Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..

[es] :: PC Konfiguracije :: Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..

[ Pregleda: 3006 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..31.01.2015. u 21:49 - pre 111 meseci
Imam jedan problem oko instalacije xp-a na dell racunaru optiplex 270.Prvi problem mi je sto nece racunar da se pokrene kao govori (strike f1 retry boot) evo da zanemarimo to,reinstaliravao sam windows miliom puta.Nikad nisam naisao na ovakav problem,stignem do particija i tu mi kao pise nesto (unpartitioned...space tako nesto nisam zapamtio uglavnom tu govori da ima racunar samo 5000 mb),a on ima oko 40gb,i ja napravim novu particiju i ukucam to koliko megabajta,i on nece da mi napravi c i d samo stoji nesto kao unpartitioned i ja idem ono press c to make a new partition i on izbaci da ukucam koliko hocu i sta hocu da delim i kad stisnem enter on samo vrati na unpartitioned i samo to stoji a na to ne mogu da snimim windows..Za ovo retry boot samo vadio bateriju i ta cuda,ali komp je prepun virusa pa je potrebna reinstalacija..UPOMOC...Opet hvala!Dal se pogubio hard disk ne znam sta je?

[Ovu poruku je menjao paprika12 dana 31.01.2015. u 23:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..01.02.2015. u 00:22 - pre 111 meseci
Pretpostavljam da lap vidi ispravno hard. Ako ima cd (dvd), podigni sa nekim butabilnim cd-om... linux boot cd, hiren`s, Acronis Disk Director, itd. Sa njima mozes da pregledas particije na tom disku i da ga formatirash po zelji, onda pokreni win i instaliraj na zeljenoj particiji. Naravno moze i sa usb ako lap ima tu opciju.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..01.02.2015. u 08:58 - pre 111 meseci
Dell optiplex 270 je desktop računar, ne laptop. :)


Da li pre tog famoznog "strike F1" piše još neka greška?
 
Odgovor na temu

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..01.02.2015. u 09:58 - pre 111 meseci
Da to je nije lap top,nisam bas fino razumeo tvog kolegu,ima pored f1 pise press f2 to set utility tako nesto.Jel on govori da postavim skroz linux pa posle da vratim na win??Ili sa tim programom da dodjem do particija i da ih pokrenem,a racunar ne mogu da upalim,dal je sistem pao ili nes drugo..Hvala uglavnom na odgovorima :) ..
Recimo pokusao sam na win7 da snimim tu pokazuje tacno koliko racunar ima ali nece da napravi novu..samo ima ona unpartitioned i na njoj pise 40 gb ali kad hocu da pravim novu on samo kao nesto radi okrece i samo javi problem..Hvala opet..
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..01.02.2015. u 13:22 - pre 111 meseci
Taj računar je dovoljno star da može svašta da mu fali i po meni je zreo za reciklažu... Instaliranje Windows 7 na takvom računaru je meni lično nepojmljiva. Ta serija je imala problema sa matičnim pločama na primer (sušenje elektrolita na matičnoj [čuveni "fan error, press F1" pri POST-u a da je pri tom CPU vent sasvim ispravan je ukazivao na ovaj problem])...
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.237.*



+784 Profil

icon Re: Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..01.02.2015. u 13:33 - pre 111 meseci
Nikako ne pokusavaj W7,matoro je to mnogo,Xp je taman po meri
nije bas za reciklazu jos uvek,moze koliko toliko da posluzi

Inace,skini taj HDD i stavi ga na neki drugi komp i napravi particije normalne,u ntfs,i onda instaliraj Xp i veselo
 
Odgovor na temu

paprika12
Coem Dzinovic

Član broj: 327351
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..01.02.2015. u 14:11 - pre 111 meseci
Cim sam ubacio cd od w7 video sam da ne moze,nego to sam onako probao samo da vidim sta ce pokazati na particijama,pokusacu i to,ma racunar je realno mator..Probacu prvo ovo sa hirens boot-om,pa posle da prebacim hard..Opet hvala vam ljudi! :)
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..01.02.2015. u 14:23 - pre 111 meseci
Ne znam zasto sam pomislio da je lap.

@ paprika12

Mislio sam da podignesh sistem sa bilo kojim live verzijom OS-a i odradis test particije / format ili sta god bude bilo potrebno. Ja povremenoi koristim i MiKiCuN XPinCD u ove svrhe.
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Nejasno oko instalacije windowsa xp npr..

[ Pregleda: 3006 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.