Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming

[ Pregleda: 1803 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_ra_

Član broj: 40399
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 64485128


+10 Profil

icon Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming31.05.2018. u 10:56 - pre 70 meseci
Pozdrav,
Hteo bih da povezem vise wifi AP-ova u poslovnom prostoru zbog pojacavanja signala ali da imaju isti SSID. Kada povezem 3 AP-a lan kablom i namestim da svi imaju isti SSID, isti pass a razlicite kanale imam problem jer uredjaj koji se kaci na wifi mrezu ostane nekad povezan na AP sa slabijim signalom. Da li se ovo moze resiti sa TP-Link ap-ovima ? U pitanju su tp-link ruteri na 2.4ghz ali bi ih zamenio sa dual band ruterima takodje tp-link (archer C20 ili C60 - ima li neko iskustva sa njima?).
Takodje me interesuje postoji li neka jeftinija oprema koja ce povezati sve ap-ove i kontrolisati ih da rade kao jedan? Tp link ima u ponudi ali nisam kod nas nasao (tp link ac 50 wifi lan controler)

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming31.05.2018. u 11:22 - pre 70 meseci
Teško...

Sa nekom skupljom opremom sam kontroler "nekim metodama" navodi klijenta na koji AP da se nakači, uglavnom tako što se namesti min rssi na -85 recimo i onda sve što je slabiji prijem od klijenta od tog signala, AP šalje deauth i očekuje se onda od klijenta da se nakači na drugi, bliži AP.

Alii... Kako je klijentova poslednja reč, to moće, ali i ne mora da se dogodi. :(

Na nekim klijentima se može namestiti "roaming agressivness" na low, medium i high i to se uglavnom podešava u samom drajveru, a za Drndoid isti mora biti rutovan, tako da je to nezahvalno.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming31.05.2018. u 13:50 - pre 70 meseci

wifi protokol je defiisao daklijent određuje na koju će se pristupnu tačku podesiti a ne obrnuto. ZAto ti je to tako sa standardnim kućnim ruterima.

Mikrotik CapsMan ima opciju da za svaku pristupnu tačku, i to čak za svakog kljenta ili grupu klijenata da postaviš pravilo da otkači klijenta kome je signal slabiji od zadatog. Uglavnom radi.

 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming01.06.2018. u 00:56 - pre 70 meseci
Da, tesko to ide.

Napravili su neki novi standard vezano za roaming, ali pitanje kad ce to vendori implementirati.

Bese nesto .11r ili .11k ne mogu da se setim.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming01.06.2018. u 07:20 - pre 70 meseci
u ddwrt je skoro implementirana opcija da možeš da podesiš da ruter AP modu otkači klijenta sa niskim nivoom signala...
odnosno možeš da sam upišeš vrednost... default je -128... u GUI je pod Advanced wireless options...
ali samo kod Atheros-a... koliko sam razumeo developere hostapd i mac80211 vrše manipulaciju sa klijentima...
kod Broadcom i Marvell ne postoji takva opcija jer su tu neki drugi drajveri u pitanju NASmodern itd. pa zato i ne postoji ta opcija...
Možeš da nađeš negde neki stari tplink 740n (ima ih i za 500 din ili da pozajmiš), da flešneš ddwrt i vidiš da li funkcioniše...
ja lično nisam testirao tu opciju... naravno flešuj poslednji build sa ovog servera ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2018/
 
Odgovor na temu

_ra_

Član broj: 40399
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 64485128


+10 Profil

icon Re: Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming01.06.2018. u 14:30 - pre 70 meseci
Hvala svima na odgovorima. Drugar mi rece da su oni u firmi ugradjivali neku skuplju varijantu i da svi wifi ruteri rade kao jedan, ima kontroler i kako se seta kroz zgradu tako prebacuje klijenta kad signal opadne. Ali to je skupo resenje za ovo sto meni treba.

Kod mikrotik AP-a nisam probao da podesim to jer mi nesto lose radi kao AP u poslednje vreme, ne znam da li je los, da li je nesto pokvareno, jer se desava da u nekim trenutcima radi kako treba a nekad mu protok bas opadne, cak i kad je samo jedan klijent povezan.
Probacu i sa ddwrt ako nadjem neki ruter.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Pomoc - vise wifi ap-ova kao jedan - roaming

[ Pregleda: 1803 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.