju.. Sve je proslo bez problema, placeno tako sto mi je prodavac poslao email tj. Money request na koji sam kliknula i odveo me na moju PayPal stranicu gde se sve zavrsilo u tri klika bezmalo.. Nakon toga mi je artikal i dalje bio u korpi na eBay-u, receno mi je da prodavcu posaljem broj PayPal transakcije putem licnih poruka (ili na Reply sa Gmail inbox-a).. Postoji opcija pored samog artikla na eBay-u gde pise ''More Actions'', ta opcija otvara meni i u njemu, izmedju ostalog, pise ''Mark as payment sent''.. Time sam naznacila da je placanje obavljeno (sto je trebalo verovatno automatski da se desi da je sve bilo kako treba) .. Sad samo treba videti kada ce stici roba.. Racunam da treba da dam svoj komentar na robu i uslugu (poput Limunda) nakon stizanja robe..

To je moje prvo eBay iskustvo za sad..

Maya
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva14.04.2013. u 21:34 - pre 133 meseci
Mozda je malo glupo pitanje ali ce dosta ljudi zanimati odgovor.

Da li ce se sve kupovine sa eBay-a pred nasom carinom tretirati kao kupovina od pravnog lica ili postoji mogucnost da limit za carinjenje bude 70€?

Ovo pitam jer postoje dve kategorije prodavaca, business i private, tj. da li to nesto menja pred nasom carinom?
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva14.04.2013. u 23:24 - pre 133 meseci
Bilo je o tome vise reci u temi o placanju carine. Ko zna i ko moze da dokaze da je tamo neki Amerikanac obican gradjanin ili da prodaje ispred neke firme. Carina to i ne proverava niti moze, niti ima vremena , pa sve djuture uzima limit od 50 Eura. Taj deo uredbe ocigledno nije dovoljno precizan. Mislili su jedno a napisali drugo .

Ocigledno da su tvorci uredbe imali na umu da kada salje nesto rodbina , prijatelji i slicno , a nikako ebay, onda bude veci limit. Jer zasto bi postojala razlika u trgovini izmedju dva fizicka lica i jednog fizickog i jednog pravnog lica sto se tice Carine. Trgovina je trgovina. Otprilike takvo uputstvo o delovanju imaju i Carinici. Nije to neka raspojasana banda, kako citam na jednom drugom forumu, nego sluzbenici koji slusaju naredjenja svojih Nadredjenih, koji ocigledno kroz praksu formiraju pravila delovanja carinika.

Naravno ovi sto su pisali uredbu to sto su zamislili nisu znali da sroce u tekst, pa je ostala fraza o fizickim i pravnim licima. Niti carina zna da je nesto Ebay , ne pise to nigde na paketu niti je to zanima. Zato bih savetovao svima da se ne zavaravaju sa limitom od 70 Eura, jer ce to tesko da bude u praksi, vec ako hoce da ne plate carinu neka racunaju uvek onaj manji limit.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva14.04.2013. u 23:54 - pre 133 meseci
Ako će rodbina da šalje, šta će nam PayPal?
 
Odgovor na temu

griva
Beograd, Vozdovac

Član broj: 28883
Poruke: 198
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.movie-subtitles.com


+8 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 07:33 - pre 133 meseci
Prilikom kupovine na ebay.com kad salju robu na paketu je oznaceno "gift"
Napravio sam preko 100 kupovina carinu jedino naplacuju ako je vrednost robe preko 100 $. npr. tablet kineski 7' od 50-60$ oni procenjuju na 100 $ i carina se placa na taj iznos. Tablet od 10" procenjuju na 150$ isto tako je i carina na taj iznos.
Kad vam po postar donese cideljicu da od sutra mozete u toj i toj posti da podignete paket na njemu pise koliko treba da platite carinu, i to placate prilikom podizanja u posti
I kad platite carinu i troskove opet je dosta jeftinije nego ovde u prodavnici.

Sve u svemu vec 2 godine NISTA nisam kupio u SRBIJA
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 08:53 - pre 133 meseci
Ovo je potpuna istina , post iznad. Kada u paketu nema racun ,ili kako se to cesto naziva " invoice ", a obicno nema, posebno kada kupujete od Kineza , Carina ima neke svoje procene i toga se drzi. Tako da mogu da naplate carinu na nesto sto kosta 50 $ a moze bez carine da prodje nesto od 300 $. To su naravno ekstremi ali je moguce.

Tako da kad nesto od 70 Eura , a mozda i vise Eura prodje bez carine, ne znaci da je Carinik priznao limit od 70 Eura kako u Uredbi pise jer je poslalo Fizicko lice, vec jednostavno nije dobro procenio vrednost, mislio je da je vrednost ispod 50 Eura. Carinici nisu Vidovnjaci pa da znaju za svaki proizvod na Svetu koliko kosta, mada znaju da koriste Internet i ponekad ga i koriste, cesto nemaju vremena i ne bave se detaljima, nego svi proizvodi jedne vrste, kao u predhodnom postu tablet 7 inca , sve procenjuju isto kada stizu od kineza i onaj od 60 $ i onaj od 160 $ sa 4 jezgra.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
178-222-85-93.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 15:05 - pre 133 meseci
Ono što sam ja čuo je da je moguće odneti u carinu izveštaj o uplati iz banke, ako je carina precenila uređaj, kao dokaz da je plaćen manje nego što su ga procenili.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
89.216.58.*



+39 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 15:42 - pre 133 meseci
@newtesla

http://www.elitesecurity.org/t329072-67#3264839
Problem Fliz-a ca carinom

http://www.elitesecurity.org/t329072-86#3278753
a zavrseno je ovako


Nazalost, ponekad i kada si u pravu ne ide...
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

andreja85
Andreja Dzamic
Diplomirani inzenjer Poljoprivrede
Aleksandrovac

Član broj: 236142
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.anikaengeneering.com


+7 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 15:58 - pre 133 meseci
Hocete da kazete da bilo sta se kupuje na e-bayu najbolje je da vam prodavac oznaci kao "gift" i da ne stavlja racun uz posiljku?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 16:40 - pre 133 meseci
Moze da bude al ne mora da znaci. Postoje razne taktike. Ako roba ne prelazi limit od 50 Eura, bolje je imati pravi racun nego da Carinik pogadja vrednost, pa da proceni na vise. Kada prelazi limit onda ili ne stavljati racun pa da Carinik pogadja ili ako prodavac hoce, Kinezi hoce, Amerikanci nikako, pitati ga da stavi racun sa umanjenom vrednoscu. Cesto i sami Kinezi stavljaju umanjene cene ali neke totalne fantazije, pa carinik provali iz Aviona .

Znaci moze da bude neka suma na umanjenom racunu blizu limita , ili preko limita al na primer 50 % od prave vrednosti, pa ipak da bude carina manja, ako upali. Znaci razne taktike.
 
Odgovor na temu

mayam
Arandjelovac

Član broj: 17093
Poruke: 94
*.adsl-a-8.sezampro.rs.

Sajt: https://distilledsilence...


+6 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 18:52 - pre 133 meseci
Javio se customer support sa eBay-a u vezi gorepomenutog problema:

Dear Maja,

Thank you for contacting eBay regarding your issue makng payment using PayPal to your purchased item. We apologize for the delay in responding to your email. Don't worry, I'll assist you with this

Maja, since checkout process directs you to PayPal, this may be a PayPal issue. what I can suggest to qucikly resolve this is using a different payment method or try to have the seller send you a manual invoice through PayPal.

You can relay your seller these steps on how to send an invoice through PayPal:

1. Log in to PayPal, and then click the "Request Money" tab.
2. Click the "Create an Invoice" link.
3. To create a new invoice, click the "Continue" button.
4. Fill in the information on the "Create Invoice" page (your address, your phone number, the buyer's email address, and the invoice details), and then click the "Continue" button.
5. Review the invoice details carefully. If everything is correct, click the "Send Invoice" button.

I also advise that you contact PayPal further assistance regarding your payment issues.

To contact PayPal Customer Support:

1. Go to www.paypal.com.
2. Click "Help" at the top of the page.
3. Click "Contact Us" on the right side of the page.
4. Choose your support option: email, phone, or search help page

Thank you very much for choosing eBay and always wish you the best of luck in your future transactions. Have a great day!

Sincerely,

Jose Mari C.
eBay Customer Service


 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
95.180.67.*



+112 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 21:27 - pre 133 meseci
Ljudi što se problema sa procesuiranjem transakcije.
1) Nađete proizvod na ebay.com koji se dostavlja u Srbiju
2) Kliknete na "Add to list" ispod dugmeta "Buy it now"
3) Izlogujete se
4) Ulogujete se na ebay.de
5) Odete na opciju mein ebay
6) Nađete proizvod
7) Izaberete opciju kaufen
8) Pa jetzt kaufen
9) Sistem će vas preusmeriti na PayPal
10) Ulogujete se na svoj PayPal nalog i potvrdite iznos
11) Sistem vas vraća na potvrdu kupovine i videćete plavo dugme u donjem desnom uglu (baš je dugačka reč)

I to je cela mudrost ;)
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva15.04.2013. u 23:37 - pre 133 meseci
Kolegi sam danas prodao foru za eBay.de, doduse bilo je malo smesno snalazenje na Nemackom, ali smo se snasli sa google translate, ali ovo upustvo svakako olaksava stvari :)
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

chupavac
Beograd

Član broj: 83258
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.soundclick.com/zorand..


Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva16.04.2013. u 00:02 - pre 133 meseci
Citat:
zemun88: Ljudi što se problema sa procesuiranjem transakcije.
1) Nađete proizvod na ebay.com koji se dostavlja u Srbiju
2) Kliknete na "Add to list" ispod dugmeta "Buy it now"
3) Izlogujete se
4) Ulogujete se na ebay.de
5) Odete na opciju mein ebay
6) Nađete proizvod
7) Izaberete opciju kaufen
8) Pa jetzt kaufen
9) Sistem će vas preusmeriti na PayPal
10) Ulogujete se na svoj PayPal nalog i potvrdite iznos
11) Sistem vas vraća na potvrdu kupovine i videćete plavo dugme u donjem desnom uglu (baš je dugačka reč)

I to je cela mudrost ;)


Radiiii!!! Juhuuuu!!! Hvala za hint!
 
Odgovor na temu

nidzo80
Srbija

Član broj: 143241
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.banija.rs


+4 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva16.04.2013. u 19:51 - pre 133 meseci
Za jedan predmet na ebay.de i ebay.ie mi izbacuje sledeće:

Your request could not be processed at this time
To ensure that eBay remains a safe marketplace, we limit the quantity of items that can be bought or sold by a single account at one time. These limits may change over time and are determined by your previous site activity and overall performance.

Currently, your account has reached the limit for bidding and buying, but you can increase this limit by providing additional verification. Thank you for your understanding.

Please follow the directions below to continue.
{e40838-200575x}
If you encounter this message more than once, please contact us, and we'll do our best to help.


Za drugi mi traži verifikaciju identiteta putem poziva i unošenja PIN koda od 4 cifre ali kada mi pročitaju kod uvijek prijavljuje da je pogrešan.
PayPal nalog registrovan prvog dana kada je omogućen u Srbiji, verifikovan je i povezan sa Intesa Internet karticom i uspješno povezan sa eBay nalogom.
 
Odgovor na temu

andreja85
Andreja Dzamic
Diplomirani inzenjer Poljoprivrede
Aleksandrovac

Član broj: 236142
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.anikaengeneering.com


+7 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva16.04.2013. u 21:06 - pre 133 meseci
Moze li neko da mi prosledi link ili napise provizije za prodaju na ebay? Koliko se naplacuje po artiklu i kako je kategorisano? Gde se nalazi zvanicnoj stranici e-baya?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: eBay.com(co.uk,de...) iskustva16.04.2013. u 22:22 - pre 133 meseci
Evo je stranica help sa Ebay.com , vezana za provizije prodaje, preko helpa naravno mozes da saznas i o drugim stvarima koje te zanimaju o ebay-u :

http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: eBay.com(co.uk,de...) iskustva
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142665 | Odgovora: 604 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.