Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft Word 2010: Collated and Uncollated

[es] :: Office :: Microsoft Word 2010: Collated and Uncollated

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr. Christian Troy

Član broj: 334354
Poruke: 135



+5 Profil

icon Microsoft Word 2010: Collated and Uncollated19.12.2016. u 23:49 - pre 88 meseci
Pozdrav dragi moji forumaši.
Od 29.11.2016. kada sam na poklon dobio laserski štampač o kojem ste čuli iz prethodnih postova počeo sam da isprobavam sve mogućnosti štampanja.

Zanima me šta konkretno zanči rečenica o "Collated" opciji

►Opcija Collated omogućava štampanje višestrukih kopija dokumenta tako da odštampane stranice budu sređene određenim
redosledom, na primer 1,2,3. Odabirom opcije Uncollated dokument će biti odštampan redosledom 1,1,1.◄



Ako neko zna molim ga da mi obajsni meni razumljivim jezikom i ako može da navede primer.
dr. Christian Troy
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
89.216.49.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Microsoft Word 2010: Collated and Uncollated20.12.2016. u 08:42 - pre 88 meseci
Otprilike tako je već i napisano, ali da pokušam da pojasnim.

Ako štampaš više kopija npr. 4 jednog dokumenta od 5 strana:

a/ Bez collated opcije štampač će odštampati prvu stranu dokumenta u 4 primerka, pa drugu stranu u četiri primerka itd... petu stranu u četiri primerka.
To je efikasnije za štampu jer se pripremi otisak svake strane samo jednom. Međutim onda posle moraš da razdvojiš kopije i ručno ih presložiš redom (1 kopija dokumenta prva strana, druga stana, ... peta strana, 2 kopija dokumenta prva strana, druga stana, ... peta strana) i tako da formiraš kopije dokumenta za čitanje.

b/ Sa collated opcijom štampač će četri puta štampati kompletan dokument - sve stranice redom, tako da ne moraš da presložeš nego samo radzvojiš kopije.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Microsoft Word 2010: Collated and Uncollated

[ Pregleda: 1885 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.