Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa modemom

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa modemom

[ Pregleda: 1357 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dush0ica

Član broj: 199497
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Problem sa modemom04.01.2014. u 18:22 - pre 125 meseci
Imam sledeći problem za koje mi ne pada na pamet nikakvo rešenje. Naime, uzeo sam net10 kod telekoma i budući da sam još uvek imao onaj stari modem (rozo-beli) koji su delili još kad su počeli sa pružanjem adsl usluga, nisam mogao da ostvarim brzinu veću od 6 megabita, tako da sam juče zvao Telekom i zatražio novi. Danas sam ga i dobio, i povežem ga ja lepo preko etherneta, međutim ne radi. Skontam da nemam drajvere za mrežu, instaliram ja to lepo međutim i dalje ne radi. Naime, kad god je ethernet kabl uključen u računar, DSL lampica ne svetli, a kad ga izvadim, lampica svetli. Da stvar bude gora, na stari modem sam bez većih problema uspeo da se konektujem preko tog istog kabla. Mogu da se konektujem sa mobilnog na njega i onda ima konekcije i na računaru (ali to pretpostavljam ide preko mobilnog). Takođe mi se ista stvar dešava i sa laptopom. Proveravao sam sve kablove milion puta, sve je ok. Zvao sam opet Telekom, radio sve moguće što su mi rekli, čak sam i priključio modem u drugu utičnicu, međutim sve je isto. Da ne pominjem da sam probao sva moguća DNS i podešavanja i slično.

E sad, u jednom trenutku sam uspeo da ostvarim internet konekciju, ali to je trajalo možda 5 minuta i posle sve po starom. Takođe sam to uradio i sa laptopom. Ono što mene sad kopka je da li je moguće da su oni meni dali neki stari (relativno neispravan) modem, jer su ga likovi bukvalno doneli u ruci samo, takođe bih i po izgledu rekao da je korišćen pre mene, a i u pitanju je stariji model HG522A1 (ja u NS kad sam uzimao ADSL prošli mesec dobio sam onaj HG532e).
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa modemom

[ Pregleda: 1357 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.