Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Periodično nagli pad u pretraživaču

[es] :: Pretraživači i SEO :: Periodično nagli pad u pretraživaču

[ Pregleda: 2550 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mircaa
Nezaposljen
Srbija

Član broj: 285662
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.zaljubi.com/index.php..


+1 Profil

icon Periodično nagli pad u pretraživaču20.12.2013. u 10:44 - pre 125 meseci
Šta mislite koji razlog može biti da jedna stranica naglo pada periodično u pretraživaču? Znači mesec, dva dana bude na 3, 4 mestu u pretraživaču za jednu vrlo jaku ključnu reč preko koje mi dolazi na sajtu 80% posete, a onda naglo padne na 10, 11, 12 stranu i tamo se zadrži isto tako dugo. Jednom se posle toga ponovo vratila na prvoj stranici ali ne znam da li će i sada.

Inače sajt je na internetu već 3 godine, na stranici ništa nisam menjao od zadnjeg puta od kad je pala.

Neki moji poznanici koji se bave SEO kažu da je moguće da neki sajtovi kopiraju sadržaj, ili čak da konkurencija da bi me zajebala iskopira sadržaj i napravi duplikat na nekom sajtu i kad google to vidi penalizuje.

Neznam stvarno nisam pametan, kad bih bar znao razlog zašto pada tako naglo. Inače ostale ključne reči stoje na svom mestu u pretraživaču, samo su pale one ključne reči koje se nalaze na toj stranici. A imam jedan IFRAME na toj stranici da nije zbog toga? Mada ne bih reko posto mi taj IFRAME stoji godinama a stranica je do pre par dana bila na 4 poziciji za tu ključnu reč u pretraživaču, jedino ako nije google menjao algoritam pa sad to uvrstio kao lošu stvar. Poima nemam, svašta mi pada na pamet, stvarno sam i iznerviran i prosto sam nemoćan.

A evo kako to izgleda po grafikonu posete:


 
Odgovor na temu

mircaa
Nezaposljen
Srbija

Član broj: 285662
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.zaljubi.com/index.php..


+1 Profil

icon Re: Periodično nagli pad u pretraživaču20.12.2013. u 12:54 - pre 125 meseci
A da vas pitam jel može da se desi da su ovi nesto na hostingu radili pa da kao rezultat toga bude ovo da padnu kljucne reci na pretraživaču, ili je ta varijanta nemoguća? To mi je jako bitno jer moj sajt je kod beotela a sad vidim da su se spojili sa veratnet a znam da su ovi iz veratneta jako losi i imao sam mnogo problema sa njima kad sam imao sajt kod njih.
 
Odgovor na temu

mp3men
Novi Sad

Član broj: 131434
Poruke: 199
*.mynsn.net.

Sajt: zanimljivostidana.com


+13 Profil

icon Re: Periodično nagli pad u pretraživaču23.12.2013. u 23:04 - pre 124 meseci
Izvini bez ljutnje ali sve je rečeno ti fino u ovom postu šta i kako pokušaj kako smo te uputili da središ sajt pa tek onda vidi ,jel ti dalo to efekta,pa ako nije opet se javiš ovde na forum pa idemo dalje.

Hosting nema veze sa tvojim sajtom,eventualno da server ne radi pa dodje gogolebot pa dobije block pristup sajtu,ali i već sutra dan ili za par dana ako radi server i sajt ti se vrati u pretrazi u normalu.Ponekad može da se desi da ti Googleov googlebot ne pokupi link isti dan ili odmah zbog velike optrećenosti sajta ( ako imaš konstantno mnogo pregleda stanica tj na sajtu tj poseta )Koliko ja znam...

A Google zna koji je orginalni link a koji kopirani ( preko sitemap-a) kao i koji je originalni websajt a koji nije.Mislim da nema niko niti potrebe niti želje da kopira tvoj sajt,da bi tebi naudio šta time dobija? Kokurencija to radi preko SEO i preko reklama čestim ažuriranjem stranica stranica i"ibacivanjem" na Google orginalne stranice tj tekstove itd.
Ispravite me ako grešim u ovom gore navedenom
Pozdrav
 
Odgovor na temu

pavlito88
Dynamint.net

Član broj: 290205
Poruke: 63
*.cpe.vektor.net.



+3 Profil

icon Re: Periodično nagli pad u pretraživaču09.01.2014. u 08:57 - pre 124 meseci
Citat:
mircaa:
Šta mislite koji razlog može biti da jedna stranica naglo pada periodično u pretraživaču? Znači mesec, dva dana bude na 3, 4 mestu u pretraživaču za jednu vrlo jaku ključnu reč preko koje mi dolazi na sajtu 80% posete, a onda naglo padne na 10, 11, 12 stranu i tamo se zadrži isto tako dugo. Jednom se posle toga ponovo vratila na prvoj stranici ali ne znam da li će i sada.

Inače sajt je na internetu već 3 godine, na stranici ništa nisam menjao od zadnjeg puta od kad je pala.

Neki moji poznanici koji se bave SEO kažu da je moguće da neki sajtovi kopiraju sadržaj, ili čak da konkurencija da bi me zajebala iskopira sadržaj i napravi duplikat na nekom sajtu i kad google to vidi penalizuje.

Neznam stvarno nisam pametan, kad bih bar znao razlog zašto pada tako naglo. Inače ostale ključne reči stoje na svom mestu u pretraživaču, samo su pale one ključne reči koje se nalaze na toj stranici. A imam jedan IFRAME na toj stranici da nije zbog toga? Mada ne bih reko posto mi taj IFRAME stoji godinama a stranica je do pre par dana bila na 4 poziciji za tu ključnu reč u pretraživaču, jedino ako nije google menjao algoritam pa sad to uvrstio kao lošu stvar. Poima nemam, svašta mi pada na pamet, stvarno sam i iznerviran i prosto sam nemoćan.

A evo kako to izgleda po grafikonu posete:



Sto se tice sadrzaja , nemoj da se brines oko toga.
Meni sa grafikona deluje, da je u tom periodu mozda neko pustio reklamu na adwordsu, pa ti svukao saobracaj.
Sa druge strane, postoji mogucnost da je konkurencija pocela organsku kampanju.

Generalno, to bi trebalo da se detaljno istrazi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Periodično nagli pad u pretraživaču

[ Pregleda: 2550 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.