Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa mrežom i internetom

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa mrežom i internetom

[ Pregleda: 1707 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Problem sa mrežom i internetom11.11.2014. u 10:57 - pre 114 meseci
Već sam postavio ovu temu drugde, znam da ne treba ovo da postavljam opet, ali, kad prevrnem ceo internet, google, forume, naše i strane, i ne mogu da pronađem rešenje mog problema zbog koga mi čak pada na pamet da ukinem internett ili smanjim brzinu, postavljam moj problem i ovde:
ruter je neki Pireli 4010...
Moj glavni stoni računar, povezan je mrežnim kablom, a dva prenosiva računara se vežu bežičnom mrežom.
Kućna mreža funkcioniše odlično, pristup internetu svima takođe.
Ranije, dok smo bili na Windowsu 7, sve je radilo nesmetano.
Uvek smo koristili download managere za preuzimanje velike količine podataka.
Kada bi jedan korisnik preuzimao punom brzinom, ostali bi korisnici imali internet i mrežni saobraćaj, a korisniku koji preuzima bi se brzina smanjivala
za onoliko koliko je ostalima potrebno da normalno, ili bar približno normalno imaju surf i mrežni saobraćaj.
Takođe, i ukoliko ja sam preuzimam nešto, a plus surfujem, mogao sam to da obavljam nesmetano.
Problem nastaje sada, kada smo prešli na Windows 8.1.
Ukoliko korisnik preuzima download managerom nešto, on dobija punu brzinu, ali zagušenje,m verovatno svega što ide preko porta 80, ili, kompletnog http
saobraćaja, kao i maila.
Dok traje preuzimanje, nije moguće primati mail ni preko pop protokola, niti otvoriti bilo koji sajt, a što je najgore čak ni internu IP adresu za podešavanje
rutera.
Dok neke druge aplikacije, npr, skype, nesmetano ostaju povezane...
Probao sam da u ruteru uključim quality of service.
On raspodeli brzinu interneta, smanji brzinu preuzimanja, ali, efekta nema i dalje je nemoguće otvoriti bilo koji sajt iz bilo kog preglednika...
Dakle, šta je to što se drastično promenilo između windowsa 7 i 8.1,
kako je Windows 7 mogao da komunicira s ruterom i uvek dozvoli nekome da dobije potreban internet, a sada to nije moguće?
Čime to da dijagnostikujem?
Neki predlog?
------------------------
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Problem sa mrežom i internetom

[ Pregleda: 1707 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.