Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?

[ Pregleda: 2951 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arnie
localhost
Sam svoj gazda
Beograd, Srbija

Član broj: 329038
Poruke: 43



+3 Profil

icon Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 09:39 - pre 89 meseci
Pre par dana smo drug i ja pričali sa jednom ženom koja je završila FON o našoj školi i ona nam je rekla kako postoji neki program (za koji ja iskreno nikad nisam čuo) za ubrzavanje četvrte godine (u pitanju je srednja škola). Da li se neko susretao sa nečim sličnim pošto na Internetu nisam našao nikakve informacije oko ovoga. Znam da se na faksu mogu brže prelaziti godine ako se redovnije daju ispiti, ali za ovo prvi put čujem pa bih hteo da se uverim da li postoji tako nešto ili je čista izmišljotina?
Trust yourself, break some rules, don't be afraid to fail, ignore the naysayers, work like
hell and give something back!
# Software is like sex - it's better when it's free :))
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 09:43 - pre 89 meseci
Zašto ti to treba? Odlazak u inostranstvo ili..?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 10:03 - pre 89 meseci
Citat:
Arnie:Znam da se na faksu mogu brže prelaziti godine ako se redovnije daju ispiti...

mislim da je ovo samo jedna urbana legenda, da to prakticno nije moguce, pogotovo ne sad po novom programu gde ti je za jedan ispit potrebno da skupljas bodove tokom cele godine na vezbama, kolokvijumima i sl., a sto se sr. skole tice, mogu samo da ti kazem da ne vidim razlog nista da ubrzavas vec da sto duze uzivas dok mozes!
 
Odgovor na temu

Arnie
localhost
Sam svoj gazda
Beograd, Srbija

Član broj: 329038
Poruke: 43



+3 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 10:04 - pre 89 meseci
Pre oko dve godine sam krenuo da radim kao frilenser, u međuvremenu su mi roditelji pružili dodatnu finansijsku podršku i putovanje u inostranstvo je jedna od mogućnosti o kojoj razmišljam. Ako je tako nešto moguće ne bih voleo da dalje mučim profesore i one kojima bi te informacije koje dobiju nešto značile, a opet, roditelji mi nikada ne bi dozvolili da sad napustim školu, pogotovo iz razloga što je ostalo još godinu i po dana. Znam da to nije neki veliki period i da ne bih trebao da pravim toliku frku oko toga, uostalom ako nije moguće izdržaću, ali iz dana u dan se osećam kao da tu više ne pripadam. Manje pričam sa drugovima, više sam orijentisan na planove za budućnost, a učenje mi se svelo bukvalno na ono, samo da se prođe (fakultet bi me tek ubio u pojam, a i uspeh uopšte nije sjajan da uopšte očekujem odlazak na budžet).

@član, ovo uopšte nije "uživanje". Znam da starije generacije često govore kako su ovo najlepše godine života, ali ja se uopšte tako ne osećam. Ne shvatam svoju generaciju, oni ne shvataju moje snove i vizije, imam par drugova sa kojima delim "mindset" što bi se reklo i to je to. Škola mi oduzima dosta vremena koje bih inače uložio u samostalnu edukaciju i usavršavanje, pa i poslovni napredak. Jednostavno, ne vidim više nikakav smisao u njoj, došao sam sa timom pre par dana sa jednog takmičenja koje je bilo vrlo uspešno za nas, a u školu sam u ponedeljak došao i osećao se kao najgori robijaš. Nemam ništa protiv nje, ali mislim da ona jednostavno nije za mene.
Trust yourself, break some rules, don't be afraid to fail, ignore the naysayers, work like
hell and give something back!
# Software is like sex - it's better when it's free :))
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 10:13 - pre 89 meseci
prebaci se onda na vanredno od sledece godine! mislim da je to potpuno legitimno jedino sto bi morao da placas skolarinu i ispite, ali ako kazes da zardjujes kao freelancer onda ti to nije problem! mada, mislim da si ti u zescem tripu, mlad si, opusti se, uzivaj... bice vremena za sve drugo!
 
Odgovor na temu

Arnie
localhost
Sam svoj gazda
Beograd, Srbija

Član broj: 329038
Poruke: 43



+3 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 10:43 - pre 89 meseci
Ma završiću redovno, ko ga šiša, ako ništa onda zbog te maturske :P Al' trip nije definitivno, znam ja dobro kada mi padnu neke fiks ideje na pamet, a kada je nešto the real deal
Trust yourself, break some rules, don't be afraid to fail, ignore the naysayers, work like
hell and give something back!
# Software is like sex - it's better when it's free :))
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 13:53 - pre 89 meseci
Domaćine, trenutno si u fazonu "znam sve". Veruj mi, ne znaš sve. Sad si zaradio svoj prvi dinar, i treba da budeš zadovoljan, ali oladi. I ja sam svoje prve freelancerske dolare zaradio u srednjoj, i nije mi se sviđalo što sam dolazio na časove gde su svi pričali o igricama u slobodno vreme, ali sam izdržao. Zatim sam otišao na fakultet i završio dotični, i to uz freelancing u pozadini.

Te fore da se faks može brže završiti su bile moguće na nekim "pedagoškim" fakultetima po nekim selendrama što su završavali murjaši da bi dobili veću platu. Na ostalim fakultetima je to naravno bilo praktično nemoguće zbog obima gradiva. Ovih dana je još više nemoguće zbog obaveze prisustva na vežbama i predavanjima.

Na fakultet ne moraš ići ako imaš plan učenja za sledeće 3-4 godine. Ako na fakultet ne želiš da ideš jer misliš da si pametniji od fakulteta i da tamo predaju gluposti, imam loše vesti za tebe.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 16:37 - pre 89 meseci
Teoretski moze sve od 1. osnovne, to 4 . srednje , da se polaze , pa ko koliko brzo moze . Ti si to kasno saznao , ja takodje, kada sam sve skole izucio A rado bih da sam znao polozio osnovnu za par godina , takodje i srednju , jos sad da izmisle Vremeplov

To je radio sada politicar , Markovic is SPS , Najveci zivi Titoista , najpoznatiji kao pobednik nekadasnje Kviskoteke . Za 4 godine polozio osnovnu , za 2 srednju , a onda fakultet Istorije studirao 10 godina !! Pitali ga novinari kako kad je takav " genijalac " a on im odgovori da studije treba studiozno , natenane
 
Odgovor na temu

Arnie
localhost
Sam svoj gazda
Beograd, Srbija

Član broj: 329038
Poruke: 43



+3 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?16.11.2016. u 22:14 - pre 89 meseci
@burex, zbog čega tako misliš? Zato što imam 17 godina? :) Ja baš ne smatram da znam sve, čak naprotiv, mislim da sam priličan mediokritet po pitanju ovoga što radim. Imam iskustva sa par takmičenja i neke fine projekte koje sam radio za inostrane klijente, ali daleko od toga da mislim kako sam popio celokupno znanje ovog sveta. Kao što rekoh, nemam ništa protiv škole (a ni protiv fakulteta), ali sam toliko sposoban da shvatim neke stvari; fakultet daje odličnu osnovu i temelj do kog je teže stići samostalno i postoji kolika / tolika mogućnost da se odmah zaposliš u nekoj firmi, a uz to se i za zapošljavanje u našim firmama često traži diploma. Ja verujem da svi ti ljudi imaju mnogo opširnije teorijsko znanje od mene.

E sada, moja greška je što nisam naveo ovo, ali ja ne razmišljam da se ovim bavim čitav život. Ovo znanje koje sam stekao sam iskoristio da zaradim na vremenu i budem u blagoj prednosti od svojih vršnjaka, ali mislim da me tek čekaju izazovi kad završim sa školovanjem jer planiram da se uložim zarađeni novac u nešto sasvim drugo što sa sobom povlači i određene rizike kojih sam svestan. Veći deo moje porodice živi u inostranstvu, i to u različitim državama, baveći se različitim poslovima i imaju svoje firme. Iz tog razloga čitam sve što bi mi bilo od koristi u polju marketinga, organizacije, vođenja, unapređujem svoje znanje engleskog jezika i, ako ništa drugo, barem ću sutra biti za 1% bolji nego danas, a i to je nešto. Ako negde zapne znam od koga mogu da imam podršku, ali to je već neka druga tema i čitajući iskustva ljudi koji su počeli na sličan način shvatio sam da to nije nimalo lako i ne planiram da me iko pridržava na tom putu, jer, sam sam postigao ovo što sam postigao do sada pa ću i to.

Ali u svakom slučaju hvala ti, ljudi kao ti su mi velika motivacija :)

Hvala svima na odgovorima, završiću redovnu srednju školu pa ću pokušati da ispunim ovo što planiram, a usput ću vam i javiti kako je sve prošlo za nekih par godina, ako ES bude još postojao, a nadam se da hoće :D
Trust yourself, break some rules, don't be afraid to fail, ignore the naysayers, work like
hell and give something back!
# Software is like sex - it's better when it's free :))
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?17.11.2016. u 03:12 - pre 89 meseci
Citat:
@burex, zbog čega tako misliš? Zato što imam 17 godina? :)

Ne zato što imaš 17 godina, nego zato što si postavio temu za "ubrzanje" školovanja.

Citat:
Ja verujem da svi ti ljudi imaju mnogo opširnije teorijsko znanje od mene.

Batali te stare fore "teorijsko znanje" i "praktično znanje". I jedno i drugo ti treba ako nameravaš da budeš više od code monkey-a. Da li ćeš to znanje steći na fakultetu ili kroz knjige samostalno, to je manje bitno. Fakultet takođe može biti vrlo dobro mesto za networking, i to imaj na umu. Izbegavaj fakultet ako imaš dobru disciplinu i ako imaš dobar zacrtan plan, ali nemoj ga smatrati za neku ustanovu gde se ide samo po "teorijsko znanje".

Da ne ispadne da samo smaram, drago mi je da barem neko u ovoj mrtvoj zemlji ima barem neki plan i želju da napravi nešto.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Arnie
localhost
Sam svoj gazda
Beograd, Srbija

Član broj: 329038
Poruke: 43



+3 Profil

icon Re: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?17.11.2016. u 07:43 - pre 89 meseci
Znam, zato i ne mislim da je fakultet beskorisan. Znam šta znam i šta bih trebao da usavršim (na prvom mestu algoritme i strukture podataka) - ponekad pokušavam da objasnim ovim mojima da treba da pišu bolje struktuiran kod, dokumentaciju i testiraju ga, ali slaba vajda od toga kad oni vide da mogu da spetljaju bilo šta i da to radi. Čitao sam i Cracking interview da bih se bolje pripremio za ono što me čeka pri zaposlenju.

A ovo za ubrzavanje školovanja me je zainteresovalo jer bi tako imao više vremena na raspolaganju da se posvetim samostalnom učenju, ništa više.
Trust yourself, break some rules, don't be afraid to fail, ignore the naysayers, work like
hell and give something back!
# Software is like sex - it's better when it's free :))
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Ubrzavanje školovanja - da li je moguće ili ne?

[ Pregleda: 2951 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.