Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

phpmyadmin promena adrese

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: phpmyadmin promena adrese

[ Pregleda: 2006 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr.carlo
dizajn
stamparija

Član broj: 322468
Poruke: 9



Profil

icon phpmyadmin promena adrese20.05.2014. u 08:03 - pre 120 meseci
Ponavljam pitanje na ovom delu foruma:

Postovanje, zakupio sam VPS pre neki dan i sve je sredjeno sto se tice samog sajta. Ne bih sad govorio koji je u pitanju. Zeleo bih da pitam nesto i molio bih da mi neko odgovori na sto precizniji nacin. Prvi put se susrecem sa postavljanjem sajta na VPS pa nailzim na neke probleme.
Jedan od glavnih problema je promena adrese na phpmyadmin-u
Zeleo bih da mi neko objasni kak oda promenim adresu i da bude na primer:

www.mojsajt.com/phpmyadmin123 ili nesto drugo samo da nije po defaultu?

I jos nesto sto mi je najvaznije. Ja sam citao na stranim forumima gde pisu o tome medjutim kada kazu ovako:

"Rename phpmyadmin to anything you want
/var/www/html
"
Meni to ne znaci nista kad ne znam cak ni gde se nalazi ovo "/var/www/html " :(
Jel to na serveru, jel to na mom directadmin-u, ili negde drugde. Najvaznije mi je da mi neko kaze kako da dodjem dotle da bi mogao to promeniti.
Ako se povezem na moj directadmin ili odem preko filezilla tu toga nema. Ja sad naravno ne znam dali to treba tu da se nalazi ali kako sam citao kazu da je to u root-u od sajta.
Ako se povezem preko putty-a, ja to ne mogu da nadjem.

Uglavnom phpmyadmin je instaliran na serveru od strane ljudi kod kojih sam zakupio VPS. A gde je instaliran ja ne znam niti mogu da ga nadjem


Hvala unapred
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: phpmyadmin promena adrese20.05.2014. u 19:51 - pre 120 meseci
Pa ovo su već osnove. Da li si siguran da želiš da radiš sa VPS-om, a da pri tome ni ne znaš gde je /var/www/html?!? phpMyAdmin se nalazi na tvom serveru koliko kontam, a to znači da treba ili edituješ httpd.conf, odnosno odgovarajući konfiguracijski fajl, ili ako se instalirao na pomenutoj putanji da promeniš ime direktorijuma ili čak oba u zavisnosti kako je instaliran.

Pre zakupljivanja VPSa neka moja preporuka je da se prvo čovek "malo" igra sa virtualnim mašinama kod sebe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: phpmyadmin promena adrese

[ Pregleda: 2006 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.