Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji WiFi router da trazim od Telekoma

[es] :: ISP :: ADSL :: Koji WiFi router da trazim od Telekoma

[ Pregleda: 2547 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Koji WiFi router da trazim od Telekoma15.09.2013. u 23:52 - pre 128 meseci
Ja jos uvek imam onaj ljubicasti modem (huawei mt882) koji sam dobio od Telekoma davne... ne secam se koje godine ali kada je pocinjao Telekomov ADSL medju prvima sam se prijavio i medju prvima u Subotici dobio modem.

Uvek sam bio na onom najsporijem paketu kojeg su povremeno ubrzavali, tako da sam do nedavno bio na 1.5M/512K za ~1500 din i sada mi nude (do - kljucna rec) 10M/1M za iste (ili slicne pare) i rekose mi da ce mi "zameniti" moj modem za neki WiFi router-modem besplatno.

Prvo moje pitanje je da li ja mogu da biram taj Wifi ruter/modem koji ce mi dati ili prosto dobijem ono sto u tom momentu dele? Posto znam da ljudi dobijaju razlicite modeme a u skoro isto vreme prelaze na novije pakete.
Ako je na prethodno pitanje odgovor da mogu da biram, koji mi preporucujete da trazim?

Druga stvar je ta da mi protumacite (onaj ko zna) da li sam ja dobro skontao ovo: koliko sam ja shvatio ugovor koji sam tada davno potpisao, tamo je pisalo da posle odredjenog perioda na koji sam potpisao ugovor, oprema postaje moja (modem, spliter i kablovi). A sada mi kazu da ce mi besplatno zameniti... Mislim, nije meni problem da im ja dam taj moj stari modem (necu ga vise ni koristiti mozda), ali zasto bi im dao kada je to moje vlasnistvo? On treba da ostane kod mene a da oni meni samo da daju taj novi Wifi router-modem. Zar ne?

Ja se izvinjavam ako je o ovome negde vec pisano, ja sam radio pretragu ali nisam mogao da se snadjem medju rezultatima. Pa ako vec postoji tema, zamolio bih vas da se ne nervirate vec ako imate link da ga postavite ovde pa da se tema moze zakljucati.
 
Odgovor na temu

Mali_Milojica

Član broj: 317284
Poruke: 157
*.adsl-3.sezampro.rs.



+445 Profil

icon Re: Koji WiFi router da trazim od Telekoma16.09.2013. u 00:20 - pre 128 meseci
Nema biranja...bar kada sam ja koristio njihov ADSL. Imali su samo jedan model u ponudi, odnosno dva, jedan za klasičnu centralu i jedan za ISDN.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Koji WiFi router da trazim od Telekoma16.09.2013. u 05:18 - pre 128 meseci
Barem 4 modema ima u ponudi, tj. 2 za ADSL i minimum 2 za VDSL. Vrlo cesto za ADSL ih ima vise, jer neko vrati pa se onda i taj primerak nadje u "ponudi", mada su to oni stariji modeli :(
Nema biranja doduse, sta se nadje u poslovnici u tom trenutnu na vrhu gomile, sem ako nemas vezu.

Koji god da dobijes, wifi ce biti zadovoljavajuci za intenret u svakom pogledu, ali za nesto vise nijedan nece biti dovoljan :) Znaci nece ti zameniti neki odlican kucni ruter.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Koji WiFi router da trazim od Telekoma16.09.2013. u 08:20 - pre 128 meseci
Ako u ugovoru koji imaš piše da je modem/ruter tvoje vlasništvo, onda će da ti ostane ... mada ne znam čemu bi ti služio. Ponesi ugovor pa će u poslovnici da ti kažu tačno, koliko se sećam nisu pravili neki problem ako ti je ugovor iz tog vremena.

Ja baš i nisam mogao da biram jer su uvek imali samo 520i za ISDN ali sam video da onima ispred mene ponude ono što imaju u ormanu ili magacinu pa ko šta hoće to mu daju. Sećam se da su neki tražili baš taj tvoj a nisu hteli novi ...

Što se ključne reči do tiče, to se odnosi valjda na svaki internet paket, samo što je ovde u pitanju njihova ograda od eventualno loše parice koju imaš pa nekome možda stvarno ne može toliko. U svakom slučaju ćeš da imaš više od 1536/256 a ako je sa paricom sve u redu, imaćeš i 10/1. Jeftiniji paket i ne možeš (kod njih) da uzmeš.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Koji WiFi router da trazim od Telekoma16.09.2013. u 12:38 - pre 128 meseci
E vazi, hvala na odgovorima.
Ja trenutno kuci imam sledecu konfiguraciju: ovaj moj ljubicasti radi u Bridge modu na njega sam nakacio neki Edimax router i na njega nakacio switch i na njega isto Edimax AP. I sve fercera bez problema. Jedno vreme sam koristio onu Speed Up uslugu pa sam imao i oko 6Mbit/s (ako se dobro secam) i radilo je bez ikakvih problema, tako da se nadam i da se 10M da izgura. Kablovi su podzemni i dosta kvalitetni i relativno sam blizu centrale, jedino sto su nam oni ormarici na coskovima ulica jako losi, po neki je cak i otvoren, neki je srusen autom... Ali sve radi kako treba :)

Ako mogu da zadrzim ovaj a da dobijem i taj novi to bi bilo idealno, jer bi ovaj ljubicasti i dalje ostavio u ovoj konfiguraciji a ovaj novi bi koristi za nesto drugo sto imam u planu. Ali, necu praviti nikakvu frku ako budem morao da ga vratim. Sacuvao sam sve za njega, i kutiju i CD i onu kesicu njihovu cak.

Ali, ako slucajno budem mogao da biram, koji da uzmem? Mozda mi od drugara devojka jos uvek radi tamo pa mogu da je zamolim da mi daju bas taj koji ja hocu, ali ja ne znam koji hocu.
A da bi vam bilo lakse da mi odgovorite na ovo, moj cilj je da dodbijem uredjaj sa sto jacim izlaznim WiFi signalom jer ja signal bacam i prema drugoj kuci u dvoristu (tamo ja zivim) pa da nemam problema. Ili, ako ima neki kome se skida antenica pa da ja navrnem svoju jacu.
A za ostale pogodnosti manje vise... ne treba mi onaj sa USB portom za FTP server (ili za sta li se vec koristi).
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Koji WiFi router da trazim od Telekoma16.09.2013. u 13:52 - pre 128 meseci
To vec ne znam, ovi sto dele su za unutar kuce OK, ali nista ozbiljno i nista da se dodaje antena cini mi se.
Mozda se neko javi sa iskustvom za Pirelli, cini mi se da mogu na njemu da se milion stvari urade (OGROMAN je, tezak kao laptop maltene, a veliki skoro kao 10" tablet po povrsini :D). Ali ja licno to ne znam:(
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Koji WiFi router da trazim od Telekoma

[ Pregleda: 2547 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.