Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.0

[es] :: Linux :: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.0

[ Pregleda: 6010 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.006.08.2016. u 18:56 - pre 93 meseci
Bile su neke migracije i izmjene u mvc-u. Hocu sada da to sve lijepo setujem. Znaci hocu da podignem PHP na 7.0 verziju.
Zanima me da li se prilikom upgrade briše stari /www folder od php5.6 verzije? Nemam backup, a nisam 100% siguran...bolje pitat neko udarat glavom od zid.



 
Odgovor na temu

maksvel

Moderator
Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.007.08.2016. u 05:24 - pre 93 meseci
Nema razloga da se briše folder ako se stavlja novi php.
Bekap treba da praviš nezavisno od toga
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
77.46.135.*

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.007.08.2016. u 13:36 - pre 93 meseci
Bekap je majka, ako ne pravis bekap nemoj se baviti ovim poslom.

ako nisi siguran da ce da ti rade aplikacije, mozda je resenje da instaliras phpbrew pa da mozes da switch-ujes verzije


 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.007.08.2016. u 13:46 - pre 93 meseci
Citat:
agvozden: Bekap je majka, ako ne pravis bekap nemoj se baviti ovim poslom.

ako nisi siguran da ce da ti rade aplikacije, mozda je resenje da instaliras phpbrew pa da mozes da switch-ujes verzije



Ipak sam napravio backup. Hvala Vam na odgovorima i savjetima. Laravel i angular su u pitanju..sve je kompatabilno sa php7.




 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.007.08.2016. u 14:57 - pre 92 meseci
Docroot folder nema veze sa php-om.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.023.08.2016. u 16:33 - pre 92 meseci
Imam i ja jedno pitanje, naravno opet isprepletano sa Pleskom...

Ovaj server na kojem mi je plesk i ovih par sajtova, ima instaliran neki multi php bas pomocu pleska. Ali default odnosno "OS Vendor" je 5.4.36 verzija. On se u stvari i ne koristi za ove sajtove.
I sad kad hocu da upgrade magento sa 2.0 na 2.1 dobijam non stop gresku da mi je always_populate_raw_post_data = 0.
A u stvari nije.
Čak i kad stavim u root sajta phpinfo.php fajl, pročita mi i piše da je -1.
Na pleskovom forumu su mi rekli da je razlog sto mi to čita iz "OS Vendor" php.ini i da moram da updatujem "OS Vendor" PHP. To je onaj PHP koji je u stvari na serveru bio i pre Pleska.

E sad, moje pitanje je, kako to da uradim.
Bekapovaću sve podatke za svaki slučaj

1. Da li odmah sa 5.4.36 mogu da ažuriram na 7.0.10?
2. Koliki je rizik da ga ažuriram? Odnosno, da li je velika verovatnoća da ovi production sajtovi budu down. Znam da je to trebalo da bude redovno update-ovno...
3. Postoji li još nešto osim backup-a što treba da proverim i uradim pre update-a?
4. Šta obuhvata backup? Ja to smatram da je čisto dampovanje baza sajtova i zipovanje fajlova i sklanjanje na drugi server, ili negde lokalno. Postoji li neki drugi pametniji način?
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.025.08.2016. u 08:57 - pre 92 meseci
Može se upgradeovati (uz obavezni backup) na serverima php. Naravno je da prvo se proba na nekom testnom okruženju i proveri se dostupnost sajtova, ali teorijski je moguće odmah. Rizik ažuriranja uvek postoji, pogotovu ako je zadovoljena neka priča sa ovog linka http://php.net/manual/en/migration70.incompatible.php
Ja kad backupujem sve, bez nekog specijalnog razmišljanja (u ovakvim slučajevima). Što se backupa tiče on backupuje konfiguracije i sajt (ako tako odabereš) i tu se sve završava. Pametnije... Jedino da sinhronišeš podatke čitavog servera na neki drugi (idealno hard, ali u nedostatku toga može i server), ali to je samo ako možeš negde lokalno. Može i ako imaš fizički pristup da napraviš image servera... Ali nisam siguran u te metode koliko su isplative.

Što se tiče prvog pitanja, da li si probao da definišeš u php podešavanjima, samo za taj sajt u custom values da uneseš za php always_populate_raw_post_data = -1 ? Plesk panel čudno radi, ponekad mi se čini po nekom svom nahođenju, možda ovo reši stvar
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.025.08.2016. u 12:36 - pre 92 meseci
Nisam te razumeo bas najbolje oko bekapa. Kakve konfigurcije? Pricas o backupu bas iz Pleska. Znam da on ima neki sistem bekapovanja, ali ga nisam nikad koristio. Nesto mi sigurnije kad to sam spakujem negde fizicki...
Imam jos jedan server i mogu da rsyncujem na njega sve sto bekapujem. Nemam fizicki pristup serveru, kod Hetznera je.

jesam, stavio sam u custom values lways_populate_raw_post_data = -1 u plesku za taj sajt, i kad stavim onaj phpinfo.php u root sajta, u izvestaju mi pise -1.
Problem je kad pokusam da instaliram neku ekstenziju moram prvo da prodjem onaj "readiness check" i on mi pokazuje da taj uslov nije zadovoljen... I to mi je bas cudno... Rekoh, na pleskovom forumu mi kazu da mi to mi je stari PHP na samom sistemu, i da treba da ga updatujem.

Ahh... taj link za rizik od azuriranja... Ima da ga citam nedelju dana, da ga mozda skapiram :D.
Meni u principu taj OS PHP nicemu ni ne sluzi, jer imam iz plaska taj multi PHP.
Ako zeznem taj PHP od OS, ovi ostali bi trebalo da rade?
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
91.232.237.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.025.08.2016. u 13:39 - pre 92 meseci
Koliko je meni poznato ti možeš od verzije 12.5 da instaliraš php 7 kroz plesk, ali se bojim da još uvek nisu sve aplikacije podržane za rad u php 7 (ako koristiš onaj njegov instaler). Što se same greške tiče nisam se susretao, pa ne mogu određeno da ti kažem šta da radiš, ali kontam kada na njihovom forumu to kažu onda je verovatno tako. Međutim, ja da sam na tvom mestu ne bi žurio da mi bude defaultni php 7, nego bi digao na neki 5.6.x, a 7 ostavio kroz multiphp.

Inače da. Pričao sam o backupu iz pleska.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Upgrade PHP 5.6 na 7.0 Debian 8.0

[ Pregleda: 6010 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.