Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li fizicko lice moze placati elektronskim bankarstom u restoranu?

[es] :: Vodič za posao :: Da li fizicko lice moze placati elektronskim bankarstom u restoranu?

[ Pregleda: 10902 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.static.sbb.rs.



+133 Profil

icon Da li fizicko lice moze placati elektronskim bankarstom u restoranu?30.01.2016. u 13:39 - pre 99 meseci
Da li mogu u restoranu svoj racun platiti opstom uplatnicom ili elektronskim bankarstvom?

Posto moj knjigovodja kaze da ne moze, koji zakon konretno to zabranjuje?

Znaci imam gosta koji je dosao potrosio 5000din i hoce odma elektronskim bankarstvom da plati, a dobio je fiskalne racune.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Da li fizicko lice moze placati elektronskim bankarstom u restoranu?30.01.2016. u 16:22 - pre 99 meseci
Kod tebe ne moze platiti opstom uplatnicom, sem ako nisi registrovan kao banka (ili mozda menjacnica, ili kako se vec zovu po ovom najskorijem zakonu o platnom prometu)

Za elektronsko bankarstvo ili da plati u banci vec ne znam sta bi mu branilo isto, pa i mene zanima? Elektronski ne moze mozda jer ti neces imati potvrdu papirnu o placanju (za kes imas kes, za cekove garantujes cekom a za kartice slipovima koje ti zadrzavas, za elektronsko bankarstvo nemas nista), ali za uplatu u banci.. ako ti to dozvoljavas, bas me zanima zasto ne bi bilo dozvoljeno.


(naravno, ja nikada ne bi dozvolio tako nesto u nasoj zemlj u svom objektu, ali znam da je ovo normalna stvar u dosta zemalja)
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Da li fizicko lice moze placati elektronskim bankarstom u restoranu?30.01.2016. u 16:40 - pre 99 meseci
Naravno da može da plati bezgotovinski. Obično tako plaća neko koga poznaješ, recimo firma.
Dođu ti iz firme, dogovorite se da će dovesti poslovne partnere na ručak. Kada se ručak završi, lepo im napraviš račun, a oni u roku od nekoliko dana plate. E sada, da li će da plate elektronski, ili će neko da nosi nalog za plaćanje u banku, potpuno je svejedno.
Pod istim uslovima možei fizičko lice da ti plati. Izdaš mu račun sa rokom plaćanja i to je to.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Da li fizicko lice moze placati elektronskim bankarstom u restoranu?31.01.2016. u 09:33 - pre 99 meseci
Može da plati "preko računa". Ti mu izdaješ fiskalni sa tipom naplate ČEKOVI.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+133 Profil

icon Re: Da li fizicko lice moze placati elektronskim bankarstom u restoranu?31.01.2016. u 11:49 - pre 99 meseci
Citat:
djoka_l:
Naravno da može da plati bezgotovinski. Obično tako plaća neko koga poznaješ, recimo firma.
Dođu ti iz firme, dogovorite se da će dovesti poslovne partnere na ručak. Kada se ručak završi, lepo im napraviš račun, a oni u roku od nekoliko dana plate. E sada, da li će da plate elektronski, ili će neko da nosi nalog za plaćanje u banku, potpuno je svejedno.
Pod istim uslovima možei fizičko lice da ti plati. Izdaš mu račun sa rokom plaćanja i to je to.



mislim na fizicko lice, ne na firmu
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Da li fizicko lice moze placati elektronskim bankarstom u restoranu?

[ Pregleda: 10902 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.