Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?

[ Pregleda: 1105 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
87.116.183.*



+36 Profil

icon Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?08.08.2018. u 20:06 - pre 68 meseci
Udavi me baba, ne radi joj TV kako treba, niti moze da se gleda a ona ima skoro 80 godina pa ljudima u tim godinama TV je bukvalno ceo svet jer se retko krecu itd.

Stari je tip, ima neki cudan problem non stop slika treperi i cuje se zvuk zujanje neko koje je za mene uzivo jako nepodnosljivo pisti i para usi, evo snimio sam ovde cuje se i vidi :



E sada ono sto mene zanima zna li neko sta ovo moze da bude, isplati li se nositi na popravku, koliko ce da kosta otprilike ili mi je bolje da uzmem neki polovan slican na limundu za male novce ili nadjem ako neko baca u komsiluku i slicno ?

Inace promenio sam drugi STB uredjaj i kablove problem je ostao isti, znaci do TV-a je nesto.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?08.08.2018. u 20:14 - pre 68 meseci
Sa VN trafoa negde baca varnicu, mozda i sama VN kapica na TV varnici...

Najbolje ces videti kada ga otklopis i ugasis svetlo u prostoriji i tacno ces videti gde baca.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

tomazo
TV serviser
Makedonija

Član broj: 143196
Poruke: 657
*.lan.netkabel.net.mk.



+15 Profil

icon Re: Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?09.08.2018. u 11:18 - pre 68 meseci
Mreža je u pitanju.
Popravka se isplati ako vama odgovara cena koju će reči serviser.
MAT
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?09.08.2018. u 11:36 - pre 68 meseci
Citat:
sax6:

Inace promenio sam drugi STB uredjaj i kablove problem je ostao isti, znaci do TV-a je nesto.


Kupi babi neki moderniji TV, ostaće ti ako ništa drugo.

Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?09.08.2018. u 14:17 - pre 68 meseci
O druze bacaj ovo, bukvalno skracuje zivot. Tinitus ponovo osetim kad cujem ovaj poznati zvuk. Imao sam jedan Sharp sa slicnim problemom (nije bilo izoblicenja slike doduse ali promene tona pistanja pri promeni slike da), star cirka 25 godina, neiskusan sav menjao elektrolite i sve sto sam mislio da moze posle tih godina da pravi problem. Recimo da se za duplo smanjio problem ali bem mu misa, uz televizor neko treba da se odmori i opusti, a ovakve ispravne mozes da nadjes za 2000 dinara danas.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

sax6

Član broj: 272096
Poruke: 321
87.116.181.*



+36 Profil

icon Re: Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?09.08.2018. u 16:50 - pre 68 meseci
Citat:
gilopile:
Sa VN trafoa negde baca varnicu, mozda i sama VN kapica na TV varnici...
Najbolje ces videti kada ga otklopis i ugasis svetlo u prostoriji i tacno ces videti gde baca.


Mogao bih to da pogledam ali bi mi vise koristila informacija koliko bi otprilike kostala popravka.

Citat:
zeoN_Rider:
Kupi babi neki moderniji TV, ostaće ti ako ništa drugo.


Ne gledam TV uopste, nemam ga zapravo, nije mi potreban i ne bih bacao novac koji nemam na kupovinu novijeg aparata kada ovi stari rade posao za gledanje onog zaglupljivanja sto babe i 99% gledaju, rijaliti programi i ostala cuda.

Citat:
Zlatni_bg:
O druze bacaj ovo, bukvalno skracuje zivot. Tinitus ponovo osetim kad cujem ovaj poznati zvuk. Imao sam jedan Sharp sa slicnim problemom (nije bilo izoblicenja slike doduse ali promene tona pistanja pri promeni slike da), star cirka 25 godina, neiskusan sav menjao elektrolite i sve sto sam mislio da moze posle tih godina da pravi problem. Recimo da se za duplo smanjio problem ali bem mu misa, uz televizor neko treba da se odmori i opusti, a ovakve ispravne mozes da nadjes za 2000 dinara danas.


Upravo, ne cima mi se da ga nosim u servis da otvaraju traze kvar i da me oderu, bolje da kupim polovan ovakav negde i to je to.. Nego sam mislio ako je nesto prosto nemam predstavu, oko 10 eura popravka za toliko bi mi se i isplatilo da se iscimam i odnesem da poprave, a nemam predstavu sta moze da zeza i koliko da kosta..
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
37.122.187.*



+115 Profil

icon Re: Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?11.08.2018. u 14:44 - pre 68 meseci
Citat:
sax6: ...ako je nesto prosto nemam predstavu, oko 10 eura popravka za toliko bi mi se i isplatilo da se iscimam i odnesem da poprave, a nemam predstavu sta moze da zeza i koliko da kosta..

Ne znam odakle si da bih nesto preciznije rekao. Nisu iste cijene popravki u CG, Hrvatska, Slovenija, Srbija...
Kod mene bi ova popravka, na nevidjeno, maksimalno bila 25 eura.
Uvijek sam za popravku svog (tvog) telelevizora nego za kupovinu "macke u dzaku" i da se o jadu zabavis njime
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Da li neko moze dijagnostifikovati kvar ?

[ Pregleda: 1105 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.