Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)

[es] :: ISP :: ADSL :: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)

[ Pregleda: 3759 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gombi

Član broj: 127037
Poruke: 50



Profil

icon Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)23.10.2013. u 11:24 - pre 127 meseci
Pozdrav svima!

Ovako imam jedan mali problem sa utorrentom :
Download radi sasvim ok 1.2Mbit (imam paket12/1) cak i upload ide do 100kbit-a, ali kad zavrsav skidanje ostavim ukljuceno utorrent (duzan sam da seed-ujem minimum 48h) posle neko vreme od zelenog seed-a bude crveni i kolko sam video izgubi tracking za server (rucno kliknem update tracking server i posle par minuta proradi i tako radi neko vreme pa opet ne radi pa update...). Naknadno sam saznao da je potrebno portforward. Nesto sam probao da uradim pomocu sajta portforward.com ali nisam uspeo. Ranije nikad nisam imao probleme dok sam imao WIFI, ali od kad sam presao na ADSL vise puta treba dnevno..
Imam zyxel p-660r-t1 modem + tp link wifi router i adsl od orion telekoma. Da li moze neko da mi da savet/reselje sta i kako treba da se uradi.

Hvala
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)23.10.2013. u 13:54 - pre 127 meseci
Nemoj da forwarduješ portove već uključi UPnP na ruteru i u utorrent klijentu. Tako će portovi biti forwardovani samo dok klijent radi...
Druga stvar. Uključi force encription na utorrent klijentu i http seed pa javi kako se ponaša da ti napišem još par saveta. Broj konekcija ograniči na 500 po torrentu a upload na pola od maksimuma UL-a paketa koji plaćaš...
 
Odgovor na temu

gombi

Član broj: 127037
Poruke: 50



Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)23.10.2013. u 18:49 - pre 127 meseci
Podesio sam UPnP na modemu (na utorrentu vec bio stiklirano). Force encription no utorrentu nisam nasao (samo sam nasao port encripion outgoing na polje bit torrent) i http seed. Broj konekcija vec stavljeno na 200. A za upload sam stavio 50kbit-a. Pa cu sad da testiram.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)23.10.2013. u 19:09 - pre 127 meseci
Koristim Vuze pa je to bilo iz glave:) Dakle, ideš na Options > Preferences > BitTorrent. Pod Protocol Encryption postaviš Outgoing na Enable, i čekiraš "Allow incoming legacy connections".
Ovo sam ti rekao da uključiš jer mi se nešto čini da tvoj problem nije do forwardovanja porta. ikonica bi morala da uvek bude crvena a ne čas crvena pa zelena. Posumnjao sam da ti Orion šejpuje net...
valjda nisu spali tako nisko...
a, što se tiče seed-ovanja i obaveze da šeruješ 48h. Sa moralne strane to jeste ispravno, ali ope ADSL... samo ime kaže... nemamo mi upload za tako nešto...
Ja sam od onih HNR (hit and run). Sada toliko ima puno seedera i P2P je toliko zastupljen da mi iz banana država nećemo nikom nedostajati ako ne šerujemo nazad. Seedujem samo retke torrente do ratio 2. Ostalo HNR...
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.adsl-1.sezampro.rs.



+29 Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)23.10.2013. u 20:44 - pre 127 meseci
Rade torenti odlicno kod oriona , kod mene su podesavanja na torentu po defaultu i ide maksimalno , neka proba sa ovim tvojim uputstvom , ako i to ne pomogne onda mu nisu torenti dobri. Sta moze drugo biti..
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

gombi

Član broj: 127037
Poruke: 50



Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)23.10.2013. u 21:25 - pre 127 meseci
Bas tako, HNR. Niko ne skida nista od mene ili bas retko (ima dosta korisnika, iz Eu, pa oni imaju preko 10Mbita uploada), ali ipak moram da seedujem jer mesecno samo 5 torrenta mogu proustiti (HNR). Sto se tice skidanje ide jako dobro 1.2Mbita (konstantno), ali interesantno preko porta 62446. Kad stavim port 18620 onda jedva moze ~0.5Mbit. Kazem opet ranije sam imao WIFI net takodje od Oriona i nikad nisam imao slican problem (utorrent default instalacija). Torrenti su ok i ranije sam koristio (vec oko 4god. koristim ovaj torrent sajt). Jos nesto utorrent sam signaliza gresku, sa desne strane dole gde ima konekcia nekad zeleno nekad zuto sa znakom uzvika (no incoming connections) ali torrenti su zeleni...testiracu par dana pa cu javiti
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)24.10.2013. u 07:07 - pre 127 meseci
za pretraživanje torenata probaj ovaj engine
Kada ti nađe torrent koji hoćeš, u gornjem desnom uglu posložiš po broju seedera... Inače bolje koristiti te visoke portove za utorrent jer npr. neki VoIP servisi koriste portove između 10000-20000...
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.adsl-1.sezampro.rs.



+29 Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)24.10.2013. u 11:19 - pre 127 meseci
Da , taj http://torrentz.eu/ je za sada najbolji link za torente , tu su svi torenti na jednom mestu , extra je ..
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

gombi

Član broj: 127037
Poruke: 50



Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)26.10.2013. u 14:12 - pre 127 meseci
Citat:
Mile-Lile:
Koristim Vuze pa je to bilo iz glave:) Dakle, ideš na Options > Preferences > BitTorrent. Pod Protocol Encryption postaviš Outgoing na Enable, i čekiraš "Allow incoming legacy connections".
Ovo sam ti rekao da uključiš jer mi se nešto čini da tvoj problem nije do forwardovanja porta. ikonica bi morala da uvek bude crvena a ne čas crvena pa zelena. Posumnjao sam da ti Orion šejpuje net...
valjda nisu spali tako nisko...
a, što se tiče seed-ovanja i obaveze da šeruješ 48h. Sa moralne strane to jeste ispravno, ali ope ADSL... samo ime kaže... nemamo mi upload za tako nešto...
Ja sam od onih HNR (hit and run). Sada toliko ima puno seedera i P2P je toliko zastupljen da mi iz banana država nećemo nikom nedostajati ako ne šerujemo nazad. Seedujem samo retke torrente do ratio 2. Ostalo HNR...

Izgleda da ovo sve nije dovoljno...evo opet crveni je seed..jos neki savet?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)26.10.2013. u 20:36 - pre 127 meseci
Uhhh.... dalje ne bih znao... valjda će se još neko javiti...
 
Odgovor na temu

gombi

Član broj: 127037
Poruke: 50



Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)27.10.2013. u 10:13 - pre 127 meseci
Izgleda da je sad sve ok. Zvao sam kolegu da mi pomogne (inace je expert za te stvati) i preko team viewer-a podesio. Ja licno nisam neki expert ali kolko sam video ovako nesto uradio :
Cisto da znate ako nekome zatreba (kako sam vec rekao imam 1. adsl Zyxel modem > 2. tp link wifi router > 3. pa na pc)

1. na modemu ukljucio DMZ
2. na routeru stavio WAN na Static, ukljucio DHCP reservation i ukljucio forwarding (virtual servers) stavio port (od utorrenta) i ip od pc.
3. podesio utorrent (stavio 2.2.1) DTH network iskljucio, upnp prt mapping i nat pmp iskljucio.
Mozda ima jos nesto ali ja ne mogu da se setim.
Sve u svemu sad radi kako treba.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)27.10.2013. u 10:42 - pre 127 meseci
pa jes... "dupli NAT"... ja sam pogrešno pretpostavio da ti je Zyxel u bridge a da si PPPoE podesio na tplink-u... bitno da si rešio problem...
to ti je ova varijanta
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)01.11.2013. u 19:06 - pre 127 meseci
Gde nadje ti da se postavlja 500 konekcija po torrentu? Pa to ne moze ni telekom da isprati a kamoli tvoj ruter i parica. U zavisnosti od brzine paketa postavljas max br konekcija na 60-70. A za jedan torrent 30-35. Max broj konekcija mozes da povecas ako skidas dva ili vise fajlova istovermeno, samo nemoj da povecavas br za jedan torrent ima da ti zagusi liniju maximalno.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Pomoc oko utorrenta (Orion telekom, portforward)

[ Pregleda: 3759 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.