Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?

[es] :: Vodič za učenje :: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121173 | Odgovora: 203 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
87.116.183.*



+61 Profil

icon Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?12.07.2017. u 17:05 - pre 81 meseci
Radim kao softver inzenjer 6 godina i moglo bi se reci da mi je karijera do sada bila uspesna, dosta prijatelja bi mi pozavidelo iako smatram da su neki i bojle prosli u zivotu, medjutim vec skoro godinu dana osecam kako sam izgubio motivaciju za poslom i daljim napredovanjem. Posao mi je postao rutina, ne mogu da nadjem motivaciju, odradjujem posao zato sto moram, a nikako ne uzivam u tome kao ranije.

Ucenje novih stvari mi je takodje postalo problem a ranije sam toliko uzivao u dodatnim kursevima (Coursera, Udacity...) i citanju raznih blogova vezanih za struku. Zabrinulo me je to sto ovaj period traje vec neko duze vreme, skoro godinu dana, pa bih voleo da se nekako trgnem iz te camotinje. Imam 30 godina i trebalo bi da sam i dalje "nalozen", da grizem i vucem, a osecam se istroseno i kao penzioner.

Zanima me, kako ste se vi borili sa slicnim periodima posto pretpostavljam da je jos neko prolazio kroz slicne situacije?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?12.07.2017. u 17:59 - pre 81 meseci
Ima slična tema na naslovnoj strani, započeta još pre oko 3 i po godine:
https://www.elitesecurity.org/...m-vise-snage-ni-volje-da-radim
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

7.scena

Član broj: 324066
Poruke: 125
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.kupacikostimi..


+355 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?12.07.2017. u 20:59 - pre 81 meseci
Raspitaj se kod kolega i prijatelja da ti preporuče psihologa, ali nekog dobrog. To je najozbiljnije rešenje, jer on će najbrže i najstručnije da dešifruje problem i ponudi ti generička i specifična rešenja.

Ako već pitaš javno gomilu forumaša, to što osećaš nije neobična pojava.
Neki se bore promenom projekta, promenom firme, promenom zemlje, promenom žene... Traže nove izazove.
Mnogi se ne bore sa tim problemom.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?13.07.2017. u 08:27 - pre 81 meseci
Nadam se da nisu previše lična pitanja:

1. Da li si oženjen ?
2. Da li radiš u svojoj firmi, ili radiš za platu ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?13.07.2017. u 09:07 - pre 81 meseci
Heh sta ja da kazem sa 48 godina i 25 godina staza ;)
Ne kapiram to napredovanje? U kom smislu napredovanje? Radis u nekoj velikoj firmi gde malo toga zavisi od tebe? Jel to problem? Ja sam do 30e menjao poslove ko carape. Ali sto si stariji teze se odlucujes na promenu, Ja sam zadovoljan u firmi gde radim jer se ne osecam kao sraf
i ima nas malo, pa valjda zbog toga i sve ostalo je prijatnije.
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
87.116.180.*



+61 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?13.07.2017. u 17:40 - pre 81 meseci
Citat:
mjanjic: Ima slična tema na naslovnoj strani, započeta još pre oko 3 i po godine:
https://www.elitesecurity.org/...m-vise-snage-ni-volje-da-radim

Hvala za link, nisam video tu temu.

Citat:
Java Beograd: Nadam se da nisu previše lična pitanja:

1. Da li si oženjen ?
2. Da li radiš u svojoj firmi, ili radiš za platu ?


Nisam ozenjen, zivim sam 2 godine. Radim u stranoj firmi, predstavnistvo u Beogradu, nije outsource u pitanju.

Citat:
Branimir Maksimovic: Heh sta ja da kazem sa 48 godina i 25 godina staza ;)
Ne kapiram to napredovanje? U kom smislu napredovanje? Radis u nekoj velikoj firmi gde malo toga zavisi od tebe? Jel to problem? Ja sam do 30e menjao poslove ko carape. Ali sto si stariji teze se odlucujes na promenu, Ja sam zadovoljan u firmi gde radim jer se ne osecam kao sraf
i ima nas malo, pa valjda zbog toga i sve ostalo je prijatnije.


Pa napredovanje u smislu daljeg usavrsavanja, ucenja novih stvari i izazova na poslu. Firma radi sopstvene proizvode, BG office nije preterano veliki, a radim u manjem timu (iako ima tih korporativnih sranja i menadzmenta).
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p1-76.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?13.07.2017. u 17:55 - pre 81 meseci
Probaj da uneses novine u posao. Ne znam kolku slobodu imas povodom toga. U svakom slucaju uvek mozes u slobodno vreme da eksperimentises sa razlicitim jezicima . Recimo primerices da je funkcionalno programiranje trenutno in a da je oop out ;p
Svi jezici se svojski trude da imaju anonimne f-je i da imaju neki vid map/reduce ;)
Eto ti Rust i Go nijedan nema nasledjivanje.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?13.07.2017. u 20:18 - pre 81 meseci
tu samo pomaze da sef krene da zaposljava zgodne koleginice...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.tmcz.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?13.07.2017. u 20:51 - pre 81 meseci
1. Nadjes nesto sto te ispunjava
2. Radis posao posteno ali optimalno ni previse ni premalo, plata leze, ides kuci na vreme, ne stresiras se
3. Posle posla uzivas

TL:DR Radis da bi ziveo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 07:52 - pre 81 meseci
^ Tako je. Branko je u pravu: "Radiš da bi živeo." Obratno je glupo. Firma je firma, a porodica je život.

U firmu ljudi dođu, pa odu. Neki nam budu drage i voljene kolege, a neki, onako. Glupo je vezivati lični život za firmu. Posebn ako je firma tuđa, zar ne ?

- Oženi se. Izrodi decu. Količina pozitivne emocije koje dete donosi pojedincu je milion puta veća od svih mogućih "ludih provoda", "pijančenja sa ortacima", "jurcanja radodajki" i slično.
- A što pa da "grizeš" ? Za čije babe zdravlje ? Treba da radiš vredno i pošteno, treba da misliš o svom ličnom napetku, ali što pa da grizeš i izgaraš ?

Znaš kako: "od izvora su dva putića".

1. Imaš ljude karijeriste, koji grade karijeru, koji nemaju ili zanemaruju porodicu, i redovno se i uspešno penju na kompanijskim lestvicama: od tim lidera, project menadžera, preko tehničkog direktora, CTO, do direktora, regionalnog direktora za Balkan, Evropu, ovoono. Svašta oni nauče: a pre svega nauče kako gaziti po drugima, kako se laktati, kako obraz zameniti đonom.

2. Na drugom putiću su vredni radnici, dovoljno uspešni da imaju pristojnu platu, koji dobro i odgovorno rade svoj posao, ne zapostavljaju ni svoje lično napredovanje u strucu, ali, pre svega, na prvo mesto u životu drže porodicu.

Porodica je večita podrška, mirna luka, mesto ljubavi, opuštanja i svakojekog zadovoljstva. Za onog ko ume i hoće da napravi takvu porodicu.


Stoga, nemoj da se "grizeš što više ne grizeš". Sa 30 godina muškarac bi trebalo da je zreo da osnuje svoju porodicu. Uživaj u svojoj porodici.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 09:04 - pre 81 meseci
Citat:
Imaš ljude karijeriste, koji grade karijeru, koji nemaju ili zanemaruju porodicu, i redovno se i uspešno penju na kompanijskim lestvicama: od tim lidera, project menadžera, preko tehničkog direktora, CTO, do direktora, regionalnog direktora za Balkan, Evropu, ovoono. Svašta oni nauče: a pre svega nauče kako gaziti po drugima, kako se laktati, kako obraz zameniti đonom.


Upravo tako, pravi opis!

Pa onda za slobodne subote neko "pametno smisli" dobrovoljnu akcija skupljanja lišča,
nije obavezno, --al ko ne dodje bolje da ga nema !

A, "tim-bildinga" nikad dosta, mora da se bude" u toku",
da se prate svetski trendovi na predavanjima od 6-7 sati "u cugu"/dnevno.

Nisi okačio beđ firme na rever?

-Pa ti uopšte nisi lojalan firmi, ne misliš na opstanak, borbu i budučnost,
na tebe firma ne može da se osloni, a i ne pokazuješ da "vučeš" za napredak,

...stavi će te na crnu listu, i bičeš "pod prismotrom" do prve njima smišljene greške,

a onda ti sledi mali odmor, tako da kad provučeš propusnicu na kapiji, pojavi se samo "NO ENTRI".

Sve u svemu, sve je to CEDJENJE čoveka do zadnje kalorije...




Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 09:04 - pre 81 meseci
sve to, Javo, jeste tako kako kazes - potpuno se slazem, ALI mislim da to sve ipak nema mnogo veze sa problemom koji pokretac teme ima, tj. da zasnivanje porodice, promena nacina zivota, i sta vec mislim da ne bi doprinelo povratku motivacije na poslu! ja mislim da je najbolje da te dve stvari (porodicu i posao) drzati tako da nemaju mnogo uticaja jedno na drugo, bar se ja uvek trudim da tako bude.
sto se motovacije na poslu tice, mislim da je najjednostavnije kada posao postane rutina, kada nema vise napredovanje, novih stvari koje se mogu kroz posao nauciti, kada kolege i okruzenje pocnu da guse da je takav posao onda najbolje promeniti... motivacija i sve ostalo verujem da ce se takvom promenom povratiti... bar je u mom slucaju tako bilo!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 09:39 - pre 81 meseci
@član
Da i ti si u pravu. Što je i logično, pošto stvari nisu crno-bele.

Ja sam pokušao da osvetlm stranu života koja nema veze sa poslom, i da potenciram kako možda rutina na poslu i nije toliko strašna stvar.

Ali, naravno, da bi čovek bio potpuno ispunjen, neophodno je i da je zadovoljan na poslu. Tačno je i da rutina "ubija".

I - da. Slažem sa @članom, da je možda promena posla, firme, okruženja prava stvar za pokretača teme, u ovom momentu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 09:48 - pre 81 meseci
Citat:
Texas Instruments:
Radim kao softver inzenjer 6 godina.... Imam 30 godina i trebalo bi da sam i dalje "nalozen", da grizem i vucem, a osecam se istroseno i kao penzioner.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 10:19 - pre 81 meseci
Ha ! I ja sam voleo ovako da pokazujem ovu sliku, pa da se sprdam sa onima koji kažu da su umorni, a rade u kancelariji.

Ali, osim malo humora, i bezazlene sprdnje, nema tu mnogo logike.

Naravno, tačno je da će kopač uglja u rudniku da se umori. Mada, realno, danas je "kopač uglja" uglavnom rukovaoc rudarskih mašina, neće valjda pijukom da kopa ugalj. Tako da i on sedi na radnom mestu, i pomera one džojstike na komandama mašina.

Ali, budimo realni, i kancelarija "smoždi" čoveka. Ne fizički, ali mentalno.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 10:20 - pre 81 meseci
Citat:
Texas Instruments:
Zanima me, kako ste se vi borili sa slicnim periodima posto pretpostavljam da je jos neko prolazio kroz slicne situacije?


Promeniš firmu, ili tim ako je veća firma u pitanju. Za IT stručnjake to barem nije problem.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 10:25 - pre 81 meseci
Kao sto clan rece, na proslom poslu sam se poslednjih 3 meseca osecao bezvoljno i ovako kako je opisano u prvom postu. Ta bezvoljnost je uticala i na moj privatni zivot.
Promena posla mi je prijala, i kolicina novog znanja koje sticem. Kad budem i ovde osetio da upadam u rutinu i da ne napredujem znanjem, verovatno cu poceti da trazim dalje.
A tamo "jedne godine" cu verovatno poceti da trazim rutinski posao. Za sada ga ne zelim.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.tmcz.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 11:24 - pre 81 meseci
Mozda samo i oprezno koristiti rec burnuot. Imao sam prilike da vidim dvoje ljudi koji su stvarno izgoreli. Ova prica o tome da nemam motivacije za dodatno ucenje, da se probijam i slicno je jako daleko od toga. Kad vidis da neko u pola radnog vremena pokupi torbe i javi se njegova zena da on nece moci da dodje do daljnjeg na posao jer je u krevetu i ne moze da ustane. Covek 3 meseca bio na hladjenju, psihijatar i sve ostalo.

Kad se izgubi idealizam, energija i da ne kazem decacka zaludjenost to definitivno nije burnout :)

Prosao sam kroz to, godine mi trebale da shvatim da mi nekadasnji prioriteti karijernog razvoja ne odgovaraju trenutnom senzibilitetu. Od kada sam posao poceo da gledam kao nesto sto je tu da bi se zaradile pare i da organizujem aktivnosti izvan posla (koje ne ukljucuju ispijanje piva sa kolegama) mnogo mi je bolje :)
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 11:43 - pre 81 meseci
Citat:
Branko Santo: Kad vidis da neko u pola radnog vremena pokupi torbe i javi se njegova zena da on nece moci da dodje do daljnjeg na posao jer je u krevetu i ne moze da ustane. Covek 3 meseca bio na hladjenju, psihijatar i sve ostalo.

jel to jedan od onih sa one neke druge teme koji su sefu ogrovarali na mailove u 02 ujutru?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?14.07.2017. u 11:46 - pre 81 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ha ! I ja sam voleo ovako da pokazujem ovu sliku, pa da se sprdam sa onima koji kažu da su umorni, a rade u kancelariji.

Ali, osim malo humora, i bezazlene sprdnje, nema tu mnogo logike.

Naravno, tačno je da će kopač uglja u rudniku da se umori. Mada, realno, danas je "kopač uglja" uglavnom rukovaoc rudarskih mašina, neće valjda pijukom da kopa ugalj. Tako da i on sedi na radnom mestu, i pomera one džojstike na komandama mašina.

Ali, budimo realni, i kancelarija "smoždi" čoveka. Ne fizički, ali mentalno.


Da, mozda pomera dzojstik, ali radi u zagusenom prostoru na 50C.

Koja je razlika izmedju radnika u kancelariji i proizvodnji? U redosledu pranja ruku i vrsenja male nuzde u WC-u.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Burnout - kako se izboriti i ponovo pronaci motivaciju?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121173 | Odgovora: 203 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.