Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca

[es] :: Digitalna Televizija :: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca

[ Pregleda: 6338 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca24.05.2015. u 21:33 - pre 107 meseci
Bio danas kod bake i deke na selu, koji zive u Knjazevackom okrugu, u svakom slucaju pripadaju Tupiznici sto se repetirora tice. Mesto u kome zive (selo Osljane) koje je odavno problematicno za bilo kakav prijem signala iz meni jos nepoznatih razloga, tamo je sve odseceno... Mobilni jedva da ima signal (svi operateri), fiksna telefonija radi jadno, analogni TV prijem tu i tamo. Kako god bilo RTS1 je mogao da se uhvati i da bude zadovoljavajuc, sto je tamo ne samo za moje vec i za ostala domacinstva glavna TV stanica, neko uspe sa da uhvati i kanale tipa Pink, Prva i B92, i par lokalnih u zavisnosti kako ko vidi Tupiznicu, ali sve je toliko jadno.. Vikend mi je prosao u nadi da cu uspeti da preko STB-a uhvatim digitalne kanale, ali ni makac. Antena je Loga 4 koja je nekako podesena pre par godina tako da uhvati RTS1, takodje neki pojacavac.. ali kroz istoriju bilo koja antena, bilo sta, sve je bilo manje vise isto, tako da teortetski nije problem do prijemnika vec do predajnika, zapravo neke glasine kruze posto je mesto jako blizu Bugarske granice, da su svi "signali" utisani kako navodno ne bi prelazilo u njihov opseg, sto je po meni glupost, takodje navodno nije investirano u dodatne repetitore jer nema dovoljno stanovnistva i nekoliko x/y razloga...

Moje pitanje je kome se obratiti za ovo da ga nazovem uskracivanje o javnom informisanju?

O drugim alternativama tipa Digi TV ili TotalTV, necu ni da razmisljam jer ljudi hoce samo da gledaju Dnevnik 2 i po koju emisiju sa RTS1, bilo kakva "pretplata" od 1000+din mesecno ne dolazi u obzir, i finansiski i a i nesto sto je vec radilo i zavrsavalo posao bice ugaseno, a niko nije verovatno razmatrao da tako nesto moze da se desi...

Moze neka sugestija vezano za antenu i pojacavac ?

Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca24.05.2015. u 21:36 - pre 107 meseci
Antena bez pojačala?
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca24.05.2015. u 21:39 - pre 107 meseci
Ima neki ali ne znam kako se zove.. niti koliko je jak, ali uveren sam da radi, jer je bez njega prijem analognog signala nemoguc, Moze sugestija za neki ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca24.05.2015. u 21:58 - pre 107 meseci
Ne, mislio sam da probaš sa antenom ali bez pojačala, čini mi se da sam negde video da to može da smeta. Možda da dođe neko ko ima opremu pa premeri signal, možda može da se uhvati neka refleksija ili da se malo pomeri antena?
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca24.05.2015. u 21:59 - pre 107 meseci
Svi opisani simptomi su posledica slabog signala. Antenska pojačala, bar ono što se valja po Srbiji, tu ne pomažu.
Samo toranj 50-100 metara ili antena na brdu. Ako to ne reši ptoblem ništa neće (osim možda kratkoročno i sporadično).

Nema potrebe žaliti se
jer ne postoji obaveza gledanja televizije.
Samo će TV taksa morati da se plaća.

Što se tiče navodnog utišavanja srbijanskog signala da se ne bi ometali Bugarski TV kanali
pomalio čudno zvuči
jer TV signal iz Rumunije, Madjarske, Hrvatske i BiH
"bije" po Srbiji i do 200 kilometara u dubinu.
I niko se u Srbiji ne buni zbog tih "prejakih" inostranih signala.
Baš naprotiv, usmeravaju se antene..
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca24.05.2015. u 22:21 - pre 107 meseci
@calexx, probao naravno, sve kombinacije, ako mi verujes, sad mi jedino pada na pamet da "pozajmim" negde osciloskop pa da vatam signal i tu da napravim baznu stanicu, pa da razvucem infrastrukturu. Inace kao mladji sam uvek ima tu ideju, samo sto nisam imao vremena da je sprovedem a ni para, jer sam tamo bio na letnjim raspustima po mesec i kusur dana i imao pametnija posla od gledanja televizora itd... Koja bi antena bila optimalna, i pojacalo. Tamo su bili uspesniji sa nekim kineskim antenama koje se okrecu... pa recimo za gledanje odredjenog kanala, antena je morala da se stavi u odredjen polozaj...

@hotchimney, pa znam sa cime se susrecem to mi je jasno da je nemoguca misija isterati pravdu u ovom ludilu... Sto se tice samog signala, to su naravno lokalne price mestana koji su ogorceni i sve vise uskraceni i za televiziju, telefon a o internetu necu ni da pricam..., i vec decenijama u nazad ista se prica ponavlja, normalno je da ce se stvoriti teorija zavere... Ipak kroz to mesto prolazi nikad dovrseni magistralni put, i nikad dovrseni granicni prelaz, i ta prica isto odavno izgubila autoritet, da ce se nekad otvoriti granicni prelaz Kadibogaz kao alternativa Vrskoj Cuki...

 
Odgovor na temu

mrIronMan

Član broj: 327770
Poruke: 146
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca24.05.2015. u 23:19 - pre 107 meseci
Reci mi koliko je dugacak antenski kabal on moze da pravi veliki problem posebno ako je u delovima. koliko sam video na mapi antena bi trebalo da bude okrenuta ka topuznici tj tamo je najblizi predajnik, smanjenje jacine signala nije sigurno jer je srbija dobila odredjen opseg na kojima sme da emitje u tom opsegu niko ne moze da joj zabrani emitovanje( nema fizickih granica) ali je tu problem pre svega to stoje slaba pokrivenos + brdsko palaninski predeo. one kineske pojavcavace sigala nemo da stavljas dzabe jer gotovo da nemaju efekta.
 
Odgovor na temu

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca24.05.2015. u 23:41 - pre 107 meseci
Nadji ovakvu antenu

pa probaj da uhvatis neku refleksiju
 
Odgovor na temu

crni73

Član broj: 67522
Poruke: 22
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.pomoravac.info


+2 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca25.05.2015. u 00:55 - pre 107 meseci
Možda ćeš u budućnosti moći da hvataš signal, ako ne sa glavnog predajnika, onda sa nekog repetitora, a naročito 1.mux, pošto će on imati najviše repetitora.
Napomena... Trenutno nisu aktivni svi repetitori, a kada će vama najbliži biti aktivan, to je najbolje da pitate direktno ETV. Na donjoj slici su prikazani svi planirani repetitori za zonu raspodele Tupižnica.



----------------------------------------------------------------------------
www.pomoravac.info
----------------------------------------------------------------------------
www.pomoravac.info/digital-tv/
----------------------------------------------------------------------------
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.180.230.92.targo.rs.



+56 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca25.05.2015. u 11:05 - pre 107 meseci
@mrIronMan, kabal je poprilicno dugcak.. 30+ metara, ne secam se tacno, da bi ostvario vidljivost sa Tupiznicom morao bi da bude jos duzi da bi isao u brdo, ili ako bi nasao dovoljno dugu cev pa da nekako sa tavana izdignem u nebo. Da definitivno jeste slaba pokrivenost i brdsko planinski predeo...

Iskreno se nadam da ce signal biti jaci, da moze bar 1 MUX da se uhvati...

@lud ko struja, ima li ta antena neku oznaku i proizvodjaca ? cisto da znam sta da jurim?

@crni73, hvala na detaljnim informacijama...

Za nekih mesec i po znacemo sta je po sredi :)
 
Odgovor na temu

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca25.05.2015. u 15:10 - pre 107 meseci
Nema, to je mala privreda pravi se svuda. Obidji pijace, buvljake i trazi cesku ili mrezastu antenu. Ima ih od 700 do 1500, zavisi koliko su nakicene i sarene (a rade isto). Ako ne dolazi sa plocicom (pojacivacem), kupis i nju (200-300 din, crvena je najjaca). Ali bolje pozajmi od nekog pa probaj, da ne bi morao da vracas ako ne radi!
 
Odgovor na temu

pilebre
Strbac

Član broj: 77899
Poruke: 25
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca26.05.2015. u 22:02 - pre 107 meseci
Kao sto kaze @lud ko struja, ta ceska antena sa pojacavacem ti je provereno najbolje resenje i koaksijalni kabl sto je moguce kraci i iz jednog dela.

Ako ces skoro u selo predlazem ti da svratis do Knjazevca, i da u centru, u prodavnici Kopernikus(mislim da se tako zove, 1000 puta sam uso i ne znam tacno ime :), ispod kafica Martini; pitaj, objasnice ti neko gde je to) kupis svu potrebnu opremu(oko 2000-2500 dinara), koju u slucaju da ne odgovara, mozes i da vratis.
Nije ovo nikakva reklama za pomenutu radnju.

Ne znam koji si set top box uzeo ali za takvo podrucje sa slabim signalom preporucuje se STB sa najosetljivijim tjunerom, a to su trenutno Horizons A115 i XWave Digital One V2.

Sve ovo ti pisem jer sam iz okolne Knjazevca te i mi slicnu muku mucimo i sa TV signalom, i sa mobilnim signalom i sa ne znam cime jos.. a kombinacija - ceska mrezasta antena sa pojacavacem, sto kraci kabl, i sto osetljiviji STB - je pun pogodak.

Edit:
Iz iskustva, najcesci uzrok nepostojeceg signala je upravo stara oprema, pre svega kabl, pa losa plocica na anteni, los trafo na pojacivacu. To da zamenis, garantujem da ces da uhvatis signal bez dizanja antene u vis i bez opticke vidljivosti.

[Ovu poruku je menjao pilebre dana 26.05.2015. u 23:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.sbb.rs.



+56 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca28.05.2015. u 19:31 - pre 107 meseci
@lud ko struja, hvala, ma nacicu je negde vec...

@pilebre, hvala ko bratu, mislim da znam gde je ta prodavnica tako da cu tamo potraziti sve sta mi treba da ne vucaram iz beograda, a sigurno je i jeftinije... Otac vec uzeo i to dva Vivax 152, to mu preporucili zbog RF ulaza, tj izlaza, jer nije znao da na jednom televizoru moze preko SCART-a, a na drugom preko BNC konektora... Nadam se da oni nisu toliko slabiji od gore napomenutih.. Inace ovaj sam probao sad u Beogradu i sa obicnom zicom hvata odlicno...

Hvala jos jednom svima, kad isprobam, javicu se :)
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.180.230.92.targo.rs.



+56 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca27.07.2015. u 11:16 - pre 105 meseci
Samo da javim, ipak je u kablu bio problem, kupio sam drugi kabal, razvukao tako da duzina bude minimalna, negde oko 20m kabla, ovog puta stavio neku Loga 1 antenu bez pojacivaca i vola pojavila se slika, kvalitet i jacina signala na negde 80% sto smratram da je ok, malo variraju +/- 2 %. Nema seckanja slike sve je tecno i cisto... uhvatio sam i MUX 1 i MUX 2, 13 kanala, baba i deda u cudu, do sad su samo RTS1 gledali... :)

Hvala svima :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca28.07.2015. u 12:37 - pre 105 meseci
Odlicno sto si javio kako je resen problem. Zbog svih onih koji su pisali ili mislili dok su citali o dnevno politickim verzijama uzroka i resenja...

Koaksijalni kabl se obicno kupuje najjeftiniji koji se nadje. Pa se onda izbaci napolje a nije za to predvidjen, pa se zaboravi kad je postavljen, pa prodje daleko vise vremena nego sto taj kabl u takvim uslovima moze da izdrzi da bude ispravan, pa konektori isto tako... pa se na kraju javi cudjenje... pa se krivi i Drzava i Emiteri i Kičeraj i sve i svasta... - a da se kupio odgovarajuci kabl na vreme ili bar da se zameni povremeno sa novim / jeste da kosta vise ali se isplati / nista od "briga i problema" ne bi bilo.

I tako...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

kale

Član broj: 28015
Poruke: 220
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca29.07.2015. u 07:29 - pre 105 meseci
Trebalo bi neka refleksija da se uhvati sigurno.
Kod mene na selu ide tako jer nemam opticku vidljivost ni sa jednim predajnikom a signala ima prilicno i to sa zalihom.
Jacina je slaba ali je zato kvalitet sasvim dobar s obzirom na lokaciju.
Dok je bila analogna, nisam mogao ni jedan kanal da uhvatim, cak ni RTS1 a sad idu oba muxa.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca29.07.2015. u 10:46 - pre 105 meseci
Ja se spremam da to probam, uskoro mi ističe UO sa SBB a pošto nisam siguran da mogu da produžim, verovatno ću da probam neki DVB-T2. Zgrada mi je okružena i do uvođenja kablovske televizije smo imali par programa sa osrednjim šumom, slično sa vrlo jakim i još poneke gde je bilo čudo i da se prepozna šta je na slici. Sada se nadam da ću da navatam neku refleksiju i dobijem ove programe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalna Televizija :: Kome se zaliti? Digitalizacija je nemoguca

[ Pregleda: 6338 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.