Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera

[ Pregleda: 10280 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 273
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+3 Profil

icon Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera29.01.2018. u 08:39 - pre 75 meseci
Sajt mi je dugo bio na Windows serveru, ali sam zbog niza pogodnosti provajdera, presao na server pod INIX-om.
Sve je proradilo bez problema, sem setovanja kukija u login.php fajlu.

Evo sta mi se javlja:

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.php on line 28

Molim za pomoć.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera29.01.2018. u 08:46 - pre 75 meseci
Ovo ti je samo warning, pise sta je problem.
 
Odgovor na temu

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 273
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+3 Profil

icon Re: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera29.01.2018. u 09:07 - pre 75 meseci
Meni ne vredi što piše šta je problem (koji uzgred ne razumem!), nego mi treba savet kako to da rešim!
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera29.01.2018. u 09:18 - pre 75 meseci
Pa kako da resis ako ne razumes to sto pise?
 
Odgovor na temu

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 273
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+3 Profil

icon Re: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera29.01.2018. u 09:34 - pre 75 meseci
Auf, kako gubimo dragoceno vreme!
Pa zato sam se obratio mestu gde se skupljaju znalci i majstori da pomognu neznalicama, šeprtljama i dabome, programerima sluhistima!
Dakle, ako si znalac, to jest ako razumeš problem i znaš rešenje, napiši ga, a ja ću potom popiti pivce u tvoje zdravlje! :)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera29.01.2018. u 09:42 - pre 75 meseci
piše da tvoja skripta treba da eksplicitno navede vremensku zonu koju koristiš, umesto da se oslanja na sistemsko podešavanje.
 
Odgovor na temu

pakito
Paun Es Durlic
kustos etnolog (u penziji!) i programer
naivac
Majdanpek * Pančevo

Član broj: 91953
Poruke: 273
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.PaunDurlic.com


+3 Profil

icon Re: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera29.01.2018. u 09:52 - pre 75 meseci
Pretpostavljam onda da prepravka treba da se unese u ovu liniju login.php

Code:
setcookie("xxxxx2011", "$myusername", time()+864000);

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p3-92.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera29.01.2018. u 09:58 - pre 75 meseci
Ma stavi date.timezone na koju vec treba u php.ini, mislim.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Problem sa timezone settings na unix serveru na koji sam preneo sajt sa windows servera

[ Pregleda: 10280 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.