Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pucanje ADSL veze

[es] :: ISP :: ADSL :: Pucanje ADSL veze

[ Pregleda: 2432 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

velja.bre
Pancevo

Član broj: 320650
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pucanje ADSL veze22.01.2014. u 12:31 - pre 123 meseci
Imam TotalMix ADSL brzine 10 MB/s, i desava se da mi pukne veza sa serverom na nekih minut, nakon cega se ponovo uspostavi sama od sebe. Ruter koji sam dobio na koriscenje je TP-LINK TD854W, i podaci na njemu, kada je sve u redu sa mrezom, izgledaju ovako:

ADSL Firmware Version: FwVer:3.12.8.31_TC3086 HwVer:T14.F7_7.0
Line State: Showtime
Modulation: ADSL2 PLUS
Annex Mode: ANNEX_A

Downstream / Upstream
SNR Margin: 6.8 / 8.4 db
Line Attenuation: 27.0 / 17.6 db
Data Rate: 10240 / 1023 kbps
Max Rate: 13996 / 1116 kbps
CRC: 17 / 2

Ponekad SNR Margin ume da padne na 2.0 db, a inace se krece od 6.7 do 6.9, i Max Rate tada bude oko 10000 kbps. Restart rutera najcesce popravi situaciju, mada ponekad umesto ADSL2+ ume da uspostavi G.DMT vezu, i Max Rate za download mi padne na oko 8000. Jos jedan restart resava i to. Takodje, kada pukne veza, desava se da neko vreme nece da se otvori ni stranica 192.168.1.1, iako nije doslo ni do gasenja ni restartovanja rutera. Da li bi promena rutera pomogla oko ovog problema, i, ako bi, koji kvalitetniji ruter biste mi preporucili?
Drugi problem koji imam je taj sto veza jako cesto puca kada je vlazno vreme (kisa, sneg, pa cak i velika vlaznost vazduha), znaci da verovatno ima nekih problema sa izolacijom telefonskog kabla negde van kuce. Sta ja mogu da uradim po tom pitanju, i da li bi Telekom uopste slao nekoga da to namesti, s obzirom da su oni odgovorni za te kablove, a moj internet provider je SBB? Da li bi bolji ruter mogao da odrzi vezu cak i pri ovakvim smetnjama?
 
Odgovor na temu

dejan1972
Dejan Kostić
Director, President, No.1
Beograd

Član broj: 85697
Poruke: 170
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 2147483647
Sajt: www.nuclearinst.com


+7 Profil

icon Re: Pucanje ADSL veze22.01.2014. u 17:06 - pre 123 meseci
Ja iz ovih podataka vidim da tebi linija nije kvalitetna tj. previše si udaljen od centrale pa se zato dešavaju ovakvi prekidi.Rešenje bi bilo smanjiti brzinu na 5 mbit a sa time bi dobio stabilnu vezu bez prekida..
Jednostavno, linija ne može da izdrži 10 mbit
 
Odgovor na temu

velja.bre
Pancevo

Član broj: 320650
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pucanje ADSL veze22.01.2014. u 17:56 - pre 123 meseci
Da li su losi oni podaci gore, ili to sto pada do 2.0 db? Posto kada je sve kao sto sam napisao gore, internet radi bez problema, brzina je konstantna, i nema problema sa pingom. A takva je veza 99% vremena, ali se taj 1% ume jako da iznervira, pogotovo ako igram neku online igricu. Siguran sam da bi smanjenje protoka poboljsalo vezu, ali ne bih se vratio na brzinu manju od 10 MB/s nikako.
Kada je lepo vreme napolju, tj. kad nije vlazno, jako retko mi se desava da pukne veza, skoro nikad. A kad pada kisa, onda se desava taj pad SNR margine, ali ne traje dugo, padne, pa posle restarta sve bude kako treba, pa opet padne, itd. Zato me i zanima da li bi bolji ruter mogao da izdrzi neke ovakve smetnje a da ne izgubi vezu, i da li postoji nacin da se ti kablovi nameste.

EDIT: Trazio sam moj ruter na internetu, da probam da mu updatujem firmware, i nije izlistan cak ni na zvanicnoj stranici TP-LINKa, jedino sam uspeo da ga nadjem na nekom turskom sajtu i kod nas, sto mi govori da je u pitanju krs. A po onome sto i mnogi drugi govore o ovom ruteru ovde, vidim da nisam jedini kome ADSL cesto puca. Mozda je to zato sto je i njima, kao i meni, pustena brzina na samoj granici, ali mislim da vredi probati sa nekim drugim ruterom.
I da napomenem da sam pre ovoga imao internet od 4 MB/s i 2 IPTVa kod Telekoma, znaci ukupna brzina je bila otprilike ista, ali je bio drugi ruter u pitanju, i stabilnija mi je bila veza.

[Ovu poruku je menjao velja.bre dana 22.01.2014. u 19:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejan1972
Dejan Kostić
Director, President, No.1
Beograd

Član broj: 85697
Poruke: 170
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 2147483647
Sajt: www.nuclearinst.com


+7 Profil

icon Re: Pucanje ADSL veze29.01.2014. u 07:59 - pre 123 meseci
Pa svakako je bitan i ruter i njegov kvalitet, ali najbitnije je koliko si daleko od centrale.Po tvojim podacima ti si na 2 km od centrale što na većim brzinama zna da zadaje glavobolju..Ja bih ti preporučio da uzmeš neki Linksys ili Netgear!To su provereno najkvalitetniji ruteri koje možeš naći.

Ovde imaš kalkulator za Downstream Attenuation koja ti izračunava kvalitet linije, a ovde su razni korisni podaci za kvalitet linije i maksimalne brzine koje se mogu izvući..
 
Odgovor na temu

velja.bre
Pancevo

Član broj: 320650
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pucanje ADSL veze01.02.2014. u 15:47 - pre 123 meseci
Po ovom kalkulatoru (a gledao sam i druge, i slicni se podaci dobiju), sa mojom atenuacijom (27.0 db) bi trebalo da mogu da izvucem 17000 kbps, a na ovom ruteru mi moguca brzina nikad nije presla 14000 i nesto. Razmisljao sam da uzmem Linksys WAG160N (malo je skuplji, ali bih njega uzeo najradije), Netgear DG834 (za ovaj svi kazu da je dobar na losim linijama, ali kod nas mogu da nadjem samo verziju bez WiFi-ja) ili TP-Link TD-W8960N (takodje kazu da dobro radi pri niskim SNR, a i nije nesto skup).
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Pucanje ADSL veze

[ Pregleda: 2432 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.