Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izbjeći cookies

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Kako izbjeći cookies

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zpezer

Član broj: 36314
Poruke: 67
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Kako izbjeći cookies03.12.2016. u 19:25 - pre 89 meseci
pozdrav

U web aplikaciji koristim značajno cookie , sada bi htio da ih izbjegnem , koji je po vašemu sudu najbolji način . Naravno sam session nemože mi odradi , jer je velik protok informavija cliein - servera. ( znaci neki podaci su mi poznati u scriptama, uglavnom google , dok neke izracune tih podataka radim na serveru). https://Book-transfer-croatia.com Hvala
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies03.12.2016. u 20:40 - pre 89 meseci
Ako insistiras na stateless web app (bez session), pokusaj da saljes podatke izmedju stranica koristeci url parametre. Sa druge strane mozda mozes da drzis podatke na serveru u sesiji ili nekoj singletone klasi, pa da ih brises na submit-u korisnika. Tako bi drzao broj sesija tj. memoriju pod kontrolom.
Takodje Session data, osim u memoriji, mozes da drzis i u nekoj bazi podataka(SQLServer, MySql...)

Za ove situacije ima jos resenja, ali su zahtevnija za implementaciju...
 
Odgovor na temu

zpezer

Član broj: 36314
Poruke: 67
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies03.12.2016. u 21:35 - pre 89 meseci
pozdrav dejanet : ali ja sam govorio od cookima , kolačićima , session , nije problem , :znači ja bi da izbjegnem "COOKIES"
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies03.12.2016. u 22:35 - pre 89 meseci
Citat:
zpezer:
U web aplikaciji koristim značajno cookie , sada bi htio da ih izbjegnem , koji je po vašemu sudu najbolji način .

Najbolji način po mom sudu je da ih ne koristiš značajno, tako ćeš lako da ih izbegneš.

Tvoje pitanje je isto kao kad bi neko pitao "Koristim sodu-bikarbonu značajno, kako da je izbegnem?"
a da pritom pitanje nije stavio u kontekst, šta radi sa njom - da li pravi kolače ili izbeljuje zube ili
pravi dinamit ili razbija kamenac ili pere veš...
 
Odgovor na temu

zpezer

Član broj: 36314
Poruke: 67
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies03.12.2016. u 22:53 - pre 89 meseci

haha , njima dočekujem goste ...
pa upisujem podatke , koje privremene (duze ili krace ) pribilježim koristim da ga procitem sa servera , .Ali kao neko nezna cemu služi kolačić ...
samo pitam da li neko ima neko fino rjesenje , jer ih želim izbjeći ::
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies04.12.2016. u 07:16 - pre 89 meseci
Ako ćeš da izbegneš kolačiće koristi sesije. Ako ćeš da izbegneš sesije koristi kolačiće. JavaScript ima i storage ali to ti je maltene isto kao i kolačići.
 
Odgovor na temu

zpezer

Član broj: 36314
Poruke: 67
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies04.12.2016. u 10:03 - pre 89 meseci
Ocekivao sam puno vise , jer ponekada su ovdje bili odgovori hvale vredni. A Predrag kako ti upisuješ sa Javomscrip u session.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies04.12.2016. u 10:16 - pre 89 meseci
Citat:
zpezer: jer ponekada su ovdje bili odgovori hvale vredni.

A i pitanja.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies04.12.2016. u 10:59 - pre 89 meseci
Ja nisam expert za IIS, niti windows tehnologije, ali ako imas session, koji pretpostavljam prosledjujes uz svaki zahtev, tako da nemas cookie, sta ti ista vise treba? Napravi bilo kakav key-value store, nek ti session bude key, a value moze da ti sadrzi sve moguce podatke. Ako koristis npr. Mongo onda ti Value prirodno bude JSON dokument u koji svasta stane. Ili, popakujes sve u obicnu tabelu u relacionoj bazi, gde ti je sessionID key po kome pristupas.... Resenja ima puno, jedino sto ti treba i garbage collector, kad ti korisnik ode. Naravno, neki storage tipa Redis ima i expiration, pa ce on sam da radi eviction - sve zavisi kako izaberes tehnologiju. :)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

zpezer

Član broj: 36314
Poruke: 67
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako izbjeći cookies04.12.2016. u 15:42 - pre 89 meseci
ja napisao , pa pobrisao .. Cekam nek i odgovor , ko nebuca cookie i session . samo Shadowed , sto pitanje nije na mijestu. Koristio sam Cookie jer je bilo najlakse istim podacima pristupati iz javescrip i c# asp.net. ali mi se toga dosta nagomilalo , pa sam htio cuti predlog , kako su ljudi to drugi radili. Ne ocekujem odgovore od ljudi koji ne razlikuji cooki i session obj , koji neznaju o cemu pricam , nisu radili tako što ,
ocekujem odgovor od ljudi koji znaju , imaju iskustava , i da mi daju neki predlog , za tako što bi bio veoma zahvalan ..
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: Kako izbjeći cookies

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.