Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KDE Displej smrznut a ostalo radi. Šta prikazuje sliku?

[es] :: Kernel i OS programiranje :: KDE Displej smrznut a ostalo radi. Šta prikazuje sliku?

[ Pregleda: 12313 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon KDE Displej smrznut a ostalo radi. Šta prikazuje sliku?23.12.2016. u 13:42 - pre 88 meseci
Smrzao mi se displej na KDE4.

Mogu da priđem kompjuteru preko ssh, i vidim da svi programi rade, čak se i čuje kada stigne neki mail i slično. Na ekranu je smrznuta jedna slika zajedno sa smrznutom pozicijom miša. Ubio sam kwin, a i plasma-desktop, međutim slika na ekranu ostaje potpuno ista, smrznuta.

Pitanje je u ovom delu foruma jer me zanima da li neko zna šta prikazuje sliku, odnosno šta se smrzlo i eventualno da li bi "to" moglo da se ubije/restartuje/štagod a da ne restartujem ceo KDE zajedno sa svim programima?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: KDE Displej smrznut a ostalo radi. Šta prikazuje sliku?01.01.2017. u 03:10 - pre 88 meseci
Problem sam "rešio" pre više dana tako što sam pritisnuo power i izazvao pokretanje hibernacije (to sigurno resetuje displej), međutim hibernacija nije uspela tako da se sistem vratio u operativno stanje sa nesmrznutim displejem. Doduše, morao sam da pokrenem plasma-desktop i kwin koje sam bio ubio, ali eto sad sve radi. Pomoću ovih bajpasa i operacija sam evo produžio život ovog KDE-a na već 94 dana... Memorija se polako ali neumitno popunjava, ali uspevam još nekako da se spasem od restarta stalnim gašenjem i paljenjem browsera i još ponečega što najviše i najbrže gomila zauzetu memoriju vremenom.

Nego, živo me zanima zna li neko "šta" je to držalo smrznutu sliku? Ima li veze sa kernelom ili je možda čak i hw?
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: KDE Displej smrznut a ostalo radi. Šta prikazuje sliku?01.01.2017. u 03:23 - pre 88 meseci
Proprietary ATI/AMD GPU (catalyst) drajver zna jako podmuklo da keca baš na taj način na pojedinim konfama. Pa, ako imaš ATI karticu i prop. drajvere, možda je bolje da koristiš opensource gpu drajvere.
Isto tako može da te zezeči i neki kwin plasma efekat. Mislim da to do samog kernela nije, ukoliko nisi na 3.04 ili nešto još starije. Te neke veštice su valjda oterali sa 4.*. Na xfce4 i ostalim lightweight DE/WM, toga bukvalno nema ..
about:networking
 
Odgovor na temu

[es] :: Kernel i OS programiranje :: KDE Displej smrznut a ostalo radi. Šta prikazuje sliku?

[ Pregleda: 12313 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.