Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CATIA i Multicax plug in

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CATIA i Multicax plug in

[ Pregleda: 1613 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon CATIA i Multicax plug in11.01.2019. u 22:40 - pre 63 meseci
Instalirao sam ovaj dodatak (dodatke) i proverio kako to funkcioniše. Omogućava uvoz originalnih fajlova iz drugih programa. Ali ima jedan nedostatak: nije moguće taj uveženi element povezati konstrejnovima sa drugim originalnim CATIA partovima. Da li neko od kolega sa foruma ima iskustva sa korišćenjem ovog dodatka i ako ima, da li može da napiše kako ovako uveženi deo (komanda Existing component) dovesti u određenu relaciju sa originalnim CATIA partovima.
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: CATIA i Multicax plug in16.01.2019. u 14:02 - pre 63 meseci
Izgledada vrlo mali broj ljudi koristi ovaj dodatak za CATIA-u...
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: CATIA i Multicax plug in21.01.2019. u 22:03 - pre 63 meseci
Koleginica mi pokazala "pola puta" do rešenja: Edit, Move, Smart move. Uz pomoć te komande originalni SW deo može da se dovede u neku vezu sa CATPat-om. Ali druga "polovina puta"... Nikako da dobijem konstrejn... Ili nije dobra instalacija ovog dodatka (moja odgovornost), ili ima nekih podešavanja (Tools, Options...) koja ja ne znam i nisam odradio... ili....
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: CATIA i Multicax plug in21.01.2019. u 22:08 - pre 63 meseci
Koleginica mi je pokazala "pola puta" do rešenja: Edit, Move, Smart move. Tom komandom se originalni, recimo SW, deo može dovesti u neki položaj u odnosu na originalni CATPart. Ali "drugi deo puta" (konstrejn)-mrka kapa. Ili nije dobra instalacija ovog dodatka (moja greška), ili postoje neka podešavanja za koja ja ne znam (Tools, Options), ili...
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: CATIA i Multicax plug in26.01.2019. u 10:46 - pre 62 meseci
Probaj da npr. napravis na importovanom partu (sve i da je cigla-stp, step, jt, stl...) neke tacke, ravni, povrsi, linije, ako moze, pa "konstrejntuj" (kakva rogobatna rec za vezu-ogranicenje ;)) za nativni CATPart u sklopu...ja bih tako uradio.

Najbolje je te wireframe elemente (Point, Line, Plane) za kacenje sa nativnim CATPartom praviti u GSD/WFS workbenchu (generative shape design-wireframe&surface) kao 3D elemente, ne u sketchu...ali kako ko voli :)

Znaci, prvo bih importovanu ciglu prethodno malo "pripremio" za sklop u koji bih da ga umetnem ;)....pa mozda i publikovao prethodno te WFS elemente pre vezivanja...i tako...

Pozdrav
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: CATIA i Multicax plug in27.01.2019. u 14:32 - pre 62 meseci
NePitajteMene, pokušaću tako, ali čini mi se (ne mogu da tvrdim izričito dok ne proverim) da će takav uveženi SW deo morati biti snimljen kao CATPart prilikom zatvaranja modula za rad sa sklopovima. U tom slučaju se postavlja pitanje koristi od dodatka za Multicax. Drugo, ako je situacija da jedan kolega koristi SW a drugi CATIA sa dodatkom za Multicax, i ako se postupi kako si rekao, onda nema ništa od razmenjivosti delova, tj. fajlova (ako ja dodam neke linije, površi ili tačke u originalni deo sldprt i posle ga snimim, onda taj deo više nije sldprt deo, već CATPart). U svakom slučaju hvala na uloženom trudu i volji da se razjasni ova problematika.
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: CATIA i Multicax plug in27.01.2019. u 19:27 - pre 62 meseci
Probao sam da uradim onako kako je kolega NePitajteMene objasnio - nažalost nije bilo rezultata. Jednostavno, uveženi SLDPRT nikako nisam mogao da "uhvatim" niti tačkom, niti linijom, ničim. Po meni problem je što takav deo nije moguće "obraditi" komandom Recognition, da je to moguće sve bi bilo OK. I još nešto - tako direktno uvežen deo u sklop nije moguće snimiti, nije "vidljiv" za komandu Save, Save As, Save All, Save Management.
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CATIA i Multicax plug in

[ Pregleda: 1613 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.