Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

postavljanje prioriteta u korišćenju adsl-a na HG532e

[es] :: ISP :: ADSL :: postavljanje prioriteta u korišćenju adsl-a na HG532e

[ Pregleda: 1756 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon postavljanje prioriteta u korišćenju adsl-a na HG532e24.09.2015. u 18:45 - pre 104 meseci
Pre par dana sam uzeo od sbb-a d3i televiziju. Imam telekomov adsl brzine 10 mbita i to sve uglavnom lepo radi. Problem mi se javlja ponekad sa seckanjem slike na d3i i pretpostavljam da je u pitanju pad brzine interneta jer se najčešće dešava kad se klinci okače na youtube ili je uključen neki torent.
Da li je i kako izvodljivo da izlaz iz rutera na koji je priključen kabal za d3i ima postavljen prioritet tj. da ima neku garantovanu brzinu, a da se ostalo uspori?
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: postavljanje prioriteta u korišćenju adsl-a na HG532e25.09.2015. u 09:50 - pre 104 meseci
Trebalo bi da saobraćaj koji koristi IPTV ima zagarantovanu brzinu ali na nivou DSLAM-a (QoS tvog rutera tu ništa ne pomaže)... na nivou rutera IPTV+VOIP je jedan VLAN dok je Internet skroz odvojen drugim VLAN-om... Internet "load" ne bi trebalo u opšte da utiče na IPTV i VOIP... Tako je kod Telekoma (UBR,CBR cell priority se to zove kod Huawei-ja)... IPTV ima dodeljen Constant Bit Rate (CBR) dok Internet ima Unspecified Bit Rate (UBR)...
jedino što kod tebe su dva provajdera u pitanju... ne znam kako je to rešeno između njih ali bih sigurno zvao privajdera i zahtevao da reši problem...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: postavljanje prioriteta u korišćenju adsl-a na HG532e

[ Pregleda: 1756 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.