Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom Upload Booster Lazni Marketing

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom Upload Booster Lazni Marketing

[ Pregleda: 4381 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AkiFtw

Član broj: 321836
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Telekom Upload Booster Lazni Marketing06.03.2014. u 18:25 - pre 122 meseci

http://www.open.telekom.rs/hom...temp=0&sid=176&id=1824


"Ukoliko vam je potrebna veća upload brzina protoka, a koristite Net 20, Net 30, Net 50 ili Net 100 paket, NA RASPOLAGANJU vam je dodatna usluga Upload Booster."


Nije vam na raspolaganju nego postoji sansa, i to jako mala sansa da vam je na raspolaganju.


"Nakon prijave, usluga će vam biti aktivirana u roku od 48 sati."

Nakon prijave usluga vam nece nikako biti aktivirana u roku od 48 sati nego cete posle 200 sati, na vas poziv, dobiti informaciju da zbog "tehnickih mogucnosti mreze" vi u stvari ne mozete da imate ovu uslugu koja vam je 100% bila na raspolaganju.
 
Odgovor na temu

Marko Cukalac
Network Engineer
Beograd

Član broj: 65080
Poruke: 478
*.mediaworksit.net.

Jabber: markish@svastarija.net
Sajt: www.markish.net


+11 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 09:35 - pre 122 meseci
Sta je pisac hteo da kaze?

Nemas tehnickih mogucnosti i to je to..
 
Odgovor na temu

AkiFtw

Član broj: 321836
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 10:30 - pre 122 meseci
Sta je pisac hteo da kaze,to je i rekao vrlo jasno.

To sto ja ili bili ko drugi nema tehnickih mogucnosti nema nikakve veze sa time sto telekom na sajtu bezuslovno nudi uslugu koju ne moze da pruzi svima.

To je ono "Mi cemo da napisemo da moze,pa vi kad potpisete ugovor i prijavite se za to sto sto "moze", onda cemo ipak da proverimo li moze."

Jel ti sad jasnije?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 11:01 - pre 122 meseci
Probaj nekog drugog provajdera,ipak je adsl ogranicen. Ne znam odakle si?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 11:43 - pre 122 meseci
Koji paket sada koristiš?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 11:45 - pre 122 meseci
Citat:
KrkaCiC: Probaj nekog drugog provajdera,ipak je adsl ogranicen. Ne znam odakle si?


Isto će mu biti, ako nema tehničkih mogućnosti nema ni veće brzine i to je to što reče Marko
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 11:53 - pre 122 meseci
Ako koristi Net 20, Net 30, Net 50 ili Net 100, verovatno ima tehničkih mogućnosti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 12:08 - pre 122 meseci
Pogledao sam stranicu iz interesovanja, cudi me da nema disclaimer-a "Dostupnost usluge zavisi od tehnickih mogucnosti" negde na dnu strane.

Ili zakoni Srbije ne zahtevaju ovakve stvari, ili tu firmu ne brine puno taj problem ili jednostavno niko nije isao toliko daleko da se zali pa da Telekom dobije nalog od neke nadlezne ustanove da promeni reklamiranje.

U svakom slucaju, tehnicki je nemoguce garantovati dostupnost visokih upload brzina osim ako kompletna pristupna mreza nije atestirana da moze da podrzi takvu uslugu za svakog korisnika, sto je prilicno nerealno (zato sto bi troskovi garantovanja 15 Mbps upload-a, recimo, bili enormni).

Postavljac teme verovatno moze da se zali nekoj nadleznoj agenciji koja se brine o zastiti potrosaca ali ako nema tehnickih mogucnosti najbolje sto moze da ocekuje je da, eventualno, Telekom doda jednu recenicu na dnu strane o tome da dostupnost usluge zavisi od tehnickih mogucnosti i to je to.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 12:41 - pre 122 meseci
Citat:
KrkaCiC: Probaj nekog drugog provajdera,ipak je adsl ogranicen. Ne znam odakle si?

Sanjiv sam kucao poruku,mislio sam da promeni operatera u smisli tehnologije,da predje sa ADSL-a na Wifi ili na kabl. Zato sam i pitao u kom je gradu.
Ako je negde juznije Exe je savrsen

@Ivan znas i sam kako sve ovde funkcionise,pa nemoj da te cudi nista
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 15:03 - pre 122 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pogledao sam stranicu iz interesovanja, cudi me da nema disclaimer-a "Dostupnost usluge zavisi od tehnickih mogucnosti" negde na dnu strane.
Možda bi moglo da se kaže da je korišćenje paketa 20 i bržih već neki preduslov za upload booster. Osim ovog 20 koji opet zahteva prilično dobru adsl liniju, ostali su vdsl paketi a njih ne daju onome kod koga neće da radi. Tu su baš rigorozni, daju samo onima na par stotina metara od centrale ili onima koji su na isturenom stepenu a to znači i da bi linija trebalo da bude sposobna. Meni je vrlo logično da pretpostavim da ako neko ima paket 100/2, onda valjda ne bi trebalo da bude problem da ima i 100/15 ili ko koristi 20/1, onda uz prebacivanje na vdsl dobije i 20/5 ... naravno, za ovu brzinu se i ne nudi više.

Znači radnja ide tako, ako se neko već prebacio na vdsl onda verovatno ima uslova. Ako ima neku malu brzinu, onda mu tek predstoji provera.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 21:56 - pre 122 meseci
Usluga je dostupna samo za VSDL pakete, koje praktično niko nema. Običan ADSL2+ na većini linija jedva izvlači više od 1Mbit.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.CyberCity.KladovoNet.Com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing07.03.2014. u 23:38 - pre 122 meseci
Ova usluga im je samo na VDSL-u koji tek pocinju da postavljaju. Verovatno postoji za 1% korisnika. Ove "Nove Net Brzine" u stvari niko nema u Srbiji ali je pitanje marketinga samo jer je SBB ubo svima prst u oko sa povecanjem paketa pre par meseci.

Na 95% ADSL linija ne mozes da teras preko 10Mbps....

Ali razvlace optiku i postavljaju svuda DSLAMove tako da verujem da ce i ove brzine biti realne za par meseci...


 
Odgovor na temu

aga_kan

Član broj: 317980
Poruke: 40



+1 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing02.08.2014. u 18:18 - pre 117 meseci
Ja imam vdsl i nije tacno da ga ima 1% korisnika i DA lepo pise ko moze UL buster da koristi, a pokretac teme sigurno nema 20 + paket jer bi mogao da koristi UL buster u suprotnom.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing03.08.2014. u 00:59 - pre 117 meseci
Takođe, ovu uslugu ne može da koristi onaj ko ima njihov vdsl ali je na boks paketu. Daju ti 50/1 i iz nekog razloga ne daju buster. Isto su me vozali dva dana dok nisu otkrili da ne može.
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Telekom Upload Booster Lazni Marketing03.08.2014. u 02:12 - pre 117 meseci
Tako je @aga kan...ovo je jos jedna od tema koju bi trebalo izbrisati jer je princip "kad ne moze kod mene onda su lazovi i ne bi trebalo niko da ima zato sto ja ne mogu"...cinjenica da su razlicito pokriveni delovi Srbije ali to ne cini telekom lazovima...

Stvarno me nece mrzeti i otvaracu kontra teme "ziveo telekom kod mene super ide 20/5"...

Od 50 poznanika 45 ima VDSL a 1045 ceka istek ugovora bar u mom okruzenju Panceva i BG tako da je prica o 1% korisnika smesna...opet se slazem da su zapostavljeni mnogi delovi Srbije ali bice...

Da skratim---naslov teme je lazan,telekom upload booster je najbolja stvar koja se desila od pojave ADSL i radi perfektno...sta cemo sad???

Nemojte sada samo neupuceni "sta ce mi upload" jer je meni vazniji nego download...za streaming,team viewer,skype HD,slanje velikih fajlova,dizanje na YT,kvote za torrente a da ne govorim o online igranju...manje-vise sam objasnio zasto je upload i vise nego bitan i zasto je upload booster najbolja stvar koja se desila od pojave ADSL...

SBB ima cini mi se 30/2 i to sve sa TV,D3 i fiksnim telefonom izadje oko 4000din sto nije jefino ali je kvalitetno a kod telekoma 5 uploada dobijes za 250din mesecno i ja sam odusevljen tom uslugom a vi ne zavaravajte narod ovde da to ne radi zato sto ne radi kod vas...toliko!





DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Telekom Upload Booster Lazni Marketing

[ Pregleda: 4381 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.