Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje aplikacije na IIS lokalnog racunara

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Postavljanje aplikacije na IIS lokalnog racunara

[ Pregleda: 4227 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boguda
Belgrade

Član broj: 310711
Poruke: 100
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Postavljanje aplikacije na IIS lokalnog racunara28.02.2014. u 11:56 - pre 122 meseci
Jer moze neko da mi objasni sta je sve potrebno da bi aplikacija(ASP.NET) mogla da radi na IIS-u koji sam napravio na lokalnom racunaru. Prosao sam publishing napravio http na IIS-u cak i aplikacija moze da se pokrene ako nema SQL mada mi je u par navrata ibez baze izbacivala neke greske .
Konkretno sada mi izbacuje gresku
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)


bez blama
 
Odgovor na temu

sparc
Sladjan Parc

Član broj: 65760
Poruke: 134
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Postavljanje aplikacije na IIS lokalnog racunara28.02.2014. u 14:00 - pre 122 meseci
daj jos podataka, koja je verzija iis(6,7,8)express ili je na serveru, verzija operativnog Sistema xp, win 7, win 8, koju verziju sql-a koristis, local sql, express, sql server na serverskoj masini
 
Odgovor na temu

boguda
Belgrade

Član broj: 310711
Poruke: 100
*.adsl.eunet.rs.



+2 Profil

icon Re: Postavljanje aplikacije na IIS lokalnog racunara28.02.2014. u 18:04 - pre 122 meseci
Sve se odvija na lokalnoj masini win7 IIS-6(mislim). A bazu sam pravio u sklopu aplikacije u visual studiu kao mdf file ali imam na racunaru od skoro sql server 2008 mada je aplikacija pravljena pre toga. Ali sama aplikacija nema veze sa tim sql serverom jer sam bazu pravio u sklopu aplikacije. Nije mi jasan bas taj proces iis-a i sql servera verovatno zato i ne znam da resim problem

Unapred hvala
bez blama
 
Odgovor na temu

sparc
Sladjan Parc

Član broj: 65760
Poruke: 134
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Postavljanje aplikacije na IIS lokalnog racunara01.03.2014. u 07:29 - pre 122 meseci
1. Kad imas instaliran 2008 express on ima mogucnost da imebaze.mdf fajlu pristupa bas kao fajlu
al u pozadini ima podignut sqlexpress servce koji kontrolise process podizanja I spustanja konekcije
I upravljanja sa bazom podataka.
To sve radi na masini na kojoj je instaliran Visual Studio I sql 2008 express, ali kad bi to probao na drugoj
masini to ne bi radilo jel trazi instalaciju sql server 2008 express verziju, jer serverska verzija radi samo
na serverskim masinama. Sql server 2012 ima mogucnost instalacije localSql koji prilikom prebacivanja aplikacije na drugu masinu
ne zahteva instalaciju sql servera.
Znaci: 1.1 ako zelis da podignes web aplikaciju pod iis na masini na kojoj si radio razvoj ne treba ti instalacija sql servera.
1.2 ako zelis da pkrenes web aplikaciju na drugoj masini, onda se instalacija sqlserver-a express podrazumeva (minimum core verzije)
Vazno: Baza mora imati mogucnost da dozvoli pristup NETWORK useru.
Otvoris bazu u SSMO I u security kreiras usera web u koji dodats NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE usera, mozes da dodas I IIS_User-a I
das mu za pocetak sva prava nad dbo shemom.
1.3 u sql configuration manager moras da pokrenes da ti sql server odgovara na tvoju lokalni IP adresu a najmanje na 127.0.0.1 I da
pokrenes service sql browser
2. Potrebno je da imas pokrenut IIS (to ces lako proveriti ako u broeseru otkucas http://localhost , ako dobijes pozdravni ekran
onda imas pokrenut IIS, a ako ne dobijes nista onda trebas da doinstaliras IIS
2.1. u control panelu pokrenes programs and fetures , turn on/off windows features I cekiras internet information services, pritisnek OK I cekas da se
izvrsi instalacija, nakon cega restartujes masinu, (restart je laksi postupak da pokrenes sve potrebne servise)
2.2 Nakon restarta pokreni Http://localhost, ako dobijes pozdravni ekran od iis-a onda je sve u redu I mozes dalje, a ako ne dobijes onda moras da trazis gde si pogresio
u prethodnim koracima
3. Sad se prica usloznjava da li koristis .net framework 4 ili neki nizi, jer ako koristis .net framework4 onda ga moras registrovati u IIS
izguglaj komandu aspnet_regiis je ni ja nikad ne zapamtim njeno pokretanje, to je sve sto je potrebno za .netframework 4.
4. Otvoris iis administration tool (control panel -> administration -> iis administration services)
4.1 Nadji nod default web site
4.2 Desnim taserom misa pokreni Add virtual directory (koji moze biti tvoj razvojni direktorijum ili mozes da prekopias sve fajlove u drugi
direktorijum I njega proglasis za virtuelni directorijum, normalno odaberi default application pool)
4.3 Treba da se pojavi tvoj direktorijum kao obican folder, sto u ovom trenutku on to I jeste
4.4 Klikni desnim misem na taj virtuelni directorijum I klikni convert to application

Uraaaaa!!!!

To bi trebalo da radi, ako ne radi probaj da u default application pool promenis da radi pod .net framework 4, jer zna da aspnet_regiis ne promeni tu
mali zckoljicu.

iz browsera pokreces aplikaciju sa http://localhost/tvojaaplikacija

Srecno u radu

Izvini za slovne greske

ako ti ovo ne prodje posalji mi tvoju email adresu na [email protected] da probamo sa TeamViewer da ti pomognem
poslacu ti svoj Skype nalog za prvi Kontakt


 
Odgovor na temu

crnobrada
Student
FTN

Član broj: 325485
Poruke: 12
85.186.121.*



Profil

icon Re: Postavljanje aplikacije na IIS lokalnog racunara11.10.2014. u 10:40 - pre 115 meseci
Sve sto je sparc napisao uz malo dodatnih slika. :)
http://www.codeproject.com/Art...ing-IIS-ASP-NET-and-SQL-Server
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Postavljanje aplikacije na IIS lokalnog racunara

[ Pregleda: 4227 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.