Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem kod paljenja ! :(

[es] :: PC Konfiguracije :: problem kod paljenja ! :(

[ Pregleda: 3460 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon problem kod paljenja ! :(05.08.2013. u 14:04 - pre 130 meseci
Pozdrav svima!

komp mi je radio super do skoro,sam od sebe se samo ugasio reko da ga upalim on nista ne reaguje i tako 2,3 puta sam probao i nista ostavio sam ga sat dva da se oladi i opet ja da ga upalim on radi pali se windows al na pola puta mi iskoci nesto plavo i opet sve isto restartuje se tako,nzm sta je stv problem ako moze neko da mi pomogne il nek da par saveta sta da uradim...... :////
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(05.08.2013. u 17:06 - pre 130 meseci
Ja bih to odneo u servis.
 
Odgovor na temu

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 13:55 - pre 130 meseci
odneo bi ga al oderace me u servisu,sad sliku nece da izbaci radi on al nista crn monitor! :///
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 14:06 - pre 130 meseci
Pa takva je situacija

Mozes probati sa nekim napajanjem,npr pozajmis od drugara,ili ako se malo vise razumes da menjas komponente jednu po jednu ispravnom pa ces tako utvrditi koja ne radi

Nisi napisao koja konfiguracija je u pitanju,da znamo da li ti se isplati to planinarenje
 
Odgovor na temu

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 14:28 - pre 130 meseci
da,da razumem ja tb sve al ovde su kod nas sve stipse ko ce pozajmiti npr napajanje il sta vec skrtice sve nema sanse probacu nekako da namestim sam mozda i proradi bojim se samo da nije nesto crklo .... :/// Kofiguracija i nije tako losa AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5600+2,90 GHz,3 gb rama DDR 3 kingoston,graficka ATI 1gb DDR3,hard disk 320gb.....
 
Odgovor na temu

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 14:44 - pre 130 meseci
opet sam ga upalio pokrene windows ali do pola dodje i plavo iskoci i pise belim slovima i tako restartuje se,al ne svetli mi lampica od power ,aa mati moja koji mu je nzm POMOCCCCCCCC !!!!!! :(((((((((((((
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 14:57 - pre 130 meseci
Uključi kompjuter i dok se podiže, drža taster F8.
Kad se pojavi crni ekran sa nekim belim slovima, kao na slici, strelicama na tastaturi dođi do reda gde piše Disable automatic restart... i pritisni ENTER.
Zatim restartuj kompjuter i kad se ponovo pojavi plavi ekran (BSOD), prepiši šta na njemu piše i napiši nam ovde.

 
Odgovor na temu

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 15:09 - pre 130 meseci
Pise,unmountable_boot_volume
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 15:22 - pre 130 meseci
Daj, nemoj da se zavitlavaš!
Mene i ostale učesnike u temi nije mrzelo da napišemo onolike poruke i kačimo slike, a ti odgovaraš sa četiri reči!
Na kom ekranu to piše? Na crnom ili plavom? Samo to piše, ništa više?
 
Odgovor na temu

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 15:26 - pre 130 meseci
ee buraz stvarno izvini napisacu sve sta pise na plavom a to pise na plavom sto sam napisao dugacko je po prilicno ....:////
 
Odgovor na temu

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 15:47 - pre 130 meseci
A problem has been detected and windows has been shut down to provent domage to your computer.
UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

If this is the first time you've seen this stop error screen,restart your computer.
If this screen appears again,follow these steps:
Check to make sure any new hardwere or software is properly installed.
If this is a new intallation,ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need!?!?!?!?!?!? :O ://///
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 16:18 - pre 130 meseci
Ili je problem do harda ili do čipseta (southbridge) na ploči.
Ako je do harda, možda je problem logičke prirode (oštetila se particija ili tabela) ili je hard fizički krenuo da otkazuje.

Pokreni test za hard od proizvođača pa javi rezultat.

imaš ih sve na Hiren's boot cd
 
Odgovor na temu

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 16:33 - pre 130 meseci
i sta ja sad tu mogu ako je pao sistem il ako je hard vrisnuo mogu se slikati ,a to sto kazes da pokrenem test za hard sta tu treba da radim detaljnije mi obj???? :/
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 17:24 - pre 130 meseci
Test će ti reći da li je hard fizički ispravan. Ako nije, kupovina novog sledi pa čupanje podataka sa starog. Ako je ispravan onda treba popravljati particije ili čupati podatke pa svež OS instalirati.

Ali pošto od početka teme imaš specifičan stav, ponoviću, odnesi računar u servis. Ovo je pogrešan način da se računar popravi. Ajd što nećeš da poslušaš savete iskusnijih korisnika, što ne daješ povratne informacije, što poprilično nerazumljivo pišeš, velike su šanse da ćeš sam računaru i podacima veću štetu naneti nego da platiš nekom servisu da ti popravi računar.
 
Odgovor na temu

jeger1995
Pilipovic Igor
Srbija Novi Sad

Član broj: 316705
Poruke: 9
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(06.08.2013. u 17:33 - pre 130 meseci
Ok ok nosim ga sutra u servis... hvala svima na pomoci..poz momci
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
93-86-50-233.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(07.08.2013. u 06:52 - pre 130 meseci
Mislim, pazi: servis sa razlogom naplaćuje ono što naplaćuje: oni ZNAJU da to poprave, ti NE ZNAŠ.

Jedino što se slažem je da ima kvarnjaka koji naplate daleko više delova koji zamene, ali: svaka škola se plaća, i - što skuplja škola, to bolje naučeno znanje
===========

Drugi izbor ti je da učiš: evo, ja recimo učim o kompjuterskom hardveru od 1995: čika Cvejić i malo duže dakle, knjigu u šake, i do 2030-te ćeš biti zmaj
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(07.08.2013. u 14:30 - pre 130 meseci
Ma pusti servis i slicne savete, nego uzmi i informisi se, probaj, pitaj. (Vec neko rece da ako vec pitas, moras biti razgovetniji i moras davati vise povratnih informacija koje su precizne i jasne.)
Zato dobro razmisli, snalazi se... ali nije kompjuter raketna nauka, a problemi koje ti imas su smesni i uz malo truda resivi sa sopstvenim znanjem. Ako budes za svaku glupost nosio u servis, nikad nista neces nauciti. A imas Internet kad nesto zapne, pa citaj i pitaj. Imas Google, imas prevodjenje (ako ne znas engleski), imas sve... samo treba da ulozis vreme i trud. Takodje postavi pitanje na forumu, ako ne ovde, onda negde drugo, uvek ce se neko negde naci da pomogne...
Evo i Aleksander da je nosio svoj kompjuter u servise od '95. sigurno ne bi naucio nista... nego kreni i ti da se snalazis kao i on... OK, on je drzao knjigu u sakama, al' ti imas Internet pa ces odatle... ;)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
93-86-50-233.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: problem kod paljenja ! :(08.08.2013. u 06:55 - pre 130 meseci
Ali: ja JESAM '95-te nosio kompjuter u servis: ta moja 286-ica je dobijena sa low-level formatiranim diskom, pa su mi u servisu formatirali i ubacili DOS 6.2 i Norton Commander: koji sam onda uspeo da obrišem, pa da undelet-ujem...

@pokretač teme: Vidi, ja sam kao klinac odrastao pored kilo automehaničara, električara i limara: svaki put kad sam morao da radim generalnu na motoru - ja sam išao kod majstora; prvo, zato što Tedi to mnogo bolje zna, drugo zato što ima sav moguć i nemoguć alat, i treće - jer on IMA VREMENA za to - a ja nemam.

Neke stvari je bolje prepustiti profesionalcima: ja sam 5+ godina u međuvremenu bio PC serviser - ali zato i jesam učio što sam učio: ti, ako ti je cilj da budeš user, ili power user - nema potrebe da traćiš vreme učeći nešto čime ne želiš da se baviš u cilju zarade.
=======

A ponajviše zato što je količina iskustva vezana za servisiranje direktno proporcionalna količini spaljenog krša tokom sticanja istog tog iskustva
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: problem kod paljenja ! :(

[ Pregleda: 3460 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.