Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obnovljeno– 5 do 10 USD po satu honorarnog posla za inženjera elektronike za dizajn...

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Obnovljeno– 5 do 10 USD po satu honorarnog posla za inženjera elektronike za dizajn...

[ Pregleda: 1346 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Esyo
Los Angeles, CA

Član broj: 337752
Poruke: 1
*.socal.res.rr.com.



+1 Profil

icon Obnovljeno– 5 do 10 USD po satu honorarnog posla za inženjera elektronike za dizajn...24.12.2017. u 19:17 - pre 76 meseci
https://www.elitesecurity.org/f153-Mikrokontroleri is the sub-forum where I posted the job on 24 December 2017

https://www.elitesecurity.org/t497897-0#3803484 is the job posting itself which I posted on 24 December 2017

Here is the job title that I copied and pasted...
5 do 10 USD po satu honorarnog posla za inženjera elektronike za dizajn električnih kola

NAZIV POSLA
5 do 10 USD (US dollars) po satu honorarnog posla za inženjera elektronike za dizajn električnih kola.

REZIME
Tražim elektro inženjera, honorarca, iz Bosne i Hercegovine, Srbije ili Crne Gore (ali ne i Hrvatske) za dizajniranje električnih kola, koji bi radio za otprilike 5 USD do 10 USD po satu.

Ne iz Hrvatske? Tako je. Ne iz Hrvatske.

DETALJI PLAĆANJA
Voljan sam da platim honorarcu novčani iznos u ekvivalentnosti od 5 do 10 USD po satu (od pet američkih dolara do deset američkih dolara po satu).

Uglavnom bih Vam plaćao u toku jedne nedelje (Ponedeljak-Petak) za sate koje ste odradili za mene određenog dana.

Platio bih Vam u valuti Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ili Litecoin (LTC).

Uglavnom, u danima koji meni odgovaraju, radili biste između jednog i četiri sata. Retko biste, ako i ikada, radili za mene više od četiri sata u jednom danu.


26 DEC 2017 MIDDLE OF THIS ADVERTISEMENT ADDENDUM
Some engineers who have read this advertisement are anxious that I might be a terrorist with a plan to destroy the world. Sure. Total world annihilation was my plan... *last* week. Yes. Of course. I will freely admit that was my previous plan. See, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ili Litecoin (LTC) = terrorist or money laundering or something criminal. I understand.

But, see, well, I have had a change of heart. Therefore, this week I have scaled back my maniacal plan and have only decided to destroy half of the world. Yes. You read that correctly. A mere 50%!

Seriously, you guys need to stop watching Hollywood thriller movies and playing those scary video games. They are making you paranoid.

You use Google. Right? You watch YouTube. Right? Occasionally you probably use Twitter or Instagram or Snapchat or Facebook. Right? Soooooo, why don't you make money as an engineer using the Internet? It is difficult. Right? Why is it difficult?

One of the obstacles is the high cost of transferring small amounts of money. Why small amounts of money? Would you like to work for me and be paid every two weeks? Of course not! You would want to be paid more frequently than every two weeks. You probably would want to be paid every day. Right? Right! Yes! Of course!

It seems like it should be easy to transfer small amounts of money to people around the world at a low cost. Right? Well. This sort of low cost money transfer is usually a mirage (dream). Often times the total cost to transfer small amounts of money around the world is remarkably high. The total cost is usually at least 5% and often as much as 15%.

That might not see high now when you are reading this advertisement, but if we were to begin working together I can predict with a very high degree of confidence that you would quickly grow to resent paying fees of 5% to 15%. And because PayPal or Freelancer.com are faceless corporations you would naturally vent your resentment on……. me even though I had warned you in advance.

“Been there, done that” Thanks but no thanks.

I would not want an engineer I was working with in, say, Serbia or Bosnia to resent me because he is paying fees of 5% to 15% about which I forewarned him. But you would not resent me! You are a Man of Science! Uh. Yeah. Just like the sun rises in the east and water is wet, you would resent me.

If you do not like my Bitcoin method —because you going to heroically and single-handedly thwart my dastardly plans at global annihilation—I will give you two more options.

But if you were to choose either of these methods, *you* would pay the various fees associated with them; I would not pay the various fees associated them. Also, you would bear *all* the risks if you were to choose either of these methods.

First, I am willing to PayPal you the money. PayPal is great! Yes! Great! Great? Or maybe PayPal is at least good! Good? Right? Well. Yes and No.

First and foremost PayPal is expensive (but generally PayPal is extremely easy for me to use). If you are willing to pay what is probably about 5% to 8% of what I send you to PayPal then I will gladly pay you with PayPal.

5% to 8%? PayPal? Huh? What?

See, PayPal fees are only around 3% but their high international currency exchange rates can easily bring the actual cost to *you* (not to me, but to *you*) to 5% to 8%. You would very probably, very quickly decide you do not want to share 5% to 8% of what I send you with PayPal.

Also rarely but very unpleasantly, PayPal infamously and capriciously freezes accounts. This means PayPal can hold onto your money for weeks or even months on a whim (an impulse). Search on Google for “PayPal froze my account.” If they were to then you would probably quickly come to resent me because, of course, you would probably decide it is my fault that I coerced you (by holding a gun to your head) into using PayPal.

In other words, because amnesia can strike suddenly and and completely unexpectedly, you would probably predictably forget that I had warned you not to use PayPal if the money I had paid you were to be frozen out of your reach and you desperately needed that money NOW for an EMERGENCY! (No, I do not have properly functioning crystal ball with which to foretell the future, but I can predict that future clearly because, well, because I have experienced it in the past)!

Second, you may also bid on my job on Freelancer.com at:

Electrical engineer in —Bosnia and Herzegovina, Serbia, or Montenegro— needed to design a circuit


As with PayPal, paying you through Freelancer.com is extremely easy for me.

But please be aware that Freelancer.com charges a 10% fee. Then there are also the currency conversion fees and PayPal fees or Skrill fees or Freelancer Debit Card (Payoneer) fees. There are fees and fees and fees.

Also, Freelancer.com is very focused on pleasing their customers (such as me) and not very focused on pleasing freelancers (such as you). On Freelancer.com, naturally Freelancer.com is the king, employers like me are landed gentry (barons, counts, dukes, etc), and riffraff like you are a mere peasants (serfs).

From what I understand, if I were to tell Freelancer.com I did not like the color of your sweater or you new haircut, they would clawback monies I paid you and give it to me. Are you suuuuuuure you want to play that game with those rules? I would not mind.

Please see:

How to Withdraw Funds

Freelancer Fees and Charges

Now. Back to your regularly scheduled freelance job advertisement.

OPIS POSLA
Napravio sam detaljnu funkcionalnu specifikaciju za koju želim da mi pomognete da je transformišem u električno kolo. Ovo *nije* projekat za izradu PCB šeme. Ne tražim tehničara da izradi Gerber fajl za mene.

Naprotiv, ovo je projekat za dizajniranje električnih kola. Treba mi spretan i umešan elektro inženjer
(zapravo inženjer elektronike) koji je upoznat za mikrokontrolerima. Iako imam određeni mikrokontroler (MCU) na umu, ne želim ga obelodaniti ovde.

Uglavnom, nije mi mnogo bitno kakvo konkretno iskustvo sa mikrokontrolerima imate. Vi nećete biti jedini inženjer koji će raditi na ovom projektu. Vi ćete biti deo tima. Zbog toga, neće biti potrebno da znate sve o ovom MCU, već će biti potrebno da pomognete timu da odradi ovaj projekat.

ZNANJE ENGLESKOG
Potrebno je da znate dobro pisani engleski jezik, dok govorni engleski ne mora biti toliko dobar.

Naravno, treba da znate da ćete slobodno moći da komunicirate samnom na engleskom, preko email-a (ili nečeg poput Trello-a ili Google Drive-a).


Takođe, potrebno je da znate da ćete veoma retko pričati direktno samnom ili komunicirati samnom preko instant messenger-a.

OMETANJA U RADU
Ja sam *ekstremno* obazriv i pažljiv i trudim se da se skoro uvek oduprem iskušenju da ometam ili uznemiravam inženjere dok rade svoj posao. Znam da je inženjerima potrebno mnogo neometanog vremena za rad. Ja nisam klijent koji nepotrebno maltretira inženjere ometanjima dok rade.

NAIZGLED APSURDNA KOMUNIKACIJA I ZAHTEVNA DOKUMENTACIJA
Veoma ograničena ometanja tokom rada dolaze uz visoku cenu. *Veoma* visoku cenu. Ja zahtevam *veoma* detaljnu email komunikaciju i *veoma* detaljnu dokumentaciju, koju vrlo rado plaćam.

Evo kako bih ja želeo da radim sa Vama:

Neću Vas maltretirati. Veoma retko ću Vas uznemiravati tokom rada. Uglavnom, ostavio bih Vas da radite na miru, ali bih zahtevao da mi pružite veoma detaljnu email komunikaciju i veoma detaljnu dokumentaciju.

Otprilike polovina (pedeset posto) vremena za koje Vas plaćam odnosi se na sastavljanje veoma detaljne email komunikacije i veoma detaljne dokumentacije. Otprilike polovina vremena? Pedeset posto? Stvarno? Da. To Vam se verovatno čini kao veliki procenat. Platiću Vam za vreme koje provodite dok mi pišete email-ove i dok sastavljate dokumentaciju za mene.

Ako ne želite da se pridržavate ovih naizgled smešnih zahteva, molim Vas ne kontaktirajte me. Ja sam *nepopustljiv* u vezi ovih zahteva.

Molim Vas, ne prijavljujte se za ovaj posao ako razmišljate poput: "Ovo su blesavi zahtevi! Ja sam inženjer. Ja nisam pisac!"

ZAŠTO BOSNA I HERCEGOVINA, SRBIJA I CRNA GORA?
Bosna i Hercegovina, Srbija i Crna Gora imaju talentovane inženjere koji su voljni da rade za nisku zaradu. To je tužna realnost? Da, jeste. Ali je takođe i tačna.

Ako živite u Hrvatskoj, molim Vas da se ne prijavljujete za ovaj posao jer su zarade u Hrvatskoj previsoke. Postojanje tih neverovatno prelepih plaža u Hrvatskoj zapravo ima jedan nedostatak: te plaže dovode gomile stranih turista koji troše mnogo inostranog novca. Ovo zapravo podiže zarade u Hrvatskoj.

A ŠTA JE SA KONVENCIONALNIM FREELANCE WEB SAJTOVIMA?
Bio sam koristio Freelancer.com, Upwork.com, Guru.com, i Fiverr.com. Oni svi naplaćuju visoke provizije, imaju mnoga ograničenja i pružaju očajnu podršku.

Virtualne valute, kao što je Bitcoin, omogućavaju ljudima da jeftino, brzo i lako vrše nepovratna plaćanja. Plaćajući honorarcima za samo jedan do četiri sata rada u kontinuitetu, mogu da izbegnem korišćenje bilo kojeg od navedenih "posredničkih web sajtova".

Neologizam koji je moderan u Silicijumskoj dolini ovih dana, koji opisuje ovaj fenomen je
dizintermedijacija
ali ja preferiram jednostavniju i jasniju frazu
“cut out the middleman (izbacite posrednika).”

JOŠ INFORMACIJA
Ako ćemo raditi zajedno, onda bih Vas za početak ovlastio da radite samo jedan sat u kontinuitetu. Ako se naša saradnja produži, onda bih Vas verovatno ovlastio da radite dva ili više sati odjednom.

S druge strane, ograničavanjem broja sati koje radite za mene u kontinuitetu, bio bih u mogućnosti da izbegnem potrebu za pravljenjem detaljne specifikacije za Vas, jer bih mogao redovno da proveravam posao koji radite za mene.

Takođe, nećete morati da brinete mnogo da li ćete biti plaćeni jer bih Vas isplaćivao veoma često za jedan do četiri sata rada u kontinuitetu.

Otkrio sam da ovaj pristup mnogo bolje funkcioniše nego pokušavanje da se naprave detaljni zahtevi projekta za svaku fazu rada koja se plaća (milestone payments). U teoriji, detaljni zahtevi projekta za svaku fazu rada se čine razumnim. Ali sam otkrio da u praksi oni nisu zapravo izvodljivi. U mom iskustvu, detaljni zahtevi projekta za svaku fazu plaćenog rada (milestone payments) uglavnom vode do nesporazumevanja, ozlojeđenosti i nesloge, u krajnjem slučaju.

Ne zapošljavam inženjere na osnovu prevelikih zahteva ili nebitnih sitnica. Ali ako nemate iskustva sa korišćenjem mikrokontrolera, ovaj projekat verovatno nije namenjen Vama.

Ovo je, zapravo, veoma izazovan projekat koji će, makar tokom početne faze tokom dizajniranja, biti više kao naučno istraživanje ili logička slagalica nego direktan inženjerski projekat.

KAKO SE PRIJAVITI
Za više informacija, molim Vas, NEMOJTE slati email na:

[email protected]

Molim Vas, obrišite "John.Smith" i zamenite ga sa "Joe.Malen+EliteSecurity" i onda pošaljite email na tu adresu.

Drugim rečima, ako biste mi poslali email na [email protected] ja ga NE BIH primio. Email mora počinjati sa "Joe.Malen+EliteSecurity".

Naravno, to nije moja "prava e-mail adresa". To je samo adresa preko koje omogućavam zainteresovanim kandidatima da me kontaktiraju.

[Ovu poruku je menjao Esyo dana 26.12.2017. u 10:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Obnovljeno– 5 do 10 USD po satu honorarnog posla za inženjera elektronike za dizajn...

[ Pregleda: 1346 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.