Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

konfiguracija za rad u Cubase-u i Adobe Premieru i za igrice

[es] :: PC Konfiguracije :: konfiguracija za rad u Cubase-u i Adobe Premieru i za igrice

[ Pregleda: 2373 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Konstantin90
Konstantin Bulatovic
Dzebalebaros Doo
Beograd, Srbija

Član broj: 276562
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon konfiguracija za rad u Cubase-u i Adobe Premieru i za igrice02.03.2014. u 20:43 - pre 123 meseci
Pozdrav, kao sto tema kaze potrebna konfiguracija za jako fleksibilan rad u Cubaseu i Adobe Premieru.

Od velikog mi je znacaja da mi premiere brzo obavlja funkcije poput renderovanja i sto je vise moguce glatkog rada sa video fajlovima visoke rezolucije poput REDa.

Isti slucaj je i za program Cubase, mogucnost koriscenja vise zahtevnijih instrumenta (vst-ova) simultano i efikasno.


Da ne dodje do zabune, nije rec o koriscenja ova 2 softvera istovremeno, samo sta bi od komponenti bilo najbolje da zadovolji potrebe i jednog i drugog.

Pored svega ovoga, covek mora malo da predahne :D pa samim tim da se zadovolji razumna potreba za igricama novije generacije.


Za sve ovo sam spreman da dam ako je potrebno oko 1000 evra, tako da bih voleo da cujem neke sugestije ako ih imate.

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: konfiguracija za rad u Cubase-u i Adobe Premieru i za igrice04.03.2014. u 17:46 - pre 123 meseci
Čime se zapravo baviš, ako nije tajna? Odgovor na to pitanje bi bio koristan za dalji tok teme kako bi stekli sliku o tome kakva ti konfiguracija treba. Vidim da su u pitanju neke mešane discipline, a svaka od njih zahteva posebne specijlaizovane komponente u zavisnosti koliko se ozbiljno baviš time čime se baviš. Za muzičku produkciju je potrebna minimalno ozbiljnija zvučna kartica na primer, a za video montažu i sl. osvrt treba staviti na grafiku i monitor na primer... Naravno i ostatak konfiguracije treba da bude ozbiljan što zahteva ozbiljnu sumu novca.
 
Odgovor na temu

Konstantin90
Konstantin Bulatovic
Dzebalebaros Doo
Beograd, Srbija

Član broj: 276562
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: konfiguracija za rad u Cubase-u i Adobe Premieru i za igrice05.03.2014. u 09:18 - pre 123 meseci
hvala na odgovoru :) nije tajna naravno, druga sam godina montaze na fdu i posto mi vezbe i neki projekti sa strane zauzimaju masivan broj memorije, zahtevaju bolje opremljene racunare sa brzim protokom podataka potrebna mi je masina i grafika koja ce brzo da obradjuje video materijal (brzo renderovanje, kompresiju itd...).u sustini prioritet treba da se stavi na video...

zatim muzika... ovo mi vise dodje kao hobi, tako da nije kljucna stavka ovde, ali zato hocu da dam vise novca da bih lepo pokrio i ovaj segment... vec posedujem zvucnu karticu m-audio profire 610, koja obavlja vrlo solidan posao, tako da sto se tice samog kvaliteta zvuka koja ona pruza trenutno sam vrlo zavdovoljan. tu mi je jako bitniji segment same memorije i mozda izbor maticne ploce ? konkretan problem mi je mogucnost koriscenja vise razlicitih instrumenata koji umeju da budu vrlo zahtevni i sama memorija mog racunara mi ne dozvoljava da ih koristim simultano.

i zadnje naravno igrice... volim igrice otkad znam za sebe i voleo bih da mogu da igram novije igre na visokom nivou... :)

hvala jos jednom :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: konfiguracija za rad u Cubase-u i Adobe Premieru i za igrice16.04.2014. u 19:01 - pre 121 meseci
i7-4770k (ako hoces da ga OC) - ~280€
i7-4770 (ako neces da ga OC) - ~250€

Odgovarajuca ploca za ovaj procesor, to nije tesko naci. Znaci Haswell...

GTX 770 - od 300€ do 420€ raspitaj se i nadji odgovarajucu varijantu/cenu.

Memorije uzmi sto vise jer u oba slucaja (programa) ti treba sto vise memorije (8GB kao minimum). Naravno, napajanje koje ce izdrzati taj procesor i tu graficku karticu.

Sve ostalo su varijacije i zavisi od para koje imas. I za Cubase i za Adobe Premier ce ti za tvoje potrebe raditi dobro kompjuter baziran na navedenom procesoru i grafickoj kartici.

Mozda je kasno za ovaj odgovor, pretpostavljam da jeste!, ali mozda nekome drugom...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: konfiguracija za rad u Cubase-u i Adobe Premieru i za igrice

[ Pregleda: 2373 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.