Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Python i web service na Java Axis-u

[es] :: Python :: Python i web service na Java Axis-u

[ Pregleda: 2932 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shehone
python developer
LewiLew d.o.o
Maglaj, Bosna i Hercegovi

Član broj: 318110
Poruke: 1
79.143.168.*



Profil

icon Python i web service na Java Axis-u07.10.2013. u 09:25 - pre 127 meseci
Pozdrav ljudi,
da li je iko imao iskustva sa (uspjesnim) pisanjem klijenta za web servis zasnovan na Java Axis serveru?Pokusavam vec par sedmica, koji god SOAP library sam koristio, rezultat mi je uvijek ili internal server error 500 ili connection timeout 110...probao sam sa SUDS-om, ZSI-em, soaplib-om, pysimplesoap-om.uspijem da generisem metode iz WSDL fajla koji sam dobio od service providera, uspijem da formiram soap poruku(envelope, bez headera, + body,SOAPaction = '', jer tako zahtijeva specifikacija providera), medjutim - uvijek isto.nisam uspio da posaljem XML request i dobijem validan response.svaka metoda definisana u wsdl fajlu kao parametre prima anyType, kontam da je to mozda problem?kako da pozovem metodu sa takvim parametrima?btw. u specifikaciji service providera (koja je bezveze napisana, bez osnovnih podataka) imam primjer xml-a za request, i primjer za response (radi se o nekom španskom HOTELBEDS provideru, turizam, kreveti, hoteli i ostale nebuloze).ako neko ima neko pametno iskustvo s ovim, ili moze da me uputi, mozda radim nesto pogresno, postacu jos detalja i sav kod koji sam dosad ispisao, pa da se konsoltujemo.hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Python :: Python i web service na Java Axis-u

[ Pregleda: 2932 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.