Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se isplati skuplji modem

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li se isplati skuplji modem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4786 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 09:33 - pre 120 meseci
Trenutno koristim telekomov adsl 20mbps paket, brzina i ping konstantni, nikad problema, za sada i vise nego zadovoljan..
e sad, problem nastaje samo kada se ukljuci torrent, vuce konstantnom brzinom od 2MB/s, ali je internet tada jako jako spor, kada ogranicim torrent na recimo 1MB/s ista stvar se desava, u sustini kada god je upaljen torrent, internet jednostavno jako jako uspori, treba mu dosta vremena dok ucita bilo koju stranicu, dok kada je torrent ugasen sve normalno i brzo ide..
Citao sam negde da modem nema dovoljnu procesorsku moc da podrzi toliki broj konekcija, pa da mu treba vremena dok sve obradi i da zato toliko dugo treba da se ucita bilo sta dok je torrent aktivan...
Interesuje me vase misljenje, i da li ce biti poboljsanja ukoliko kupim bolji modem, tipa Asus DSL-N55U ili slicni kvalitetan modem.. trenutno je standardni Huawei HG530

 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 09:43 - pre 120 meseci
Torent ti radi po principu, dajes dobijas...

U tvom slucaju je internet usporio jer ti je upload slab i nema nikakve veze sa Ruterom...

Nemoj bezveze bacati pare...

 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 09:52 - pre 120 meseci
Upload je 1mbps, torrent je ogranicen na svega 5kbps, znaci upload ne radi uopste, osim kad ga namerno pustim da nabijem ratio na privatnim trackerima

 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 09:59 - pre 120 meseci
Probaj da uključiš (i ako treba) podesiš QoS u ruteru.
http://www.elitesecurity.org/t...oS-na-ruterima-domacih-ISP-ova

Taj modem je sasvim lepo sposoban da tera torrent i sve ostalo pride.
Btw ja download ograničim na 80% od maksimalnog, upload na 50%...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 10:34 - pre 120 meseci
Citat:
savicsrdjan:
Upload je 1mbps, torrent je ogranicen na svega 5kbps, znaci upload ne radi uopste, osim kad ga namerno pustim da nabijem ratio na privatnim trackerima


Ne zavisi od tvoga uploada, već od uploada seedova. Ako seedovi nemaju upload, nemaš ni ti download. Probaj dobro seedovan torrent recimo Fedora Linux, i proveri da li je usko grlo kod tebe.

http://torrent.fedoraproject.org/

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 10:38 - pre 120 meseci
Citat:
ChanMaster: Torent ti radi po principu, dajes dobijas...

U tvom slucaju je internet usporio jer ti je upload slab i nema nikakve veze sa Ruterom...

Nemoj bezveze bacati pare...


Zamolio bih te da ne dezinformišeš, jer Bittorrent ne može da ograniči brzinu downloada ako ne vršiš upload. To samo privatni trackeri rade, i to opet ne automatski preko protokola, već preko web backendova (Gazelle itd.) regulišu pristup, a blacklistuju klijente u trackeru.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 10:39 - pre 120 meseci
Neke verzije uTorrenta su ograničavale download ako si podesio da ti brzina uploada bude <=5.

Emule je isto to radio.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 10:43 - pre 120 meseci
Citat:
bachi: Neke verzije uTorrenta su ograničavale download ako si podesio da ti brzina uploada bude <=5.

Emule je isto to radio.


To je do klijenta i njihovih specifičnosti, ne do protokola. EMule je edonkey/kademlia klijent a ne bittorrent klijent.
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 10:47 - pre 120 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Probaj da uključiš (i ako treba) podesiš QoS u ruteru.
http://www.elitesecurity.org/t...oS-na-ruterima-domacih-ISP-ova

Taj modem je sasvim lepo sposoban da tera torrent i sve ostalo pride.
Btw ja download ograničim na 80% od maksimalnog, upload na 50%...


Probao sam, i ranije pre mesec dana, evo sada opet. nazalost nikakve razlike, sve sam ispravno podesio, i testirao vise puta, nema razlike..

Ostali nemam komentar o tome sta pisu, kao da nisu procitali prvi post u temi


 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 10:49 - pre 120 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Ne zavisi od tvoga uploada, već od uploada seedova. Ako seedovi nemaju upload, nemaš ni ti download. Probaj dobro seedovan torrent recimo Fedora Linux, i proveri da li je usko grlo kod tebe.

Dečko se ne žali da mu je spor torent, već da mu ostale konekcije uspore dok radi torent (i pored ograničenja brzine).

I ja sam imao isti problem kod prethodnog provajdera.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 10:51 - pre 120 meseci
Pogledaj opet šta je ChanMaster napisao. Ja sam njemu odgovorio, a ne pokretaču teme.
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 10:58 - pre 120 meseci
Citat:
jablan:
I ja sam imao isti problem kod prethodnog provajdera.


Da li si resio problem, i kako? Promena provajdera trenutno nije moguca, mada mislim da je telekom i dalje institucija za ostale provajdere, pogotovo u Nis-u.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 11:08 - pre 120 meseci
Ja ponekad koristim Telekom ADSL i nisam primetio usporenja. Sa 2MB/s i ne možeš da očekuješ neki surf ali ako ograničiš upload na recimo 60KB/s a download na 1MB/s, ne bi trebalo da pravi probleme. Jesi li probao da smanjiš broj konekcija, možda to pravi probleme .. valjda nisi pisao da si i to pokušavao. ;)
Da li se isto ponaša i kada nema DL-a a torent je uključen? Jesi li probao da nastaviš sa smanjivanjem DL brzine, čisto da se proveri i ta strana priče? Da li se isto ponaša sa bilo kakvim torentima, mogu kasnije da proverim kako će kod mene da se ponaša ... mada je ne trošim uTorrent.
 
Odgovor na temu

savicsrdjan
Nis

Član broj: 152686
Poruke: 210
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 11:18 - pre 120 meseci
Pa upravo to, kada je smanjen, i ogranicen dl na oko 1MB/s i dalje se ponasa sporo, sporije nego sto bi trebalo.. a bile su i smanjene konekcije, ali opet.. a kada je samo ukljucen torr a ne skida nista onda je sve normalno.
Edit: upload je minimalan, ogranicen na 5-10kbps.

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 11:37 - pre 120 meseci
Citat:
savicsrdjan:

Da li si resio problem, i kako? Promena provajdera trenutno nije moguca, mada mislim da je telekom i dalje institucija za ostale provajdere, pogotovo u Nis-u.

Igrom slučaja sam promenio provajdera, sa provajderom je došla i nova oprema, i ne primećujem više taj problem (mada nije da se nešto baš razbijam od torentovanja). Ja sam imao osećaj da je bilo do rutera, dal je u pitanju neki limit u broju konekcija ili šta, pojma nemam.

Treba da proveriš i gde je tačno zastoj, da li se čeka na DNS response, ili na HTTP request, ili je zaista sam saobraćaj usporen.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 12:53 - pre 120 meseci
uTorrent se lako podesi ako mislis da pravi previse konekcija.
Nije nemoguce i da je modem/ruter felerican...probaj da ga zamenis, nekako...smisli razlog.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 16:00 - pre 120 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Citat:
ChanMaster: Torent ti radi po principu, dajes dobijas...

U tvom slucaju je internet usporio jer ti je upload slab i nema nikakve veze sa Ruterom...

Nemoj bezveze bacati pare...


Zamolio bih te da ne dezinformišeš, jer Bittorrent ne može da ograniči brzinu downloada ako ne vršiš upload. To samo privatni trackeri rade, i to opet ne automatski preko protokola, već preko web backendova (Gazelle itd.) regulišu pristup, a blacklistuju klijente u trackeru.


Zamolio bih te da malo testiras vise to o cemu pises.

"When BitTorrent finishes downloading a file, the bar becomes solid green and the newly downloaded file becomes a new "seed"--a complete version of the file. In this example, the top file is complete and can now seed.
It will continue to seed the file to other interested users until you tell it not to by pausing it or removing the torrent from your queue. The more clients that seed the file, the easier it is for everyone to download it. So, if you can, please continue to seed the file for others by keeping it in your queue for a while at least."

Podesavao sam sve te djavle na 100-tinu kompjutera na stotine nacina i sa stortine rutera, uvek isti rezultat - ne mozes ocekivati normalan surf (youtube, facebbook i sta ti ja znam) istom brzinom kao kad ti je torrennt iskljucen... Sto zbog nemogucnosti da server primi tvoju naredbu koju si poslao (upload previse spor) ili download zauzet jer ti server dozvoljava maximum 2 Mb ( u slucaju postavljaca teme)

Ja sam mu odgovorio da nema potrebe da baca pare na drugi modem jer taj model modema nema bas nikakvih problema sa brzinom interneta koju on poseduje 2 Mb-a je za njega sitnica!

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 16:09 - pre 120 meseci
Od tvog seedovanja ne zavisi tvoj download, izvini.
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.3.14.vie.surfer.at.



+61 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 16:30 - pre 120 meseci
Odgovoricu samo jos ovo pa ako ti nije dovoljno sta cu ti ja...

Upload ti je izmedju ostalog kad upises www.nekisajt i kliknes enter u tom trenutku uploadujes naredbu - toj naredbi treba mnogo vise milisekundi do par sekundi da nadje server... U tom slucaju se smanjuje brzina naredbe, i kad tome dodas da je brzina tvog interneta vec smanjena (jer se downloaduje film ili kao sto nas narod ume da radi 10 filmova odjednom) logicno je da ce i stranica da se teze ucita....


E sad ako to ne mozes da ukapiras...

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p4-109.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Da li se isplati skuplji modem05.05.2014. u 19:07 - pre 120 meseci
Ja sam to resio tako sto sam presao na vuze torrent klijent. Torrent protokol ima overhead
i mogu da zamislim da lako zasiti ceo upload a tek kod mene bednih 256k. Medjutim
vuze klijent dinamicki ogranicava download upload po osecaju i ponasa se
mnogo bolje.

http://www.vuze.com/
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li se isplati skuplji modem

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4786 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.