Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Huawei HG520i problem sa wifi

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei HG520i problem sa wifi

[ Pregleda: 1995 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Huawei HG520i problem sa wifi01.08.2014. u 09:03 - pre 118 meseci
Pozdrav svima, imam par pitanja, pa bih volela ako neko može da pomogne

Telekomov korisnik sam od kad se pojavio ADSL. Poslednji ugovor koji imam sa njima potpisan je onaj kad se pojavio 4mb (~2100 din). Prošle godine, negde od juna recimo počelo je da se dešava sledeće: internet je počeo da puca jako često. Nekad izgubi skroz mrežu, pa se rekonektuje, nekad piše da je konektovan. Da napomenem da nema pravila kad puca. Nekad se to desi jednom u sat, nekad svaki minut, nekad ceo dan bude ok, a nekad i po par dana. Zvala sam telekom, bili su i rekli da je problem u ISDN. Pošto je tata preminuo, sve što može da se uradi je na bratu, ali pošto je malo u frci sa poslom, šta mogu odradim ja. Odemo mi u telekom da prebacimo na njega fiksni oni kažu da, pošto hoćemo da ugasimo ISDN, da mora da se demontira i noseći priključak, tj. glavni broj, pa onda podnosimo zahtev za novi broj, jer na taj vodeći priključak neće moći da ide ADSL? (Pitam se samo kako je radio ADSL i pre nego što je uzet ISDN, na tom istom broju).
Posle toga, internet radi super. Soba u kojoj se nalazi laptop udaljena je neka 3m od modema. Na drugim mrežama nisam imala problema nikad. Reinstaliram sistem, od programa nemam ništa posebno instalirano sem par za rad (visual studio, mssql server, winamp, office), imam instaliran antivirus, ne klikćem po svakakvim linkovima, tako da sam 99,9999999% sigurna da nema virusa. Problemi sa netom su se nakon toga javljali, ali ređe. Da bi u zadnjih mesečak dana, meni internet non stop pucao. Prešla sam u drugu sobu, ona je nekih 5m udaljena od rutera. Između mene i rutera su jedna drvena vrata i drveni orman. Juče je npr. internet radio super, dok do preključe, pa ono je da poludi čovek, bukvalno ni 1 minut nije mogao da izdrži da bude konektovan.
Pomislim da je problem sa wifi na laptopu, pa onda prikačim USB dongle (koji odlično radi na desktop računaru koji se nalazi u istoj sobi) međutim opet isto. Menjala sam i šifru za wifi (wpa2). Ne mogu kablom da povežem modem i laptop, jer je u pitanju ultrabook, koji nema mrežnu karticu. Da napomenem da imam još jedan laptop, koji stoji na nepun metar i po od modema i koji ima i više nego odličnu vidljivost sa modemom, računar ne gubi konekciju, ali brzina konekcije i ping varira.
E sad, posle svega navedenog, (i rečenice telekomovih servisera "zovite nas kad se desi opet") htela bih da proverim sve što je do mene, pre nego što ih opet zovem, jer ovo postaje nepodnošljivo. U sredu sam imala razgovor za posao i jedva sam uspela čoveku da objasnim da je kod nas u Srbiji sasvim normalno da ne radi net kako treba i da ne_znam_kome treba da se molim da bi proradio.
Otvorena sam za sve predloge i sugestije šta mogu lično odraditi.

EDIT: uspela sam par puta odraditi speedtest - ovo je rezultat jednog od njih - http://www.speedtest.net/my-result/3633562700.
Ovako radi kad je ok net - http://www.speedtest.net/my-result/3632358235
Loš - http://www.speedtest.net/my-result/3624686137


Hvala unapred svima
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Huawei HG520i problem sa wifi01.08.2014. u 09:55 - pre 118 meseci
Ne možeš da donosiš zaključak o kvalitetu linije sve dok ne probaš kako radi kad je povezan kablom. Sve wireless varijante mogu da imaju različite probleme, od kanala do komšija. ;) Ja imam HG520i i nema nikakvog problema, mada taj wireless retko koristim ali jesam neko vreme.
Nisam siguran da je pametno gasiti ISDN pošto za sličnu cenu imate dve linije ali ako se ugasi, onda mora da se menja jer ne ide na isto mesto u centrali. Mislim da ISDN polako gase ... mada vidim da i dalje postoji u ponudi ali polako prestaje podrška. Nema vdsl varijante, verovatno u slučaju kvara modema ne mogu da ti zamene jer ih više nemaju.
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Huawei HG520i problem sa wifi01.08.2014. u 15:52 - pre 118 meseci
Kad su bili iz telekoma, povezali su preko kabla, kazu da dobro radi. Znaci situacija je sledeca:
Laptop koji je na par metara od modema preko wifi radi relativno ok.
Dekstop koji se nalazi u sobi gde i ultrabook preko usb dongle radi onako ok, mada recimo varira brzina (ne puca). Ultrabook koji je 1m udaljen od desktopa, a nekih 2m od tog usb dongle-a cas radi cas ne radi.
Sto se tice ISDN-a tj druge telefonske linije nju je samo tata koristio, tako da nema poente da ona stoji tu. Samo mi nije jasno, kako je mogao ADSL da radi lepo pre nego sto smo uveli ISDN, a sad odjednom ako ugasimo ISDN onda nece moci nego moramo da trazimo novi broj? Taj modem koji sad koristimo smo koristila od prvog dana i dok je ISDN bio tu i dok nije.
Inace rekli su mi ovi iz telekoma kad su bili da su ti modeli najbolji.

Ako ovo ne prestane u skorije vreme, onda lepo predjem na kablovski. Nadam se da se nije kvalitet promenio, bar kod mene u kraju
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Huawei HG520i problem sa wifi01.08.2014. u 16:33 - pre 118 meseci
Nije baš tako, HG520i je annex B modem/ruter tj isključivo za ISDN liniju pa nije mogao da se koristi na običnoj. Ako biste prebacivali na POTS, onda bi morali da prebace liniju na drugu centralu tj da prebace na običnu i donesu drugi modem/ruter koji možda radi još gore.
Problem može da bude ko zna gde, možda je kanal zagušen, možda se neki komšija zakačio a možda i taj ultrabook ima neki virus ili nešto nije dobro podešeno ... zato je dobro da se proba kako radi na kablu pa da se vidi šta dalje, onda će da bude sve jasnije.

Pretplata ia ISDN je ista kao i za običnu liniju, samo se doplaćuje nešto reda ~70 dinara za drugi broj a od viška glava ne boli. Valjda je bolje da za 659 koliko to košta od danas imate dve nego jednu liniju?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Huawei HG520i problem sa wifi

[ Pregleda: 1995 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.