Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć

[es] :: GSM - servisiranje :: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć

[ Pregleda: 4464 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakinet
yu1

Član broj: 188981
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć24.01.2016. u 09:16 - pre 99 meseci
Od juće telefon izbaci samo početni ekran SAMSUNG Galaxy S2 GT-I9100 i tako stoji satima. Može da se natera da uđe u odin mod (power+volume down+meny), računar ga prepozna i instalira potrebne drajvere. Po pokretanju softwera Odin3 v1.85 telefon se registruje kao [COM5] izaberem fajl "jeboo_kernel_i9100_v1-2a" i uteram ga u PDA i kliknem start, međutim on upiše kernel i ostane poruka NAND Write Start!!. Neće da mi resetuje telefon i završi upisivanje kernela sa porukom da je uspešno završio.

dajem skrinšot u prilogu.

pomagajte ovde mi je dečiji rođendan i puno drugih važnih slika.


pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć24.01.2016. u 09:45 - pre 99 meseci
Probaj stariji Odin. Mislim da sa ovom verzijom neces moci da flesujes S2.
 
Odgovor na temu

dakinet
yu1

Član broj: 188981
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć24.01.2016. u 10:19 - pre 99 meseci
Probao sam i stariji i noviji Odin i ista stvar. Zakuca se na NAND write start i jedino mogu da ga ugasim.
 
Odgovor na temu

dakinet
yu1

Član broj: 188981
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć25.01.2016. u 18:25 - pre 99 meseci
Da dopunim tj. da napravim uvod:
telefon je kupljen od telenora 2013. god. pre 4 meseca sam ga rutovao sledeći uputstva sa ovih stranica:
http://www.ibtimes.co.uk/galax...an-install-clockworkmod-445008

sve je glatko prošlo i dobio sam lepi žuti trougao kao na saobraćajnom znaku (nikakav drugi benefit ne vido, a rutovao sam ga u nadi da ga otključam za sve mreže što mi nije uspelo) i odjednom cvrc neće da pokrene android, samo početni ekran po pokretanju


povezivanje na serviserski program ODIN
poveže se na odgovarajući port, znači odin ga vidi i redom počinje da piše blokove.
Prvi blok je but loader, njega krene da piše i zaglavi se na NAND write start!! i ne ide dalje. Ja onda uzmem i ugasim telefon i odin ispiše fail što je i očigledno.

Koji je razlog što neće da upiše taj but loader toj me interesuje, zna li neko?

Ajde još jedno pitanje koji je forum na globalnom nivou dobar za razmenu znanja tj neznanja?
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć25.01.2016. u 19:45 - pre 99 meseci
Mozda pokusavas da flesujes neodgovarajuci ROM. Probaj da nadjes neki adekvatniji na forumu XDA Developers (proguglaj). Odnosno, probaj da insaliras bilo koji drugi ROM za tvoj model, pa ako prodje, znaci da nisi brikovao telefon.
I jos jedna stvar, da li si ispostovao kompletnu proceduru na tom navedenom sajtu? Nisi li preskocio neki korak, narocito ono oko stikliranja opcija u Odinu?
 
Odgovor na temu

dakinet
yu1

Član broj: 188981
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć25.01.2016. u 20:16 - pre 99 meseci
Ma nisam, telefon je uspešno (rutovan) radeo 4 meseca do pre dva dana od kad neće da se upali više. Inače u toku rada (tih 4 meseca) nisam imao nikavih anomalija, radio je ko munja nebeska.

Sad čitam na XDA, nađo ovoj uputstvo:
http://forum.xda-developers.co...ble-soft-bricked-gsii-t1449771

moj ima sve ove simptome
-Bootlop, tj upali se splešskrin i stoji si tu
-Stuck on GSII logo, but already removed the battery to try to fix it,
-Enters Download mode but does NOT enter recovery mode (usually means a NAND rw corruption)
-Doesn't flash
-Bad flash in odin (FAIL after flashing, or the flashing suddenly stops), meni flash nand stoji


Code:
If your GSII has the folowing symptoms : 
Bootloop
Stuck on GSII logo, but already removed the battery to try to fix it
Enters Download mode and Recovery mode

It means that you are soft bricked and is easy to solve. 

But if your symptoms are the mentioned above, PLUS the symptoms below 
Enters Download mode but does NOT enter recovery mode (usually means a NAND rw corruption)
Doesn't flash
Bad flash in odin (FAIL after flashing, or the flashing suddenly stops)

Then it means that you have a bigger issue, such as the aforementioned NAND rw corruption. 

It's time to open up ODIN and start reviving your phone! 


ovaj deo nisam razumeo? šta je GINGERBREAD verzija i ICS verzija? tj koja je moja?
Citat:
Okay, so apparently people that come from ICS and try to recover it with the GB files make their phones nearly unrecoverable. So, now I've divided the guide in 2 sections : the GINGERBREAD VERSION and the ICS VERSION.


ova tema je ostarela još 2012 je bila aktuelna, pa se izgubili linkovi, ja nemogu da nađem the "Recovery Package/ROM" klikćem na link al mi ne dava.
 
Odgovor na temu

dakinet
yu1

Član broj: 188981
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć25.01.2016. u 21:34 - pre 99 meseci
Sad je mrtav totalno! ne pojavljaje ni početni ekran, neće da puni ništa...
zadnje što sam uradio je pokušaj da ubacim ICS kernel, naravno opet je zakucao na writing NAND i ja ga ugasim i od tad mrka kapa.

jel poručivao neko matične ploče za telefone od kineza? ja sam našao za mene
http://www.aliexpress.com/item...2c-6159-45bc-87da-31b6297be29e
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć25.01.2016. u 22:51 - pre 99 meseci
Ocito da ti je bio ostecen NAND, zato je i crkao. Ne znam sta drugo da ti preporucim. Pokusaj da odneses u neki bolji servis, mozda ga ozive.
 
Odgovor na temu

dakinet
yu1

Član broj: 188981
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć25.01.2016. u 23:11 - pre 99 meseci
Istraživao sam po internetu, treba da se jtaguje nekim boxom. Najefikasniji je RIFF BOX i košta oko 100e
meni se ne isplati da ga kupim da bi popravio tel. od cca50e

odustajem!

janko fala
 
Odgovor na temu

lazarevicc

Član broj: 115259
Poruke: 227



+14 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć26.01.2016. u 20:38 - pre 99 meseci
Trebao si ubacit kernel u folder odina,barem sam ja taj problem imao...a pogotovo vidim da koristis windows 7.

Znaci pre fleshovanja...da li kernel ili rom mora da bude u istom folderu odakle se pokrece odin.exe


edit:
usput nadjoh i ovo na youtube https://www.youtube.com/watch?v=jKRrTZayRxU
Ako si vec otpisao tel,vredi probat.

[Ovu poruku je menjao lazarevicc dana 26.01.2016. u 21:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dakinet
yu1

Član broj: 188981
Poruke: 182
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć26.01.2016. u 21:17 - pre 99 meseci
Citat:
lazarevicc: Trebao si ubacit kernel u folder odina,barem sam ja taj problem imao...a pogotovo vidim da koristis windows 7.

Prvi put ovo čujem, mislim da grešiš i da to nema nikakve veze

USB jig je da resetuje brojač kolko sam ja razumeo a ne da resetuje bootloader
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Samsung galaxy S2 GT-I9100 neće da startuje pomoć

[ Pregleda: 4464 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.