Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija,posao i zivot u Norveskpj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Emigracija,posao i zivot u Norveskpj

[ Pregleda: 6026 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alex234

Član broj: 328863
Poruke: 3
79.101.42.*



Profil

icon Emigracija,posao i zivot u Norveskpj17.04.2015. u 18:07 - pre 108 meseci
Pozdrav svim ljudima dobre volje.Ja sam sa Kosova imam bezvizni pasos hteo bih da odem na azilu u Norveskoj.Molio bih da mi tacno i realno odgovorite sta mi je potrebno da li bih uspeo i da li bih mi prosla pricao o ratu na Kosovu o mojoj kuci zapaljenoj na Metohiji itd?pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Zverica7
Vesna Panajotovic

Član broj: 298766
Poruke: 37
46.19.227.*



+4 Profil

icon Re: Emigracija,posao i zivot u Norveskpj17.04.2015. u 20:34 - pre 108 meseci
Pozdrav zemljace!

I ja sam sa Kosova pa zato osecam i neku moralnu obavezu da ti odgovorim posto ljudi iz Srbije (centralni deo) bas i nemaju iskustva sa azilom. Mnogo je ljudi otislo u proteklom periodu, sto su ranije otisli vece su sanse bile da uspeju. Zavisilo je i od zemlje. Najteze je bilo u Nemackoj i Svajcarskoj a najlakse cini mi se Luksemburg. Otisao je jedan broj i u Norvesku ali to je bilo ranije. Sad skoro sve ljude vracaju jer je vecina zemalja priznala Kosovo kao nezavisnu drzavu koja (kao) postuje ljudska i manjinska prava. A tu je i Euleks i medjunarodna misija pa mu to dodje kao neka garancija.

Kada se radi o azilu uvek se izmeri sta mozes da izgubis a sta eventualno da dobijes. Na primer imas li malu decu jer je to veoma stresno za njih a i gube na skolovanju kad se vrate. A obicno se vrate kad se konacno covek uklopi koliko toliko.

Ne znam gde zivis (na Kosovu ili ne) i cime se bavis ali proceni sam najbolje.

Veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

alex234

Član broj: 328863
Poruke: 3
79.101.42.*



Profil

icon Re: Emigracija,posao i zivot u Norveskpj18.04.2015. u 08:20 - pre 108 meseci
Pozdrav bi tebi...ja sam rodom iz Prizena,ali zivim u Kosovskoj Mitrovici.Dole nemam nista kuca mi je srusena i zapaljena do temelja,ne mogu da je obidjem kamoli bilo sta drugo.Ja sam cuo da je Francuska 2013 god.skinula Kosovo sa liste bezbednoh zemalja reci mi da li znas nesto o tome?ili neku bilo kakvu foru za dobijanje bilo kakvih eu papira?
Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

Zverica7
Vesna Panajotovic

Član broj: 298766
Poruke: 37
46.19.227.*



+4 Profil

icon Re: Emigracija,posao i zivot u Norveskpj18.04.2015. u 09:44 - pre 108 meseci
Nisam cula za Francusku nista konkretno. Sad ne znam, nasi ljudi su isli sa srpskim pasosima, a sad albanci masovno sto odlaze odlaze sa kosovskim dokumentima. Traze ekonomski azil, kao gradjani Kosova.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Emigracija,posao i zivot u Norveskpj

[ Pregleda: 6026 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.