Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

placanje debitnom karticom bez provizije

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: placanje debitnom karticom bez provizije

[ Pregleda: 5018 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deninen
inzenjer
Beograd

Član broj: 282721
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon placanje debitnom karticom bez provizije30.05.2013. u 10:33 - pre 132 meseci
Pozdrav

Treba mi debitna kartica za placanje u EU. Dakle devizni racun.
Znam da se u Intesi sa Visa Electron ne placa provizija pri placanju na POS terminalima.

Zanima me u kojoj jos od nasih banaka (osim Intese) se prilikom placanja/kupovine debitnom karticom u inostranstvu ne placa provizija?

Hvala!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: placanje debitnom karticom bez provizije30.05.2013. u 11:07 - pre 132 meseci
Jako malo banaka u opste daje karticu po deviznom racunu, ja znam samo za intezu, i mene zanima da li daje jos neko?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

matias
vladimir masic
novi beograd

Član broj: 100636
Poruke: 290
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: placanje debitnom karticom bez provizije30.05.2013. u 11:50 - pre 132 meseci
mastercard+ neteller.mastercard ecocard ali je provizija dopuna na karticama.nema provizije ako je u evrima.imam obe i prezadovoljan sam.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 30.05.2013. u 13:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: placanje debitnom karticom bez provizije30.05.2013. u 12:35 - pre 132 meseci
@matias

Pitanje je u vezi deviznih kartica za placanje na POS terminalima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: placanje debitnom karticom bez provizije30.05.2013. u 13:14 - pre 132 meseci
Retko koja banka kod nas naplacuje proviziju za placanje na POS terminalima i to samo u inostranstvu. (poneke samo u inostranstvu za ne-EUR). A tek retko koja naplati proviziju konverzije kao Intesa za Visa Electron za ne-EUR od ~3-4%.

Kamatica je do skora imala tabelu u kojoj su bile i provizije za placanje u inostranstvu. Samo sam Raiffeisen primetio da naplacuje od vecih.
http://www.kamatica.com/finans...vnistvo-kartice/platne-kartice

Predlazem da prvo pogledate za dve-tri Master debitne kakvi su uslovi.
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: placanje debitnom karticom bez provizije30.05.2013. u 17:39 - pre 132 meseci
Probao sam Master, Hypo je izdaje uz otvoren devizni racun (na zahtev, ne po difoltu). Ne mora se primati plata preko njih. Besplatno se izdaje, nema troskova odrzavanja. Bez provizije za placanja, direktno se duzi evro na racunu (nema medju konverzija).
U zemljama koje ne koriste evro se racuna neki njihov medju bankarski kurs koji je bolji od najboljeg u menjacnicama tako da je dobar i za te zemlje (cz, hu...)
 
Odgovor na temu

colke77
Dragan Colić
Beograd

Član broj: 74309
Poruke: 194
*.uniqa.rs.



+12 Profil

icon Re: placanje debitnom karticom bez provizije21.06.2013. u 12:25 - pre 131 meseci
Master - Komercijalna banka.
Imam karticu vezanu na devizni i na tekući (dinarski) račun.
Kada plaćaš u inostranstvu skida sa deviznog, kada plaćaš kod nas skida se sa dinarskog.
Nema provizije prilikom plaćanja u inostranstvu.

Ako na deviznom nema sredstava, skida sa dinarskog, a konverzija se vrši po bančinom kursu.

Kartica je debitna - charge.
Idemo dalje
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Platne kartice :: placanje debitnom karticom bez provizije

[ Pregleda: 5018 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.