Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lubuntu minimal vs minimal gtk razlike

[es] :: Linux :: Lubuntu minimal vs minimal gtk razlike

[ Pregleda: 1067 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pikl cera

Član broj: 338310
Poruke: 15



Profil

icon Lubuntu minimal vs minimal gtk razlike29.10.2018. u 14:49 - pre 65 meseci
Moze li neko da mi objasni koja je razlika prilikom instalacije ubuntu mini iso fajla kada treba da se izabere desktop okruzenje ,ja sam izabrao lubuntu minimall pa zanima posto ima vise opcija koja je razlika izmedju lubuntu minimall i lubuntu minimall gtk part sta se dobija a sta gubi instalacijom gtk part verzije?Instalirao sam i jedan i drugi u virtuelnoj masini ali na prvi pogled sve deluje isto.Odlucio sam se na ovaj vid instalcije jer mi treba distro bez pre instaliranih programa i da ne jede previse ram.Ovaj lubuntu minimall kada se upali jede svega 160mb rama.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Lubuntu minimal vs minimal gtk razlike29.10.2018. u 15:15 - pre 65 meseci
U suštini, sa GUI-jem, koliko-toliko normalnim i ne može ispod toga. 160 mb rama nije perverzija (puppy linux, slitaz i slične "igračkice"), ali je blizu. Ja recimo koristim Debiana. Debian net-install, pa samo drajveri/firmware za hardver i base sistem. Bez GUI-ja. Zadnji put kada sam proverio zauzeće memorije (bez X servera) jeste bilo nekih 80mb. I tik pošto nakon toga, instaliram gui (LXDE) zauzeće memorije pređe preko stotke, vremenom poraste, doda se neki daemon, servis, bla, bla ... ali ne ide dalje od tih nekih 150/60mb rama, što je po meni - savršencija, jer se ipak radi o potpunom grafičkom okruženju. Lubuntu je takođe, dobar izbor. Taj lubuntu minimal što spominješ, nisam zapazio do sad, nisam u Ubuntu svetu. Zanimljivo. Lepo što tako obraćaju pažnju, pa vrednuju slobodnu radnu memoriju koja treba i ostalim programima, ne? :)

Ako hoćeš još sitnije, a da se ne vraćaš u 18. vek (puppy linux i slično tome) onda ti je Tiling Window Management opcija. Okruženja tipa Awesome ili i3.
To dvoje hoće i ispod 100 mb. sa sve X serverom, ali ne ide ako nisi neki developer gde ti je instant odziv sistema u svakoj sekundi izuzetno bitna stvar.

Što se tvoga pitanja tiče, pretpostavljam da je minimal bez GTK, samo linux i konzola. Dok je minimal GTK i grafičko okruženje... nznm, nagađam.
about:networking
 
Odgovor na temu

pikl cera

Član broj: 338310
Poruke: 15



Profil

icon Re: Lubuntu minimal vs minimal gtk razlike29.10.2018. u 17:09 - pre 65 meseci
I sa i bez gtk-a izgleda isto nije samo ono da je ternimal bez grafickog okruzenja a oba su oznacena kao minimal,nemaju preinstalirane programe kao vecina linuksa iso ima svega 64mb.Nista,instaliracu ovaj bez pa ako mi zatrebaju gtk paketi instaliracu ih naknadno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Lubuntu minimal vs minimal gtk razlike

[ Pregleda: 1067 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.