Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Raskid ugovora sa Telekomom

[es] :: ISP :: ADSL :: Raskid ugovora sa Telekomom

[ Pregleda: 5384 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Raskid ugovora sa Telekomom31.10.2016. u 18:07 - pre 90 meseci
Iako je više puta bila pominjana ova tema, nisam uspeo da nađem neko konkretno objašnjenje.

Problem je sledeći, već godinama na par meseci se dešavaju problemi sa ADSLom. DA ne radi ili slično. Terali su me iz telekoma da zamenim celu instalaciju po kući bukvalno od priključka na banderi do poslednjeg telefona, pa me iznelo đavo i po, a problemi se nastavljaju. Odnosno kada mu nešto "izbajaju", zamene paricu ili nešto, radi nekoliko meseci pa ponovo puca ili nema interneta.

Ali pre par meseci odem ja u telekom da potpišem novi ugovor, sav happy hoću brzinu 50Mbps, da napokon doživim i ja neki evropski standard. Kad ono ne može. Brzine do 50 se dozvoljavaju za udaljenog 250m od centrale. A kako sam ja na 2451 m mogu da se zadovoljim sa 20. I ja potpišem ugovor za 20, daj šta daš. Međutim sutradan me zovu da mi kažu, znate ugovor nije važeći, vaša lokacija može da podrži svega 10Mbps, ali se planira zamena mreže i kablova, pa možete da promenite ugovor. Kako nemam neki izbor, to ili neki wireless koji je još gori, otpisah ugovor.

Pre par dana su problemi ponovo počeli problemi, da internet puca, da brzina opada.

Pozovem ja telekom, dođe neki valjani ekspert, koji je pozvao da se smanji brzina na 7 Mbps jer će tako bolje da radi, i telekom ima pravo da to uradi, i još mi je zamenio modem, dao mi je neki stari, izgledab i išaran, prašnjav, kao on je bolji, a i nije kompletan već nema postolje, dok je uzeo onaj stari koji sam čuvao, i koji je bio bez grama prašine. Sad u novoj sobi mi ovaj nekako bode oči, ali ajde što bode oči, već i dalje problemi su isti, brzina jedva prelazi 5Mbps. Zvao sam da povećaju brzinu da vrate na staro, i da mi vrate stari modem, ne mogu da izađu na teren već danima.

Žalio sam se da mi je nekompletan modem, da mi brzina ne radi kako treba. Kada budem raskidao ugovor, tražiće mi kompletan modem, još ću i to morati da platim.

Sada me zanima da li mogu i pod kojim uslovima da raskinem ugovor sa telekomom. Tražio sam da me spoje sa korisničkim servisom i pravnom službom ali kao nisu u mogućnosti to da urade.

Neki savet, šta i kako dalje?
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: Raskid ugovora sa Telekomom31.10.2016. u 18:43 - pre 90 meseci
Pa zašto si potpisivao ugovor?
Mogao si biti korisnik i bez te obaveze od dve, ili koliko već godina?
Da bi raskinuo ugovor, moraš imati relevantne dokaze da oni ne ispunjavaju svoju ugovornu obavezu.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Raskid ugovora sa Telekomom

[ Pregleda: 5384 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.