Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uzasan prikaz teksta na ekranu

[es] :: Video karte i monitori :: Uzasan prikaz teksta na ekranu

[ Pregleda: 3486 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Uzasan prikaz teksta na ekranu27.08.2014. u 22:16 - pre 116 meseci
Ovako,

Graficka je R9 270X, monitor LG 22EA53. Nesto sam juce petljao po kompu, i iz cista mira se u sledecem bootu promenio cleartype. Pokusavao sam da ga vratim na staro ali nije moglo lepo da se namesti. Uradim system restore, nekako se sredi tekst ali kompjuter pobrljavi. Potom sam primoran da reinstaliram Windows, uradim to, opet problem sa tekstom. Ceo dan pokusavam da vidim o cemu se radi, tekst je ili previse tanak, ili previse debeo, uopste nije kako treba, nativna rezolucija je na monitoru, slike izgledaju normalno ali tekst bilo gde uopste ne izgleda normalno. Iz daljine previse mutan, izbliza debeo, neka slova deblja od ostalih... nemam pojma vise sta da radim, sva moguca podesavanja sam cackao i na monitoru i na grafickoj, probao 2 legalna Windowsa, stare i nove drajvere za graficku, podesavanje cleartypea, HDMI i VGA konekciju, ali bezuspesno da bi se tekst vratio na staro. Molim vas, dajte mi neke savete sta da radim jer mi dodje da izbacim sve ovo kroz prozor trenutno.

Takodje mi iz nekog razloga "laguje" maximiziranje prozora i malo se cini kao da grafika dosta sporije radi, iako sam probao i sa passmarkom i dobijam iste ocene kao i ranije.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu27.08.2014. u 22:42 - pre 116 meseci


A mozda je do ovoga problem Samo sto nigde nisam izabrao tu rezoluciju!
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu28.08.2014. u 00:25 - pre 116 meseci
da li si čačkao overscan/underscan opcije u drajverima?
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu28.08.2014. u 02:25 - pre 116 meseci
Jesi li probao da ides na ClearType Tuner (ono podesavanje sa izborima texta)?

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/make-text-easier-read-cleartype#1TC=windows-7

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu28.08.2014. u 02:58 - pre 116 meseci
Ovako, od prve instalacije od kako imam ovu konfiguraciju, overscan/underscan su morali rucno da se vrate na 0% jer je automatski, pri instalaciji drajvera, sve islo na -10% iz nekog razloga. Tako da je over/underscan na 0% namesten rucno posle svake instalacije sistema. Na monitoru je to iskljuceno. Cleartype sam pokusavao da menjam, ali nikako ne mogu da postignem zadovoljavajuce rezultate. Mislim da je nesto drugo u pitanju. Nekako se slova utapaju u pozadinu svojom mutnocom, ne znam kako bih to opisao, i kod slova "m" je srednja crtica skoro duplo deblja od ostalih delova slova. Mislio sam prvo da se radi o subjektivnom osecaju, ali sam pitao jos par ljudi da pogledaju i vide da nesto nije u redu.

Ono najcudnije je sto pri prvoj instalaciji windowsa na konfiguraciju je sve radilo normalno bez ikakvih podesavanja, onda se promenilo nesto iz cista mira, i sad ceo format SSD-a ne daje rezultate. Da kazem da osecam malo i "stucanje" grafike pri radu na kompu, kao kad se ne instaliraju drajveri, ali passmark score je isti kao i ranije i sve testove bez problema prodje. Najgore od svega je sto se desava preko HDMI-ja, gde bi bukvalno trebao prikaz da bude 1:1. Danas mi je ceo dan otisao na to, razmisljam ako ne bude nekih ideja jos od vas da probam sa Windows 8.1 (imam ih sve legalne zbog fakulteta), sa vadjenjem graficke za svaki slucaj, i resetovanjem biosa preko dzampera ako postoji ili vadjenjem baterije, posto sam iz biosa vec vratio fabricka podesavanja. Stvarno nemam vise ideja sta bi moglo da bude, moracu bar da proverim da li je do monitora ili do kompjutera za pocetak. Okacio bih slike onoga sto vidim, mada je vrlo tesko to sve primetiti na slikama jer se opet radi o oblicenjima teksta sa previse sitnim detaljima.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu28.08.2014. u 03:52 - pre 116 meseci


Jedan od retkih primera koji mogu da se vide kamerom. Obratite paznju na dva "ista" slova "t".

Da napomenem, kada smanjim prozor, i pomeram ga po ekranu, slova ostaju ista, tj isto slovo izgleda boldovano a drugo tanko.

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 28.08.2014. u 05:33 GMT+1]
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu28.08.2014. u 18:22 - pre 116 meseci
Ono sto sam uspeo da saznam je da je do kompjutera. Kada prikacim lap top preko VGA, sve funkcionise normalno. Da li neko ima savet sta da radim?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu28.08.2014. u 20:12 - pre 116 meseci
Windows 8.1 ne resava problem. Hard reset BIOS-a ne resava problem. Vadjenje graficke i vracanje iste ne resava problem.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

damirh
Damir Hadnadjev
Oxfordshire

Član broj: 104515
Poruke: 143
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu28.08.2014. u 23:52 - pre 116 meseci
Ne mora da znaci da je do kompa, monitori pamte odredjena podesavanja za odredjene rezolucije. Probaj da resetujes i na monitoru podesavanja.
Moguce da nema ama bas nikakve veze, ali vredi probati ;)

i ovaj lik ima isto work i current resolution a ne zali se na taj problem
https://forums.robertsspaceind...n/46641/graphics-card-problems
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu29.08.2014. u 02:31 - pre 116 meseci
Da, za work i current resolution sam proverio sa drugarom, i isto je i kod njega. Podesavanja sam resetovao na monitoru, nazalost jedna od prvih stvari koje sam uradio... Fora je sto sa lap topa 1080p radi normalno, a sa kompa ne radi. Ostaje mi da probam drugi monitor.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu31.08.2014. u 02:44 - pre 116 meseci
Probao ATI 6850 - isti problem. Na drugom monitoru, sa 1080p rezolucijom, takodje isti problem, VGA i HDMI, s tim sto se na drugom monitoru preko VGA pojavilo i "talasanje" slike u nekim 3D aplikacijama. Takodje se skoro svuda pri markiranju teksta pojavljuju vertikalne linije (izgledaju bukvalno kao |) na kraju pasusa/redova, bez ikakvih pravila. Nigde na internetu nisam nasao informacije i slicnom problemu.

Zamolio bih nekoga ko koristi facebook, da slika otvoren chat sa nekim, jer sam tu primetio najvecu razliku u tekstu, dosta je "siv", kao isprana crna boja deluje. Takodje i neka slika kao sto sam okacio GMaila ne bi bila losa, izbliza, da se vide pikseli, jer pocinjem da mislim da je to sve sasvim normalno... ili je graficka riknula... ili je nesto trece...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu31.08.2014. u 03:00 - pre 116 meseci
Moguce da ti ne radi `EDID` u monitoru ( moze biti da je los signalni kabel )....i da je neka medju - rezolucuja na monitoru... Proveri u CCC-u da li ti prepoznaje monitor i koju je tacno rez. postavio. Mozes pokusati da u CCC-u odcekiras `use extended display identification data edid or driver defaults` i postavis manuelno `1080p 60Hz`
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu31.08.2014. u 05:18 - pre 116 meseci
To se desavalo samo pri probi sa drugim monitorom (i drugim kablom), koji je VA, moj je IPS (nije relevantno ali ajde i to da naglasimo). Ja preko VGA i HDMI na svom monitoru dobijam gotovo identicnu sliku na oba izlaza i ulaza. Standardne 1080p 60Hz rezolucije su svuda prisutne, i na monitoru, i na izlazu sa GPU, bar kako CCC i info na monitoru kazu.

Hajde i to da pitam, da li moze ostecenje procesora da dovede do ovoga? Da napomenem da je u kompjuteru AMD 8320 koji je bio klokovan na 4.5GHz (naravno sa adekvatnim drugim hladjenjem) sa kojim nisam imao problema sigurno par meseci. Klokovi na GPU nisu dirani.

Radio sam i passmark testove ostalih komponenata, sve su kao i ranije sto su bile. Ono sto sam primetio je da mi je 2D performance ispod Intel HD 4000, mada vidim da i GTX680 i neke ostale jake kartice ne beze nesto puno od tih rezultata.

E sad, da se ne radi o subjektivnom osecaju mi govori mnogo stvari, poput toga da izlaz sa lap topa izgleda normalno, i da se pojavljuju "|" znaci na kraju teksta/pasusa, ali do cega je, ne mogu nikako da saznam, a u servis mi se ne odlazi, jer cisto sumnjam da ce neko da se bavi ovakvim problemima, i da ce ih i resiti.

Bice da se nesto opasno trudi da natera tekst da izgleda "lepse" a da mene to uzasno nervira, i navukao sam opasan eye-strain od svog ovog buljenja u piksele... Iskreno, najmanji bi problem bio da znam i da mi je crkla graficka kartica, ili bilo koja druga komponenta, pa da lepo kupim drugu, nego da izgubim vid i zivce zbog 100-200 evra.

Sutra imam jos par ideja sta da uradim, prvo da probam direktno iz registryja da prekopiram podesavanja za cleartype na drugi kompjuter, a ako ni to nece, stavljanjam HDD iz lap topa u desktop da podignem ceo sistem koji radi OK, ATI CCC je i na lap topu, pa verujem da ce drajveri odmah biti funkcionalni. E ako ni to ne bude htelo, ostaje mi da probam jedino da nadjem od nekoga istu 270X karticu i da probam na svom kompjuteru, ako proradi, znaci da je do kartice.

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 31.08.2014. u 06:53 GMT+1]
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Uzasan prikaz teksta na ekranu02.09.2014. u 06:21 - pre 116 meseci
Izvadjen HDD iz lap topa, ubacen u kuciste racunara, bootovan windows sa lap topa na desktopu, neophodni drajveri automatski instalirani, SVE RADI KAKO TREBA. Jedino sto nisam instalirao su posebni drajveri za R9 270X. Izgleda da oni prave problem.

E sad, sta raditi s tim? Ni najnoviji ni stari drajveri nisu davali rezultata ranije, a bez njih grafika ne radi bas najbolje, tj sve "secka". Ono sto dodatno potkrepljuje teoriju je to da HD6850 graficka daje iste rezultate, sa instaliranim drajverima, tekst je i dalje bio izbagovan, tako da je 99.9% do drajvera. Svi saveti su dobrodosli.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Uzasan prikaz teksta na ekranu

[ Pregleda: 3486 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.