Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LibreOffice - Kako štampati brosura?

[es] :: Office :: LibreOffice - Kako štampati brosura?

[ Pregleda: 2718 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon LibreOffice - Kako štampati brosura?07.07.2016. u 08:11 - pre 94 meseci
LibreOffice ima opciju za štampanje brosura i ona radi ok. Problem je što ta opcija pretpostavlja da se savijeni listovi umeću jedan u drugi i da se tako formira knjiga. Ovo je primenljivo samo ako brosura ima nekoliko strana. Ako ih ima vise, zbog debljine papira i savijanja, umetnute strane počinju da štrče i to više ne izgleda dobro. Da bi se složila brošura treba sve listove seći.

Ja bih hteo da brošuru štampam tako što se savijeni lisovi ne umeću već slažu jean na drugi, ovako kako što je skicirano na desnoj strani slike.



Ako su listovi slaženi jedan na drugi, nema potrebe sa sečenjem, jer se sve lepo slaže samo od sebe.

Ima li neko ideju kako ovo postići u LibreOffice?
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: LibreOffice - Kako štampati brosura?08.07.2016. u 01:16 - pre 94 meseci
Da li ti odgovara da podesiš format papira na A5 (Format > Page, kartica Page), a zatim štampaš dve stranice na jednom listu (File > Print, kartica Page Layout) uz ručno zadan poredak stranica "1,3,2,4, 5,7,6,8, ... i tako dalje"?

Ako ne bi da zadaješ „unakrsni“ poredak ručno, možeš štampati prvo sve neparne, pa nakon okretanja papira sve parne strane izborom odgovarajuće opcije na kartici Page Layout. U tom slučaju ne možeš da koristiš automatsku duplex štampu, pa bih ja ipak ručno zadao poredak.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: LibreOffice - Kako štampati brosura?08.07.2016. u 06:34 - pre 94 meseci
Kad bi to trebalo da se štampa jednokratno i kad bi bilo malo strana prošlo bi, čak može i prostije, booklet dupleks štampa samo se poredak podesi.

Ali, ja ovo treba da radim relativno često i imam mnogo strana i više dokumenata. Svaki put to raditi ručno bi bilo pakleno.

Da li je moguće nekako iz makroa štampati?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: LibreOffice - Kako štampati brosura?

[ Pregleda: 2718 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.