Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ovakvo povezivanje iz uticnice na zidu za ruter radi?

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako ovakvo povezivanje iz uticnice na zidu za ruter radi?

[ Pregleda: 3899 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Kako ovakvo povezivanje iz uticnice na zidu za ruter radi?13.08.2014. u 11:21 - pre 117 meseci
Pozdrav,

Nedavno sam prikljucivao ruter koji je dobijen od telekoma. Posto imaju neki stari telefon njemu je zica bila prikljucena direktno iza uticnice. ja kod sebe nisam imao krimp klesta za RJ11 konektor, pa sam ostavio tako. jedan kabel sam ukljucio u uticnicu njega na spliter, i iz splitera samo na ruter. Posto sam bio ubedjen da nece raditi internet kada je slusalica podignuta jer ne ide kroz spliter, ja sam odlucio da probam i uverim se, pa bih sutradan dosao sa jednim konektorom i klestima. Medjutim ruter je dobio signal interneta, i ja sam podigao slusalicu i narednih 5 minuta sam bez problema surfovao internetom.

Da li neko moze da mi kaze kako je adsl signal mogao da prodje dok je linija na istoj parici bila otvorena?

U napred hvala
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako ovakvo povezivanje iz uticnice na zidu za ruter radi?13.08.2014. u 11:28 - pre 117 meseci
Nije otvorena linija, ADSL i razgovori idu drugim putevima nego se filter/skretnica stavljaju da se ne guše ta dva. Ako ostaviš tako, verovatno će da se dešava da internet puca kada se telefon koristi. Može da radi ali nepouzdano.
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako ovakvo povezivanje iz uticnice na zidu za ruter radi?13.08.2014. u 11:36 - pre 117 meseci
Hvala, ovih dana cu otici da ispravim gresku.
 
Odgovor na temu

zexoni70
Beograd

Član broj: 82968
Poruke: 374



+4 Profil

icon Re: Kako ovakvo povezivanje iz uticnice na zidu za ruter radi?13.08.2014. u 15:36 - pre 117 meseci
Mislim da ce internet puci tek kada telefon zazvoni,a spliter se ustvari stavlja samo da bi se signal do 4 kHz propustio-ogranicio za PSTN (za telefoniranje) dok za ADSL modem spliter ne bi bio ni potreban ako se ne koristi fixni telefon!?

[Ovu poruku je menjao zexoni70 dana 13.08.2014. u 16:48 GMT+1]
TRUST NO ONE,THE TRUTH IS OUT THERE!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Kako ovakvo povezivanje iz uticnice na zidu za ruter radi?

[ Pregleda: 3899 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.