Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#

[ Pregleda: 4313 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
195.178.35.*



+5 Profil

icon Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#07.04.2004. u 19:14 - pre 243 meseci
Imam podatke u exlcel fajlu(ocene i nazive predmeta),e sad mi treba kako da uzmem te podatke da ih ubacim u neke nizove.
 
Odgovor na temu

ZokiR
Zoran Radojković
Melburn, Australija

Član broj: 15986
Poruke: 109
*.nexnet.net.au



Profil

icon Re: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#08.04.2004. u 01:04 - pre 243 meseci
Pogledaj http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=302084

http://www.google.com/search?q=C%23+Excel+automation
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#08.04.2004. u 15:14 - pre 243 meseci
Možeš i preko ODBC-a, napravi ODBC konekciju koristeći "Microsoft Excel Driver (.xls)" i onda je otvori kao i bilo koju drugu odbc konekciju preko OleDbConnection objekta. Ovo sve pod uslovom da su podaci na sheetu u formi data tabele, bez šminke i ostalih gluposti. Radi dosta brže od automation pristupa. Naravno, ako je sheet šminkan, moraš da ideš preko rešenja koje ti je ZokiR dao.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.melmac.net



+5 Profil

icon Re: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#09.04.2004. u 12:31 - pre 243 meseci
E zanimljivo,cuop sam vec negde ODBC samo ako bih mogao da mi objasnis malo,moze se reci da sam veoma kratak sa znanjem iz programiranja,a zelim da ucim,mislio sam da napravim program za izracunavanje proseka,u xls fajlu u A koloni je naziv predmeta dok su u b,c,d... kolonama ocene,svaka kolona jedna ocena,valda razumes.

Pa ako mozes malo sa ODBC da mi pomognes.
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.melmac.net



+5 Profil

icon Re: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#09.04.2004. u 13:20 - pre 243 meseci
Napravio sam dugme kada se klikne treba da uzme podatke iz fajla
kod ide ovako


private void button1_Click(object sender, System.EventArgs e)

{
Excel.Application objExcel = new Excel.ApplicationClass();
objExcel.Visible = true;
Excel.Workbook objBook = objExcel.Workbooks._Open(@"C:\ocene.xls",Ocene.Form1,no,"xls","","","","","","","","");

}

vidi se neka glupost,e sad da li sam pogresio u otvaranju fajla sa _Open ili kako da ga otvorim i sta treba gde da upisem?
Da napomenem da fajl nije readonly,da nije zasticen sifrom i da se nalazi na c:\.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#10.04.2004. u 12:42 - pre 243 meseci
Connection string ti je oblika:

Provider=MSDASQL.1;Persist Security Info=False;Extended Properties="DSN=OceneX;DBQ=C:\ocene.xls;DefaultDir=C:\;DriverId=790;FIL=excel 8.0;MaxBufferSize=2048;PageTimeout=5;"

a to kako da iskoristiš connection string da dođeš do podataka, pogledaj TOP temu "ADO.NET & Data Set: mini - uputstvo" u ovom forumu.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ZokiR
Zoran Radojković
Melburn, Australija

Član broj: 15986
Poruke: 109
*.vic.bigpond.net.au



Profil

icon Re: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#10.04.2004. u 14:27 - pre 243 meseci
Ako si odabrao automaciju, vrednostima pristupaš preko Worksheet.Cells niza i Range objekta, ovako:

Code:

OpenFileDialog openFileDialog = new OpenFileDialog();
openFileDialog.Filter = "Excel Spreadsheet (*.xls)|*.xls";

if (DialogResult.OK == openFileDialog.ShowDialog())
{
    Excel.Application excel = new Excel.ApplicationClass();
    Excel.Workbook workbook = excel.Workbooks.Open(openFileDialog.FileName, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing);
    Excel.Worksheet worksheet = (Excel.Worksheet)workbook.ActiveSheet;

    int rowIndex = 1;
    while (true)
    {
        Excel.Range subjectRange = (Excel.Range)worksheet.Cells[rowIndex, 1];
        if (subjectRange.Value2 == null)
        {
            break;
        }
        string subjectName = (string)subjectRage.Value2;

        // Ovde dodaj kod za čuvanje imena predmeta...
        // ...

        int columnIndex = 2;
        while (true)
        {
            Excel.Range gradeRange = (Excel.Range)worksheet.Cells[rowIndex, columnIndex];
            if (gradeRange.Value2 == null)
            {
                break;
            }
            double grade = (double)gradeRange.Value2;
            
            // Ovde dodaj kod za čuvanje ocene...
            // ...
            
            columnIndex ++;
        }
        rowIndex ++;
    }            

    workbook.Close(false, Type.Missing, Type.Missing);
    excel.Quit();
}
 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.smin.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#10.04.2004. u 17:32 - pre 243 meseci
Uspesno kompajliram,i kada kliknem dugme za ucitavanje i izaberem fajl izbaci da ne valja biblioteka,tj "Old format or invalid type library." i da je greska u ovom redu koda:
Excel.Workbook workbook = excel.Workbooks.Open(openFileDialog.FileName, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing, Type.Missing);

 
Odgovor na temu

ZokiR
Zoran Radojković
Melburn, Australija

Član broj: 15986
Poruke: 109
*.vic.bigpond.net.au



Profil

icon Re: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#11.04.2004. u 10:55 - pre 243 meseci
Verovatno je u pitanju problem opisan na

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;320369
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako da uzmem podatke iz *.xls fajla? c#

[ Pregleda: 4313 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.