Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Separacija boja za sito stampu na majicama

[es] :: Izdavaštvo :: Separacija boja za sito stampu na majicama

[ Pregleda: 7308 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xitm4n
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 265724
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/Balk..


Profil

icon Separacija boja za sito stampu na majicama16.06.2013. u 10:49 - pre 132 meseci
Nadam se da necu iznervirati nekoga ko mnogo vise zna od mene, ali sta bude..
Problem je sledeci
Pozvao me lik iz neke stamparije da mu radim pripremu za sito stampu na majicama. Do sada sam imao iskustva samo s logotipima i pripremom za stampu vizitki.
Ono sto mi je nedoumica, to j:
1 - kojom tehnikom da crtam
2 - kako da odradim sepparaciju boja
Da bi vam bilo jasnije sta mi nije jasno, postavicu sliku da vidite, i interesuje me kako da odradim takvu vrstu slike, i da odradim separaciju boja za sito stampu:

Flipback FINALNA by DžoniKeš, on Flickr

Pokusao sam da dobijem sliku praveci 3 iste, zatim :replace color: kako bi izvukao drugu boju, ali uvek mi se dosta tacaka preklapa.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.as13285.net.



+61 Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama16.06.2013. u 23:40 - pre 131 meseci
Meni deluje kao da je ovo vec priprema za stampu, ali verovatno neki preview.

Ako je ovo sve sto imas, onda ces morati malo (ali bukvalno malo) da se pomucis da odvojis boje
Ako imas neki TIFF ili neki "napredniji" format proveri zutu i magentu... trebalo bi da imas vec ciste separacije.

Meni ovo lici da je u pitanju zuta "fleka" (100% popunjena boja) kao podloga
A da se preko stampa ova magenta.

Imas neki drugi format ili je ovo sve sto si dobio?
 
Odgovor na temu

xitm4n
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 265724
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/Balk..


Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama06.04.2014. u 00:11 - pre 122 meseci
ovo sam dobio kao finalni proizvod, samo slika jpg.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama06.04.2014. u 05:22 - pre 122 meseci
Skoro 300 dana sam se nadao da imaš veći fajl :)

Ovaj je 4.67 x 8.48cm, 300pixel/inch (1001 x 551px).

Ima dosta sitnih detalja, pa je možda najbolje da prvo sito bude samo pravougaonik (žuta površina), a druga ovako nešto:
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

xitm4n
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 265724
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/Balk..


Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama06.04.2014. u 08:50 - pre 122 meseci
ako zuto bude pravougaonik kako da ne bude preklapanja boja - zar nije u tome sustina separacije za sito stampu?
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama06.04.2014. u 10:36 - pre 122 meseci
Nije mi baš najjasnije šta je po tvom mišljenju smisao separacije boja za sito štampu...mogućnosti su veoma otvorene.

Ako je boja kojom ćeš prekriti žuti pravougaonik intenzivnija i pokrivna, nije neophodno da odvajaš i žutu.

Ako je to iz nekog razloga neophodno, jednostavno invertuj crno belo rešenje i dobićeš negativ tj. žutu.

Prilično je sićušno, pa će ti možda biti neophodni markeri gore i dole.

Povodom preklapanja boja:

"Pun" kolorit se u sito štampi upravo dobija preklapanjem četiri sita/kanala CMYK (cian magenta yellow key),
tako da se nadam da je to barem delimičan odgovor na tvoje pitanje.

Začkoljica je da se svaka "boja" rasterizuje pod različitim uglom tako da ta "preklapanja" variraju, samim tim i konačna boja.



[Ovu poruku je menjao valerijan dana 06.04.2014. u 14:09 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

xitm4n
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 265724
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/Balk..


Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama06.04.2014. u 13:17 - pre 122 meseci
Poenta je sledeca: ja zelim da odstampam na majici dizajn koji je u grunge ili halftone fazonu. Zelim da na primer to odradim od fotografije. Umeo bih u PS da napravim halftone ili da napravim efekat grunge (da je odrpano, staro...). Kako ja odd te slike koju napravim u PS da uradim pripremu za sito stampu; znaci max2-3 boje. Posto sam laik moze se reci ako moze step by step, sa sve vrednostima, svim opcijama do trenutka kada ja fajl predajem stampariji. Mozda je tako lakse objasniti sta zelim.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama06.04.2014. u 15:24 - pre 122 meseci
Ovo je poruka koju ću možda kasnije uobličiti, ali zbog blokiranja [es]-a šaljem radnu verziju:

1. Prvo treba da izdvojiš tri boje koje bi štampao.



To možeš da uradiš sa Color range alatkom, pomeraš Fuzziness slajder da bi odredio opseg boje koje ćeš uključiti u selekciju. Ja sam ovde namerno zahvatio sve (200) jer je dovoljno za dve boje. Kada želiš da boja bude preciznije izabrana (bez uključivanja srodnih) pomeraš slajder levo...To je prag tolerancije odstupanja od boje koju si prvo izabrao.

Od te selekcije napraviš novi lejer (via Copy) i sadržaj obojiš u crno (ali baš crno). Brightness. Contrast, Saturation, New fill layer i sl.
Nekada se bryo do]e do reyultata, nekada ne, pa se čak ide i na Treshold (a to ima i mane).
(Tu selekciju možeš dorađivati i nekim drugim alatkama ili koristiti druge sisteme da bi odredio površinu koja će biti obojena.)



2. Isto ponovi i sa preostale dve boje i sačuvaj odvojeno te dokumente.

3. Ukoliko je neka od boja u čistim površinama (ostrvima, kontinentima) nema potrebe da se rasterizuje.
(samo ih maksimalno zacrni, kao i ostale)
To je ono što sam ti predložio za žutu. Imaš jasno definisanu površinu, preko koje samo treba štampati sledeću boju.

4. Tu sledeću boju prebacuješ u raster:
(sačuvaj dokument i napravi kojpiju, da slučajno nešto ne krene naopako :)

Code:
Image / mode / grayscale
Image / mode / bitmap


Code:
Prvi prozor:
Output  300 pixel/inch
Method: Halftone screen



Code:
Drugi prozor::
Frequency :  50 lines/inch
Angle : 45 (ovaj ugao menjaš ako imaš više rastera, npr. CMYK varijanta, (pretraži onlajn najbolju kombinaciju za boje)
Shape: Round



Rezultate sačuvaj kao Tiff, kao što je Koska predložio, ali sačuvaj prvo kao .psd.
(nazovi ih raster crvena, površine žuta itd.)

Ovo je primer izgleda kada se dovoljno pribižiš rasterizovanom detalju:



Sve ovo je podložno promenama, eksperimentima...

Ako sam nejasno objasnio ili napravio propuste, javi...

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 06.04.2014. u 17:46 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

xitm4n
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 265724
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/Balk..


Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama06.04.2014. u 18:41 - pre 122 meseci
Hvala ti puno na na vremenu koje si odvojio svaka cast nema mnogo tkvih...
Usput, mislim da sam uspeo sam na jednu foru da odradim slicno:

prvo ubacim fotografiju, napravim grayscale, podesim levels i curves da dobijem contrast; onda to prebacim u bitmap/halftone. Na kraju samo eksportujem u ilustrator, trejsujem u B/W sa 0 noise i povecam threshold, i naravno uz ignore white.
Nakon toga ubacim pozadinu, odradim trim i tako separiram boje. Ispada nesto ovako, reci mi ako mislis da moze ovakva priprema (naravno samo linijaturu da ubodem):

 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama06.04.2014. u 20:04 - pre 122 meseci
...služim narodu! ;)

Svaku od "boja" : crnu, crvenu i narandžastu treba da izdvojiš kao poseban dokument i da ih pretvoriš u isključivo crno/beli odnos.

Rešenje kao rešenje je ok, smeta ta sivkasta mreža po licu.
Verovatno je tu zbog volumena, a sve ostalo je ravno bez simulacije prostora, plakatski.
Ako je neophodno, može se rešiti u površinama.

Ovako bi (grubo) trebalo da izgleda:



Pored "mreže" možeš obrisati i sitne zalutale crne "tačke" (nepotrebne ostatke valera), ako to nije osnova ideje :)
Takođe i delove obe boje (površine koje se) nepotrebno i previše preklapaju.

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 07.04.2014. u 09:53 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

xitm4n
nezaposlen
Kragujevac

Član broj: 265724
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.youtube.com/user/Balk..


Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama07.04.2014. u 16:13 - pre 122 meseci
U sustini je i bila ideja da se vide tackice, da ceo dizajn ima halftone primese...
Jedno pitanjce, da li je moguce da se pripremi ovako nesto za sito, ili ovo moze samo za digitalnu stampu:

 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Separacija boja za sito stampu na majicama07.04.2014. u 19:44 - pre 122 meseci
Nije baš "čitljivo" koliko ima detalja, ali bi verovatno dobio solidne rezultate sa 4 sita (po kanalima: cian, magenta, yellow i key).
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Separacija boja za sito stampu na majicama

[ Pregleda: 7308 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.