Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne pali se kompjuter

[es] :: PC Konfiguracije :: Ne pali se kompjuter

[ Pregleda: 2450 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasam1

Član broj: 60724
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Ne pali se kompjuter08.05.2015. u 14:13 - pre 108 meseci
Pre godinu dana kupio sam drugi kompjuter a moj stari sa amd athlon II 250 sam prebacio u drugo kuciste i ostavio u drugoj sobi... Nov kompjuter sam sam sklopio kao i prethodni. Znaci stari sam samo prebacio u drugo kuciste i nisam ga rasturao, plocu sa procesorom i ram memorijama samo sam zasfasio za drugo kuciste dodao graficku i sve spojio povezao kako treba... Taj stari komjuter mi je 2 meseca pre nego sto sam kupio novi izgoreo neki deo na ploci osetio se smrad kao zice da gore i video sam dole na dnu da je jedan mali deo izgoreo ali nista kompjuter mi je normalno radio i pored toga jos 2 meseca. Kada sam kupio novi onda sam stari koji je sve ok radio, ugasio i kao sto sam napisao prebacio u drugo kuciste i u drugu sobu i nisam ga vise palio skoro godinu dana, probam da ga upalim medjutim ne pali se nista se ne desava. Otvorim kuciste i kada pritisnem power dugme kao da cujem na vrlo kratko vrlo tiho kao cak ili kao da bi hteo neki ventilator da se pokrene i to je sve... Zatim rasturim od novog kompa napajanje i prebacim u stari probam da ga upalim nista cak se sada ni ono cak ne cuje okretao sam one 2 zice na ploci gde je za power ali nista.. Kazem da je radio sve ok, i onda sam ga ugasio prebacio u drugo kuciste i nisam ga dirao skoro godinu dana a sada nece da se upali... zaboravio sam da napisem da kada probam da ga upalim, ni ventilator na napajanju se ne pali
Zatim narucim novu plocu ASROCK 960GC-GS FX i samo sam povezao napajanje za maticnu cpu fan ubacio ram memorije bez graficke harda cd rom-a, i isto se desava kao sa asus plocom samo cakne napajanje i nista... ne verujem da je procesor crko...
probao sam sa srafcigerom prespojio sam power na ploci i desi se isto sto i kad pritisnem power samo se cuje "tk" iz napajanja, mislio da nije power dugme pokvareno

---- evo upalio se i rade ventilatori! Izgleda da ono kuciste ne valja izgleda ima masu negde! probao sam na kartonu, da li treba da kupim drugo kuciste ili?



[Ovu poruku je menjao Sasam1 dana 08.05.2015. u 17:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Ne pali se kompjuter09.05.2015. u 21:31 - pre 108 meseci
Da li su distanceri namontirani u kućište u koje si ubacio stare komponente?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Ne pali se kompjuter09.05.2015. u 21:59 - pre 108 meseci
Ili ima viska distancera ( mislim na metalne u koji ulazi sraf )

Neke ploce, pogotovo brendirane nemaju bas sve rupe kao kod obicnih ploca, pa proveri da li je neki distancer viska i pravi ti kratak spoj. Ovo moze biti vrlo opasno, jer ne znas sta ce da prespoji i moze da crkne ploca dok si rekao `britva`.

Pogledaj raspored rupa na toj ploci, pa prema tome ukloni/ premesti distancere. Ne, ne moras kupovati drugo kuciste. Pored ovoga, ne vidim razlog zasto i to staro ne bi odgovaralo.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Ne pali se kompjuter

[ Pregleda: 2450 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.