Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?

[es] :: Digitalna Televizija :: Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?

[ Pregleda: 3495 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nebek
Nebojša Nikolić
Beograd

Član broj: 221789
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?12.03.2015. u 22:52 - pre 110 meseci
Uveo bih digitalnu televiziju preko Telekoma, konkretno uzeo bih MegaBox paket u kojem se podrazumeva 1 STB.

Imam 3 televizora i kako mi je objašnjeno od strane Telekoma moram imati 3 STB-a plus SWITCH(jer ruter ima 2 izlaza za STB-ove - jedan izlaz je za 1 TV, a drugi izlaz za drugi STB pa na ostala 2 TV-a ali prvo na SWITCH pa na ostala 2 TV-a) da bi svako od ukućana mogao da gleda program po želji jer preko jednog STB-a svi ukućani mogu gledati isti program.

Međutim, ne bih uzimao STB-ove od Telekoma jer naplaćuju mesečno iznajmljivanje 300din po jednom dodatnom STB-u (u mom slučaju je to 2*300=600 mesečno pa puta 12meseci=7200din godišnje pa puta 2 god. to je 14400din?!)

Pitanja su sledeća:
Da li moram od njih da uzmem STB-ove?
Da li, ako imam savremen TV, moram da imam STB ili je dovoljan prijemnik iz TV-a?
U nedostatku ciljeva svi putevi su dobri (kineska narodna poslovica)
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?13.03.2015. u 05:56 - pre 110 meseci
Da li su u pitanju DVB-C ili IPTV uređaji koji idu u tim paketima?

Ako je ovo drugo, kao što verovatno jeste, čim se switch pominje, nema veze koliko je TV savremen, neće to raditi bez STB.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?13.03.2015. u 10:28 - pre 110 meseci
Nije to samo u pitanju STB fizički, već, kako bi se reklo IT rečnikom User Account kod njih.

O čemu se radi: kad imaš običnu kalblovsku (preko koaksijalnog kabla) tebi u kuću stižu SVI kanali, pa ti na TV biraš koji ćeš da prikažeš.
Kad imaš IPTV, tebi kroz mrežu stiže samo signal za jedan kanal. Kad na daljinskom promeniš kanal, ta informacija ide na server, i na serveru se za tvoj account promeni signal, i onda ti vidiš neki drugi program.
Zato i malo kasni promena kanala.

Ako hoćeš tri korisnika u kući, server mora da ima tri accounta i da za sva tri šalje poseban signal, preko neta.

Dakle, kupovina switch-a i bilo kakvih third-parti STB uređaja ne igra kod tebe ulogu, dok god kod Telekoma ne registruješ, za svoj nalog, tri korisnika.

E, sad, to "registrovanje novih naloga" ide uz besplatno korišćenje STB-a. Ne znam da li imaju tarifu "novi user account" bez korišćenja STB.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?13.03.2015. u 10:35 - pre 110 meseci
Ja sam svojevremeno koristio 2 STB-a, a onda sam skapirao da se na drugom TV uglavnom gleda neki od kanala sa nacionalnom frekvencom, pa sam se vratio na 1 STB i običnu antenu.
Sad ću morati da kupim STB za digitalni signal preko antene.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

nebek
Nebojša Nikolić
Beograd

Član broj: 221789
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?13.03.2015. u 18:21 - pre 110 meseci
@Miroslav Cvejić
U pitanju je STB uređaj STB Aminet 139, tako da i ja pretpostavljam da je IPTV u pitanju.

@Java Beograd
Hvala na dobrim pojašnjenjima.
Sve u svemu, rekli su mi da moram da uzmem 3 STB-a jer imam 3 korisnika, i da je to uslov da svaki korisnik gleda kanal po želji na svom TV-u, u protivnom svi korisnici će gledati jedan isti kanal u isto vreme.
Takođe, njihov IPTV dozvoljava maksimum 3 potkorisnika na jedan account.

Uglavnom, videću šta će se dalje dešavati.
U nedostatku ciljeva svi putevi su dobri (kineska narodna poslovica)
 
Odgovor na temu

comi 1342
montažer
Novi Sad

Član broj: 54699
Poruke: 472
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?13.03.2015. u 18:39 - pre 110 meseci
Srbija, zemlja zavisnika gledanja TV-a...
Nemoj neko da se vređa, nisam ni na koga konkretno mislio, utisak mi je opšti...
Svaki auto je odličan,ako je dobar !
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?13.03.2015. u 20:43 - pre 110 meseci
Naravno. TV su izmišljeni samo zarad Srba i Srbije. Kablovska televizija je izmišljena zarad Srba i Srbije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Da li moraju da se kupe Telekomovi STB-ovi u njihovim paketima?

[ Pregleda: 3495 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.