Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera

[es] :: Video karte i monitori :: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9532 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 08:15 - pre 84 meseci
Malo sam zarđao što se tehnologije tiče pa molim za pomoć.

Imao sam SBB analognu kablovsku televiziju i TV karticu Leadtek TV 2000XP Expert i bez problema sam gledao TV na kompjuteru.

SBB digitalizuje Novi Sad i od jula više neće biti analognog signala. Juče mi je došao serviser da postavi digitalne risivere za svaki TV i za kompjuter mi nije postavio jer nemam HDMI ulaz. Na grafičkoj kartici imam HDMI ali pretpostavljam da on služi kao izlaz za monitor i da ga ne mogu koristiti kao ulaz za risiver. Monitor nema HDMI.

Moje pitanje je šta mi je potrebno od hardvera/softvera da bih mogao da gledam digitalnu televiziju na kompjuteru?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 08:46 - pre 84 meseci
Dve varijante, obe podrazumevaju da serviser donese dodatni risiver. Prva je da iz njega dovedeš video/audio signal na TV karticu i bude otprilike kao do sada uz bolju sliku a druga da na monitor dovedeš digitalni signal, pod uslovom da imaš bar DVI na njemu, što je najbolja varijanta jer možeš da imaš i full HD ako monitor podržava.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 09:05 - pre 84 meseci
Serviser je doneo 2 risivera ali je jedan vratio jer na sadašnjoj kartici, koja je analogna, nisam imao HDMI ulaz.
Ako bih mogao da koristim sadašnju TV karticu to bi bilo idealno. Ako dobijem risiver, šta mi je potrebno od kablova da bih sve to spojio?
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 09:35 - pre 84 meseci
Ne znam da li mozda imas D3GO u okviru svog paketa. Proveri, sa njim mozes da pratish program na 3 racunara.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 09:44 - pre 84 meseci
Imam ugovor samo za analognu televiziju ali sada cu silom preci na digitalnu posto ukidaju analogni signal.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 18:52 - pre 84 meseci
Citat:
Cunami:Serviser je doneo 2 risivera ali je jedan vratio jer na sadašnjoj kartici, koja je analogna, nisam imao HDMI ulaz.
Ako bih mogao da koristim sadašnju TV karticu to bi bilo idealno. Ako dobijem risiver, šta mi je potrebno od kablova da bih sve to spojio?
HDMI ulaz na TV (ili grafičkoj) kartici skoro sigurno nećeš da imaš, još su retke i skupe. Mislio sam na dve kombinacije, jedna je da na TV karticu dovedeš analogni signal koji ide iz D3 prijemnika a druga da na monitor dovedeš digitalni signal ako imaš bar DVI.

Od kablova ... za prvu varijantu kabl koji sa jedne strane ima konektor kakav je na D3 prijemniku a sa druge onaj koji je na tvojoj TV kartici. To već ne mogu da znam, moraš sam da pogledaš. Bolja varijanta je (pored toga, paralelno ili kako god ti odgovara) povezivanje HDMI iz D3 prijemnika na HDMI/DVI ulaz monitora ako ima nešto od toga. I to ćeš sam da proveriš, nemam pojma šta imaš od ulaza.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 19:19 - pre 84 meseci
Shvatio sam o čemu se radi.
Nisam znao da digitalni risiveri imaju i analogni izlaz. Ovaj SBB-ov D3 mini ima mini AV out ( mislim da se tako zove ) a ja na TV kartici imam činčeve pa ću potražiti odgovarajući kabl.
Hvala puno na pomoći.
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 19:22 - pre 84 meseci
Uzmi neku EasyCap USB karticu, ona ima Audio Video ulaz za cinceve.



----

Ili na tu Leadtek koliko se secam i ona isto ima Audio Video za kameru i sl. pa preko njega prati.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 19:38 - pre 84 meseci
HDMI input karticu je jako tesko naci, stoga jedino 3D pa analogno AV na TV karticu, ali kvalitet slike ce biti jako los.

Kao najbolje resenje bi bilo da lepo prodas taj monitor i kupis naki koji ima HDMI i lepo spojis iz kompa D Sub ili DVI ako imas iz kartice, a TV preko HDMI ili dokupis ovaj HDMI swic i mozes i komp i TV preko HDMI, a biras input preko daljinca svicera i cao.

http://www.nebo.co.rs/A-HDMI-switch-3*1-sa-daljinskim-Just-Link-n-mp-JL-0301PR1B

( copy/paste link)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 20:04 - pre 84 meseci
Jedno pitanje, za te dodatne uredjaje, da li ce da naplacuju one takse od 200-300RSD/mes po cenovniku ili ce biti besplatno s obzirom da ukidaju analognu?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 20:13 - pre 84 meseci
Ne bi trebalo da se naplaćuje iz tog razloga.

Čudno da uz prijemnik ne ide kabl, naročito ako je specifičan konektor. Ja sam dobio kabl uz prijemnik (drugi provajder) pa jedan kraj naravno u prijemnik, na drugom su činčevi.

Ne mora monitor da ima HDMI, može i DVI mada se ne oglašava po tom pitanju i ne odgovara da li ima neki od njih. Ako kupuje novi, onda neka uzme sa kombinacijom koja mu odgovara.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 22:17 - pre 84 meseci
Dodatni uredjaji se ne doplacuju.

Monitor je Dell P2414H i ima sledece prikljucke ( nema zvucnike ):
VGA
DisplayPort
DVI-D (excluding DVI-D cables)
USB

Serviser je dosao samo sa HDMI kablovima.
Prvo hocu da proverim koji mi kablovi trebaju da bi sve funkcionisalo pa bih pozvao SBB i pitao da li mogu da se dobiju takvi kablovi uz risiver.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera06.04.2017. u 22:48 - pre 84 meseci
http://www.gigatronshop.com/ad...o_hdmi_adapter_-_bp937aa-38897
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera07.04.2017. u 00:14 - pre 84 meseci
Ako se ne doplacuju, extra. Cale u svojoj sobi ima TV za koji nije zeleo da uzima risiver, nije mu se placalo 200RSD ili koliko vec mesecno, a gleda ga samo pred spavanje :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera07.04.2017. u 00:20 - pre 84 meseci
Dragance, nema ga vise u ponudi. Ima adapter u winwinu: http://www.winwin.rs/adapter-d...zenski-hama-34035-1149369.html

Meni samo nije jasno kako si kupio tako kvalitetan monitor sa gomilom opcija a nemas HDMI :) Inace, zvucnike kupis neke obicne, mozes one sto idu na USB od 3/6W, pa ih napajas sa monitora posto pise da tvoj monitor ima USB portove. Kace se na RCA/cinc na risiveru (bar moj risiver to ima), ili na monitor posto on verovatno ima 3.5mm izlaz.

EDIT: Mislim da ne moze monitor, nisam siguran da DVI prenosi zvuk. Mislim da moraju zvucnici na risiver.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera07.04.2017. u 04:58 - pre 84 meseci
Citat:
Cunami:Monitor je Dell P2414H i ima sledece prikljucke ( nema zvucnike ):
VGA
DisplayPort
DVI-D (excluding DVI-D cables)
USB

Serviser je dosao samo sa HDMI kablovima.
Prvo hocu da proverim koji mi kablovi trebaju da bi sve funkcionisalo pa bih pozvao SBB i pitao da li mogu da se dobiju takvi kablovi uz risiver.
Za povezivanje D3 na monitor je OK taj HDMI kabl, ne verujem da će da nude kombinovane ili adaptere. Onda nabaviš adapter HDMI na DVI i povežeš na monitor. Još ako je komp povezan na DP, onda si taj deo rešio. Ja sam ipak nabavio HDMI svič i iz njega ide kabl (sa adapterom) u monitor a u njega dva kompa i D3 pa na njemu biram šta se prikazuje.
Audio deo je povezan na komp, to sam uradio kada sam povezivao TV karticu na D3 a ti možeš da biraš svoju kombinaciju. Recimo da audio ide u pojačalo/zvučnike/zvučnu karticu kod analognog povezivanja i onda jedan kabl u video IN TV kartice i jedan HDMI na DVI u monitor i sve je povezano.
Citat:
gilopile:http://www.gigatronshop.com/adapteri_i_kablovi/hp_displayport_to_hdmi_adapter_-_bp937aa-38897
Ne može HDMI na DP, ovo je drugi smer koji radi.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.sbb.rs.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera07.04.2017. u 09:43 - pre 84 meseci
mozda glupo pitanje, da li imas d3go u okviru sbb paketa?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera07.04.2017. u 10:32 - pre 84 meseci
@calexx, a jeli? Onda sam se ja malo prevario za DP. Ostaje mu DVI u svakom slucaju.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera07.04.2017. u 18:22 - pre 84 meseci
Citat:
djricky:mozda glupo pitanje, da li imas d3go u okviru sbb paketa?
A da opet pročitaš temu? ;) Pitanje je bilo, nema a i D3go ipak nije najbolje rešenje.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera10.04.2017. u 09:36 - pre 84 meseci
Kupio sam ovaj kabl i pokusao da povezem risivier i karticu ali bezuspesno.

Da dam malo vise podataka.
Risiver je ova: http://sbb.rs/Binary/418/1.05-...igitalni-prijemnik-D3-mini.pdf
Na kartici imam ulaz za kameru sa cincevima: https://static.elitesecurity.o...s/3/7/3750466/kable_03_max.jpg
Ovo je kabl koji sam kupio:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: TV na kompjuteru preko SBB digitalnog risivera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9532 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.