Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

STB preko skart kabla - Digitalni ili analogni signal?

[es] :: Digitalna Televizija :: STB preko skart kabla - Digitalni ili analogni signal?

[ Pregleda: 2816 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kojovici

Član broj: 40669
Poruke: 159
*.opera-mini.net.



Profil

icon STB preko skart kabla - Digitalni ili analogni signal?17.04.2015. u 17:36 - pre 108 meseci
Imam jednu malu nedoumicu. Korisnik sam IKOM kablovske televizije sa set top box uredjajem. Inace koristim tv prijemnik sa katodnom cevi uz standardne ulaze kao sto su skart i cincevi. S obzirom da kablovski distributer po defaultu prvo distribuira digitalni signal do korisnika koji potom pomocu RF modulatora konvertuje u analogni kako bi signal lakse mogao pomocu razdelnika da se sprovede na vise tv prijemnika, pa potom pomocu STB uredjaja ga konvertuje u digitalni signal i da je skart kabl prenosnik iskljucivo analognog signala, moje pitanje je da li kada iz STB uredjaja i njegovog izlaza za skart kabl sprovedem isti kabl do ulaza za skart kabl navedenog tv prijemnika dobijam definitivno zavrsni analogni signal sa prethodnom obradom (digitalni) signala kroz STB uredjaj? Inace slika i zvuk su svakako kristalno cisti.

[Ovu poruku je menjao kojovici dana 17.04.2015. u 18:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

R1A1

Član broj: 328853
Poruke: 220



+227 Profil

icon Re: STB preko skart kabla - Digitalni ili analogni signal?17.04.2015. u 18:01 - pre 108 meseci
CRT TV su analogni!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: STB preko skart kabla - Digitalni ili analogni signal?18.04.2015. u 00:14 - pre 108 meseci
Citat:
kojovici:... moje pitanje je da li kada iz STB uredjaja i njegovog izlaza za skart kabl sprovedem isti kabl do ulaza za skart kabl navedenog tv prijemnika dobijam definitivno zavrsni analogni signal sa prethodnom obradom (digitalni) signala kroz STB uredjaj? Inace slika i zvuk su svakako kristalno cisti.

Da. SCART je analogna veza.

Zvuk i slika su "svakako kristalno cisti" samo dok se ne uporedi sa HD slikom (na odgovarajucem televizoru, naravno), tek onda je jasno da je slika na CRT televizoru (ma kakav da je) daleko od "svakako kristalno ciste".


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: STB preko skart kabla - Digitalni ili analogni signal?

[ Pregleda: 2816 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.