Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVB-T2 sramota privatnih tv emitera

[es] :: Digitalna Televizija :: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera

[ Pregleda: 2466 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon DVB-T2 sramota privatnih tv emitera15.05.2014. u 16:50 - pre 120 meseci
Prava je sramota da posle dve godine nije omogucen digitalni prenos signala do ETV-a

Naime danas je u toku dana bio prekid emitovanja PINK TV I HAPPY TV, pozovem ja ETV odgovarajucu sluzbu i pitam zasto nemamo program ...... i tako redom , ...... rec po prec da bi se doslo do saznanja da privatni vlasnici televizija ne daju saglasnost da im ekipe iz ETV postave odgovarajucu opremu koju je obezbedio ETV, i da svi privatni emiteri i njihovi programi se iz etra hvataju i integrisu u DVB-T2 mrezu.

Na moje pitanje pa da li je moguce da su Turci i Arapi u tom pogledu bolji od nas .... kolega kze nisu oni pametniji ali imju pare i njima kad se kaze da treba nesto da se uradi onda se to i odradi, a da u arapskim zemljama na primer u UAE na naftnim busotinama rade belci inzinjeri iz celog sveta tako i za TV signale.

Mislim da bi nasim privatnim emiterima drzava trebala da da ultimatum u roku 10 dana ukoliko ne omoguce uslove za digitalni prenos gube dozvolu za emitovanje

ili da se poniste sve vazece dozvole i da prvi uslov bude uspostavljanje digitalnog linka do ETV kontrolnog centra, zatim da se izmene video miksete i kamere tako da budu u standard slike 16:9 i u HD rezoluciji kao i druga tehnika koja ce omoguciti podizanje nivo kvaliteta slike i tona.



A naj vece je fora da vlasnici privatnih tv emitera ne dozvoljavaju ekipama ETV postavljanje opreme koja privatnike nece nista da kosta.









 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera15.05.2014. u 18:39 - pre 120 meseci
Hm, država je tu da obezbedi poštovanje važećih dozvola u skladu sa dogovorenim pravilim a ne da ih ukida kad joj se prohte.
Inače, taj tvoj kolega nije u pravu, Turci i Arapi jesu pametniji, mada možda nisu bolji pa im sve rade stranci.

A ta oprema koju je obezbedio ETV verovatno ima nekih problema i da zato privatni emiteri neće "pod istu kapu". Možda ni ti ne bi hteo da znaš da je ta oprema plaćena iz budžeta. Po njima digirtalni signal u Srbiji treba punom snagom da zasija "do 17. juna 2015. godine."
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera15.05.2014. u 20:28 - pre 120 meseci
Bezobrazluk i bahatost to je ono sto odlikuje domace tv gazde nazovimo ih tako. Drzava salje i obracunava tv pretplatu uz racune za elektricnu energiju a ne radi nista da obezbedi kvalitet signala kako u snazi tako i kvalitetu slike i tona za tv emitere.

Drzava trazi novac za pretplatu a kvalitet nikakav. to je otprilike isto kao sad sto je temperatura napolju spala ispod 12 stepeni celzijusa i ne greju toplane, a toplane salju racune preko cele godine, sta bi tek bilo da nas zadesi neko ledeno doba pa da moraju da greju i vise od tri zimska meseca.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera15.05.2014. u 23:45 - pre 120 meseci
Lično, TV pretplatu ne plaćam.
Mislim da Srbija ima dosta važnijih problema. Tako da sam za to da sav posao oko digitalizacije predje u privatne ruke. Država samo treba da vodi računa o raspodeli frekvencija i to je sve (i donosi siguran novac u budžet, pod uslovom da to rade stručni ljudi a ne popovi). Država nikako ne treba da se bavi investiranjem (jer to Srbija uvek loše radi).

U stvari, u opštoj konkurenciji, kablovska, satelit, internet TV, potpuno je nevažno da li će u Srbiji biti izvršena digitalizacija ili ne.
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera16.05.2014. u 02:00 - pre 120 meseci
E pa ja se tu ne slazem I to iz nekolko razloga:

* ne zelim da koristim niti da placam kablovsku tv niti jednom provajderu a ne narocito SBB-u

* ne zelim da koristim niti da placam IP TV jer takav vid prenosa signala je nesto najgore kod nas takodje mislim I u svetu po mojim merilima za SD kanale treba da bude 5000 kb za HD do 15000 kb realno je kod nas za SD 1500-3000 za HD do 5000.

* ne zelim da koristim niti da placam satelitsku tv pogotovo da moj novac ide americkoj firmi SBB (TOTAL TV), kao ni bugarskoj POLARISMEDIA, kao ni DIGI TV, sem razloga odliva novca iz zemlje u inostranstvo nijedan SAT TV provajder nema zadovoljavajucu sliku.


Zelim da gledam domacu TV tu I tamo moze da se vidi neki film ili neki drugi zanimljiv sadrzaj, ako ce vec drzava da mi fakturise TV pretplatu I da pod pretnjom sudckih izvrsitelja izvrsi naplatu e onda od iste te drzave trazim da mene kao potrosaca to jest korisnika RTV preplate zadovolji a da bi ja licno bio zadovoljan moji su kriterijumi jako visoki :

u pogledu slike od 5-13 mb za SD i odgovarajuci HD kvalitet u standardu FULL HD kvaliteta.



Zato mi kao gledaoci domacih privatnih I drzavne ( javni servis RTS ) televizije. treba da kazemo da nismo zadovoljni onim kvalitetom sto nam se nudi. Zamislite odete u prodavnicu bele tehnike i kupite neki fenomenalan HD TV sa 3D opciom I platimo pomenuti tv do 100.000 dinara donesemo kuci lepo raspakujemo TV sa ugradjenim DVB-T2 ukljucimo antenski prikljucak i preskeniramo odgovarajuci kanal ili frekfenciju I tv nam pronadje kanale koje imamo u digitalnom prenosu I vidimo da kvalitet slike nije nesto narocit I postavlja se pitanje pitanje da li sam ja prevaren, zrtvoujem se do 100.000 din za tv a ono mangupi koji su vec nekolko godina unazad uzimali plate za uspostavljanje DVB-T2 digitalne mreze I uradili su posao naglavacke ili od pozadi to jest kao kad neko zida kucu od krova a ne od temelja.

Po meni pocetak svih pocetaka je uspostavljanje prikupljanje TV programa na naj kvalitetniji moguci nacin, pa stvaranje kontrolno mernog centra pa razgranjavanje predajnicke mreze.

Sta vredi pokrivenost sa 35 predajnickih lokacija kad je u tehnickom smislu sve to ne kvalitetno, to je na neki nacin prevara I lako se ljudi razocaraju, zato smatram da drzava Srbija treba da izvrsi pritisak na private emitere + gracka tv STUDIO B. da izvrse uspostavljanje veza za digitalni prenos programa u okviru DVB-T2 mreze.

[Ovu poruku je menjao digisat dana 16.05.2014. u 03:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera16.05.2014. u 07:24 - pre 120 meseci
Nema sumnje da su tvoji zahtevi sasvim opravdani. Kao TV pretplatnik imaš pravo da tražiš ono što plaćaš.

Ali treba da imaš na umu šta si mislio da plaćaš i šta zaista plaćaš. Na primer, ni jedna privatna TV u Srbiji nema hor i orkestar ali zato RTS ima hor i orkestar pa ti plaćaš hor i orkestar RTS u zabludi očekujući da RTS prikazuje najnovija filmove i serije. Uzmi na primer "Slagalicu". Zašto tokom "Slagalice" ne idu reklame? Ko plaća "Slagalicu"? Pa, plaćaju je TV pretplatnici. Da li si ti hteo da plaćaš kviz emisije i nagrade takmičarima? Ne, nisi jer to nisi ni pomenuo u prethodnim komentarima. Ali si pomenuo da hoćeš kvalitetnu sliku.

Hoću da kažem da je država uvek loš investitor, a RTS je državna televizija ma koliko se oni drali da su "javni servis".

Zato ti nikada nećeš dobiti ono što ti obećava državni javni servis jer ne postoji nikakva odgovornost državnog javnog servisa prema tebi kao pretplatniku. Svaki promašaj državnog javnog servisa će se nadoknaditi iz budžeta.

Isto kao i "javni servis" tako i JP emisiona tehnika nikome ništa ne odgovara i sve njihove promašaje plaćaju poreski obveznici a ne TV pretplatnici kako bi se očekivalo.

Digitalizacija je trebalo da se okonča još 2012. Pa je pomerena na 2013. Pa na 2014. A sada se najavljuje za 2015.
Sve te promašaje i gubitke plaćaju poreski obveznici (ne RTV pretplatnici).
Zato, sav taj posao oko digitalizacije treba da preuzme privatni kapital. A država samo da se bavi regulativiom (zakoni) i da vodi računa da se ta regulativa provodi u praksi.

Još nešto, pošto ne žališ da plaćaš Amerikancima (pomenuo si da je SBB američki), onda nema razloga da plaćaš ni američke filmove i serije koji se svakodnevno "vrte" na RTS-u.
 
Odgovor na temu

digisat
Petar Pan
Beograd

Član broj: 9759
Poruke: 361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera16.05.2014. u 19:35 - pre 120 meseci
ima nade dok nase domace tv gazde se femkaju I nedozvoljavaju postavljanje opreme ETV jedan nemac .... procitajte info sa sledece internet stranice


NOVA TV ULAGANJE
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera17.05.2014. u 09:00 - pre 120 meseci
Pitanje je koliko je ta vest verodostojna, jer potpisao kurir.

U principu nemam ništa protiv privatne TV. Ako je vest bar približno tačna to zači da će gradjani dobiti HD TV sa 0 dinara investicija. Tj. plaćaju samo pretplatu ako se odlčue.

To je u skladu s onim kako smatram da treba da se obavi proces digitalitacije.

U Srbiji se malo ambiciozno krenulo. Preskočio se DVB-T i odma zajašilo na DVB-T2. Nije mi poznato da je bilo ko tako nešto preskakao? Lepo je odmah krenuti na maksimalan kvalitet, ali ako to ne umeš onda ideš postepeno kao i ostali.
Dobro, RTS jeste eksperimentisao sa DBV-T ali ograničeno pa je to trebao postati standard a ko može neka uvodi T2. Bar za neko vreme dok se ne uspostavi kvalitetna mreža na celoj teritoriji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: DVB-T2 sramota privatnih tv emitera

[ Pregleda: 2466 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.